אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדירה של משפחת רוקפלר בשדרה החמישית נמכרה תוך 43 ימים צילום: CONNOR RANCAN FOR COMPASS

הדירה של משפחת רוקפלר בשדרה החמישית נמכרה תוך 43 ימים

הדירה במנהטן שבבעלות משפחת רוקפלר בנויה על פני כל הקומה ה-15 וכוללת 4 חדרי שינה ונוף פתוח לגמרי לסנטרל פארק. היא הוצעה למכירה תמורת 11.5 מיליון דולר ב-16 בספטמבר ונחטפה תוך זמן קצר. הקונה: תושב ניו יורק ש"ביקש להשתדרג". עדיין לא ידוע באיזה מחיר נמכרה הדירה

06.11.2020, 17:53 | שירות כלכליסט

הדירה של משפחת רוקפלר בשדרה החמישית בניו יורק, שהועמדה לאחרונה למכירה תמורת 11.5 מיליון דולר, נמכרה תוך 43 יום בלבד - כך מדווח אתר "מארקטווטש". מדובר בדירה שסגן נשיא ארה"ב לשעבר נלסון רוקפלר רכש בשנות ה-60 ישירות מהקבלן. 

קראו עוד בכלכליסט

"הצגנו את הדירה 35 פעמים בחודש שעבר והעניין בה היה אדיר", מסר המתווך שהציג את הדירה. הנכס היוקרתי הועמד למכירה באתר Compass ב-16 בספטמבר, וב-29 באוקטובר כבר ירד מהמדף. בשלב זה, לא ידועה זהותו של קונה הדירה, לא מעט העובדה כי מדובר בתושב ניו יורק שביקש "להשתדרג". כמו כן, לא ידוע מה היה סכום המכירה בפועל.

הסלון , צילום: CONNOR RANCAN FOR COMPASS הסלון | צילום: CONNOR RANCAN FOR COMPASS הסלון , צילום: CONNOR RANCAN FOR COMPASS

המגדל בשדרה החמישית שבו נמצאת הדירה, צילום: Google Maps המגדל בשדרה החמישית שבו נמצאת הדירה | צילום: Google Maps המגדל בשדרה החמישית שבו נמצאת הדירה, צילום: Google Maps

הנוף מהדירה, צילום: CONNOR RANCAN FOR COMPASS הנוף מהדירה | צילום: CONNOR RANCAN FOR COMPASS הנוף מהדירה, צילום: CONNOR RANCAN FOR COMPASS

 

    , צילום: CONNOR RANCAN FOR COMPASS צילום: CONNOR RANCAN FOR COMPASS     , צילום: CONNOR RANCAN FOR COMPASS

 

הדירה שנמכרה כוללת 4 חדרי שינה ומאכלסת את כל הקומה ה-15 במגדל שבו היא ממוקמת. היתרון המרכזי שלה הוא העובדה שהיא כוללת נוף פתוח לגמרי לסנטרל פארק. הדירה כוללת גם מרפסת בגודל 23 מ"ר.

 

בעלי הדירה הקודם נלסון רוקפלור כיהן כסגן נשיא תחת ג'רלד פורד בין השנים 1974-1977. הוא מת ב-1979 בגיל 70. רוקפלור רכש את הדירה המשתרעת על גודל 370 מ"ר ב-1963 אז כיהן כמושל ניו יורק. הדירה נותרה בבעלות המשפחה והיתה שייכת לה כבר קרוב ל-60 שנים. לפי המסמכים הרשמיים, היא נמצאה עד כה בבעלות בנו, נלסון רוקפלור ג'וניור.

זה לא הנכס היחיד בו החזיק רוקפלור בשדרה החמישית. בבעלותו היה גם טריפלקס רחב היקף בבניין הסמוך, ממנו הוא העביר לאשתו הראשונה מארי טודהנטר קלארק, שתי קומות במסגרת הסדר הגירושים ביניהם והותיר בידיו את הקומה התחתונה. באותו הזמן החלה הבנייה של הבניין הסמוך ורוקפלור ניצל את ההזדמנות כדי לרכוש את הקומה ה-15, שהייתה פחות או יותר באותו הגובה כמו הדירה הנוכחית שלו. הוא שבר קירות והוסיף שש מדרגות כדי לחבר בין הדירות.

"זה כלל לא שגרתי – הרעיון שמישהו רוכש דירה על פני קומה שלה כדי להתאים לקומה של בניין סמוך", הודתה סוכנת הנדל"ן קריסטן ג'ורדן, שאחראית על המכירה. "אין לי מושג אפילו איך משיגים אישור לכזה דבר". בהמשך פיצלו שוב בני המשפחה את שתי הדירות, ומכרו את הדירה הראשונה.

 

הדירה הנוכחית שנמכרה כוללת עוד כמה מאפיינים מתקופתו של רוקפלור, כולל חדר עבודה עם חיפוי עץ ופינת אח, וכן רצפות פרקט. עם זאת, בנו ערך כמה שיפוצים, כולל הוספת רצפות שיש למרפסת, וכן החלפת הצנרת במטבח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות