אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כמה עולה להקים יחידת כלבנים צבאית? 5 מיליון דולר צילום: TAR מקבוצת אבנון

בלעדי לכלכליסט

כמה עולה להקים יחידת כלבנים צבאית? 5 מיליון דולר

קבוצת אבנון תקים עבור מדינה באפריקה יחידת כלבנים לאבטחה, ותספק את המעטפת הלוגיסטית; כן זכתה בחוזה להשבחת מסוקים של בורקינה פאסו ב-10 מיליון דולר

05.11.2020, 20:42 | אודי עציון

יחידת הכלבנים של צה"ל, עוקץ, היא אחת הפעילות בצבא, מעורבת כמעט בכל אירוע ביטחון שוטף. אבל מה עושה היום מדינה שאין לה יחידה כזאת ורוצה להשתמש גם היא ביכולות לזיהוי חומרי נפץ, גישוש, הצלה ותקיפה? רוכשת את היכולת הזאת.

קראו עוד בכלכליסט

חברת TAR Ideal הישראלית תספק למדינה באפריקה יחידת כלבנים מקצועית, בעלות של כ-5 מיליון דולר. במסגרת החוזה תספק החברה פרויקט הקמה והכשרה של יחידת כלבנים מבצעית, 60 כלבים וכלבנים ותשמש למטרות אבטחה וביטחון.

מתקן כליאה לכלבים , צילום: TAR  מקבוצת אבנון מתקן כליאה לכלבים | צילום: TAR מקבוצת אבנון מתקן כליאה לכלבים , צילום: TAR  מקבוצת אבנון

במסגרת ההסכם בין הצדדים, TAR תהיה אחראית על הקמת התשתית של היחידה ותספק את המעטפת הלוגיסטית שתכלול בין היתר את מתקני הכלבייה, המרפאה, כיתות לימוד, טריילרים לכלבים, וטרינרים, מנהלות ועוד. הכשרת 60 הכלבים ו-60 הכלבנים תתבצע בידי ספק משנה - חברה הולנדית המתמחה באילוף והכשרה של כלבים למשימות ומטרות מבצעיות. עבודות התשתית כבר החלו ויימשכו כחצי שנה, לאחריהם תחל ההכשרה המעשית של הכלבנים והכלבים, שתארך כארבעה חודשים נוספים.

TAR Ideal, שהיא חלק מקבוצת אבנון, זכתה גם במכרז במדינה נוספת באפריקה, בסך 10 מיליון דולר. החברה תשביח חמישה מסוקי אירבאס AS350 לחיל האוויר של בורקינה פאסו. במסגרת ההשבחה יחומשו המסוקים במקלעים ורקטות ויצוידו במערכות לראיית לילה. ההשבחה תבוצע במתקני חיל האוויר האפריקאי.

אירבאס AS350, צילום: TAR  מקבוצת אבנון אירבאס AS350 | צילום: TAR מקבוצת אבנון אירבאס AS350, צילום: TAR  מקבוצת אבנון

בורקינה פאסו, לשעבר וולטה עילית, סובלת כבר שנים מחוסר יציבות פוליטית, אולם נשיאה כיום רוק מארק כריטסיאן קאבורה, נבחר בבחירות דמוקרטיות ב-2015. בשנים האחרונות מתמודדות המדינה עם פיגועים של אל קאעידה, שבחמורים שבהם נהרגו 30 איש בהתקפה על בית מלון ו-16 איש בהתקפה על מסגד.

הדר שפירא, מנכ"ל חברת TAR, ציין בהודעת החברה כי "בהמשך למגמת הצמיחה המואצת של הקבוצה, הורחבו גם תחומי הפעילות בחברת TAR לקהלים ויעדים חדשים, בין היתר למדינות ידידותיות באפריקה. הפרויקטים שנחתמו הינם בעלות חשיבות אסטרטגית גבוהה ומהווים צעד משמעותי בביסוס רשת קשרי מסחר ותעשייה ענפה עם מדינות באפריקה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות