אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בשל נתוני התחלואה: סגרים בעוד יישובים בצפון צילום: אי פי איי

בשל נתוני התחלואה: סגרים בעוד יישובים בצפון

היישוב בוקעאתא והקריה החרדית בחצור הגלילית מצטרפים לרשימת המקומות שעליהם חלות הגבלות. בשבעת הימים האחרונים אובחנו כחיוביים לקורונה 27 מתושבי חצור הגלילית. ראש המועצה: "הרבנים החליטו לקחת על עצמם סגר מרצון"

06.11.2020, 16:41 | כלכליסט ו-ynet

ועדת השרים להכרזת אזור מוגבל הרחיבה בצהריים (יום ו') את רשימת היישובים באזור הצפון שעליהם מוטל סגר בשל עלייה בנתוני התחלואה בקורונה. אחרי שאתמול הוחלט להאריך את הסגר על מג'דל שמס עד 10 בנובמבר ולהכריז הגבלות על היישוב מסעדה עד 11 בנובמבר, הוכרזו הגבלות גם על היישובים בוקעאתא וחצור הגלילית.  

קראו עוד בכלכליסט

בהתאם להחלטה, ההגבלות ביישוב בוקעאתא יחלו מחר בשעה 08:00 בבוקר ויימשכו עד יום חמישי הבא בשעה 08:00 בבוקר. בקריה החרדית של חצור הגלילית יחולו ההגבלות מיום ראשון הקרוב בשעה 16:00 אחר הצהריים עד יום שישי הבא בשעה 16:00 אחר הצהריים.  

הישוב הדרוזי מג הישוב הדרוזי מג'דל שאמס ברמת הגולן. הסגר הוארך עד יום שלישי | צילום: wikipedia הישוב הדרוזי מג

 

מסעדה, בוקעאתא ומג'דל שמס הם היישובים היחידים שבהם שיעור החולים הפעילים ל-10,000 תושבים גדול מ-100. במסעדה נדבקו 40 איש בשבוע האחרון ושיעור החולים הוא 147 ל-10,000, ובמג'דל שמס 90 אומתו בשבוע האחרון ושיעור החולים הפעילים – 131 ל-10,000.

 

חצור הגלילית, שבה מתגוררים כ-9,000 תושבים, היא היישוב היהודי עם נתוני התחלואה המדאיגים ביותר. בשבעת הימים האחרונים אובחנו ביישוב 27 נדבקים חדשים, ובסך הכול יש ביישוב 50 חולים פעילים. משרד הבריאות אינו מפרט מהי חלוקת הנדבקים לפי השכונות ביישוב.

 

בבוקעאתא שבצפון רמת הגולן אובחנו 82 נדבקים חדשים בשבעת הימים האחרונים ובסך הכול יש ביישוב 94 חולים פעילים. שיעור הבדיקות החיוביות במקום עומד מאז השבת שעברה על כמעט 25%. למעשה כעת ביישוב שבו מתגוררים כ-6,500 בני אדם – אחד מכל 70 תושבים הוא חולה פעיל.

במספר החולים הפעילים ל-10,000 תושבים נמצאת בקועאתא במקום השני בארץ לאחר מסעדה, שעליה הוטלו הגבלות לאחרונה, ולפני מג'דל שמס. בשלושת היישובים שבצפון רמת הגולן שיעור החולים הפעילים הוא יותר מ-1%.

ראש מועצת חצור הגלילית שמעון סוויסה אמר היום: בשבועיים האחרונים אנו בעיצומה של תחלואה גבוהה כתוצאה משני אירועים - אחד במפעל גדול והשני בחתונות. בקהילה החרדית יש כיום 45 חולים. מתוך יוזמה מבורכת של מנהיגות הקריה והרבנים הוחלט לקחת על עצמם סגר מרצון, וכך להוריד את התחלואה ולא לגרום לסגר כללי וסבל על היישוב כולו".

וויסה הוסיף: "אתמול נערכו בקריה בדיקות שאליהן הגיעו כ-500 נבדקים. זהו אחד התנאים החשובים על מנת לדעת את תמונת המצב ולאתר מוקדי תחלואה, מה שמעיד על שיתוף פעולה מצדם. נעשה הכול על מנת לסייע לתושבים בעת הזו. אני קורא לכל התושבים - צאו היום להיבדק וכמובן לשמור על הכללים".

לפי נתוני משרד הבריאות המעודכנים, אתמול אובחנו 563 ישראלים כחיוביים לקורונה. בסך הכול בוצעו אתמול יותר מ-34 אלף בדיקות ושיעור הבדיקות החיוביות עמד על 1.6% - נתון נמוך מהממוצע בימים האחרונים. שיעור החיוביים ללא בדיקות סקר עמד על 2.1%. כל זאת, רגע לפני השלב הבא בהקלות: פתיחת חנויות הרחוב ביום ראשון.

מספר חולי הקורונה שמצבם קשה ומספר המונשמים ממשיכים לרדת בהדרגה. נכון להיום בצהריים מאושפזים בבתי החולים 324 חולים שמצבם קשה, 146 מהם מחוברים למכונות הנשמה. בסך הכול מאושפזים בבתי החולים 589 חולי קורונה, 286 נמצאים במלוניות והיתר בבתיהם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות