אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיקי זוהר נחקר בחשד לסחיטה באיומים של היועמ"ש צילום: יאיר שגיא, אלכס קולומויסקי

מיקי זוהר נחקר בחשד לסחיטה באיומים של היועמ"ש

יו"ר הקואליציה זומן לחקירה באגף החקירות והמודיעין של המשטרה, בעקבות דברים שאמר בראיון לרדיו 103fm אודות חומרים בעניין אביחי מנדלבליט, שיפורסמו במידה שהוא לא יתפטר מתפקידו ויסגור את התיקים נגד ראש הממשלה נתניהו. זוהר צייץ בטוויטר: "יום עצוב לדמוקרטיה שלנו. מדובר בתופעה מסוכנת של נסיונות להשתקת מחנה שלם"

05.11.2020, 15:20 | עמיר קורץ

יו"ר הקואליציה חבר הכנסת מיקי זוהר נחקר היום (ה') באגף החקירות והמודיעין (אח"מ) של המשטרה בחשד לסחיטה באיומים, זאת בעקבות דברים שאמר בראיון לתחנת הרדיו 103fm אודות חומרים שישנם על היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, שייצאו ויפורסמו במידה שהוא לא יתפטר מתפקידו ויסגור את התיקים נגד ראש הממשלה, בנימין נתניהו.

קראו עוד בכלכליסט

ח"כ מיקי זוהר, צילום: אוהד צויגנברג   ח"כ מיקי זוהר | צילום: אוהד צויגנברג ח"כ מיקי זוהר, צילום: אוהד צויגנברג

המשטרה הוציאה הודעה לפיה: "במשטרת ישראל מתנהלת חקירה שעניינה חשדות הנוגעים לעבירה של סחיטה באיומים במסגרתה נחקר במהלך היום נבחר ציבור. החקירה מתנהלת באישור ובליווי פרקליטות המדינה". החקירה החלה בשעות הבוקר במתקן המשטרה בשוהם, ונמשכה מספר שעות. בסיומה שוחרר זוהר ללא תנאים מגבילים.

הגם שפרסום שמות חשודים אסור ב-48 השעות הראשונות מרגע המעצר או ההזמנה לחקירה, זוהר צייץ בעצמו בטוויטר בנושא, וכתב: "יום עצוב לדמוקרטיה שלנו. נקראתי לחקירת המשטרה בעניינו של מנדלבליט. לא אסתיר מכם את העובדה שהופתעתי, בטח לאור העובדה שמדובר בחקירת השתקה שמתבססת על הבעת עמדה בראיון רדיו". 

זוהר הוסיף עוד כי "לעניות דעתי זו חקירה הזויה כנגד נבחר ציבור בכלל, וכנגד נבחר ציבור מהימין בפרט. בשנים האחרונות הובלתי שיח בלתי מתפשר בכל הנוגע להתנהלות הפרקליטות והמשטרה. עשיתי זאת מבלי לחשוש למרות כל האזהרות שקיבלתי שינסו לתפור לי תיק".

לדברי זוהר, "מדובר בתופעה מסוכנת של נסיונות השתקה של מחנה שלם, תופעה שמקומה במשטרים חשוכים, בטח לא בדמוקרטיה מפוארת כמו ישראל". הוא טען עוד כי מדובר ב"ניסיון להלך עלי אימים. מעולם לא עברתי עבירה פלילית, מעולם לא נחקרתי במשטרה ומעולם לא נחשדתי בכלום, ואם זו החקירה הראשונה שלי: דיינו. אני סבור שהחלטת הפרקליטות והמשטרה לפתוח נגדי בחקירה כדי למנוע ממני לבקר את התנהלות מנדלבליט תהיה הרסנית למערכת אכיפת החוק, ואף עלולה להביא לאובדן מוחלט של אמון הציבור בה, שגם כך נמצא בשפל של כל הזמנים".

גם השר לביטחון פנים אמיר אוחנה צייץ כעת וכתב: "מסכים איתך מיקי ידידי היקר. בנושאי חקירות אנשי ציבור מן הסתם אינני יכול להורות למשטרה את מי ועל מה לחקור. אך זו תעודת עניות למשטרה ליועץ המשפטי לממשלה ולפרקליטות שהתקיימה חקירה על התבטאות לא מוצלחת (שהובהרה לאחר מכן) בראיון רדיופוני".

"תהיה פה רעידת אדמה"

החקירה נוגעת לאותו ראיון רדיו שהעניק זוהר ב-14 באוקטובר ב-FM103 לגולן יוכפז וענת דוידוב, יום לאחר פרסום הקלטות בערוץ 12 בהן נשמע מנדלבליט מדבר עם ראש לשכת עורכי הדין לשעבר אפי נווה, ומתבטא באופן חריף על פרקליט המדינה לשעבר שי ניצן בכל הנוגע לעיכוב בעניין ההחלטה על סגירת התיק נגדו בפרשת הרפז.

זוהר אמר בריאיון הרדיו כי "הכל עוד יתברר וזה רק טפח קטן. אני מבטיח לכם שייחשפו בקרוב דברים, תהיה פה רעידת אדמה. לא תהיה שום בררה לאביחי מנדלבליט אלא להתפטר מתפקידו ולבטל את האישום נגד נתניהו". הוא אמר: "יש עוד שיחות שהוקלטו (של מנדלבליט – ע.'), אני אומר לכם שיש עוד הרבה. עוד יתגלה כל האירוע". 

זוהר המשיך ואמר באותו ראיון ברדיו כי "תהיה פה רעידת אדמה גם בשבועות הקרובים ואני מודיע לכם - אם מנדלבליט לא יתפטר מתפקידו ויבטל את כתבי האישום תהיה פה רעידת אדמה. כאשר יוכפז שאל אותו אם זה איום, זוהר ענה: לא, זו הבטחה... אני אומר לך שאני יודע אינפורמציה ברורה בעניין הזה, ושרק טפח קטן נחשף, קטנצ'יק, ואם אנשים לא יפנימו, אלה שיזמו את הקנוניה נגד ראש הממשלה, שמוטב להם לחזור מהדרך הגרועה שהם בחרו בה – הם יצטרכו לשלם על זה מחיר! אני אומר את זה חד משמעית, אני קובע עובדות, לא אומר דברים שהם בגדר איום".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות