אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סין מתאוששת: היצוא צמח באוקטובר בקצב המהיר זה 19 חודשים צילום: imagine china

סין מתאוששת: היצוא צמח באוקטובר בקצב המהיר זה 19 חודשים

לפי נתונים שפורסמו, הכלכלה השנייה בגודלה בעולם רשמה בחודש שעבר זינוק של 11.4% ביצוא בעוד צפי האנליסטים עמד על 9.3%; זאת בזכות ביקושים חזקים למוצרים רפואיים וייצור מופחת במקומות אחרים בעולם

07.11.2020, 10:12 | שירות כלכליסט
היצוא מסין צמח באוקטובר בקצב המהיר ביותר זה 19 חודשים, ובמקביל נרשמה עלייה גם ביבוא - כך מראה מידע רשמי שפורסם היום (שבת). הדבר מעיד על המשך ההתאוששות בכלכלה השנייה בגודלה בעולם ממשיכה לאחר שנפגעה קשות במשבר הקורונה השנה.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הנתונים, היצוא עלה באוקטובר ב-11.4% לעומת החודש המקביל בשנה שעברה, והיכה את תחזיות האנליסטים שעמדו על עלייה של 9.3% בלבד, וגם את העלייה של 9.9% שנרשמה בספטמבר. בכך עלה העודף המסחרי של סין ל-58.44 מיליארד דולר, לעומת תחזית של 46 מיליארד דולר, ועודף של 37 מיליארד דולר שנרשם בספטמבר. עודף הסחר של סין מול ארה"ב התרחב ל-31.37 מיליארד דולר באוקטובר לעומת 30.75 מיליארד בספטמבר.

מפעל בסין, צילום: רויטרס מפעל בסין | צילום: רויטרס מפעל בסין, צילום: רויטרס

היצוא הסיני נותר יחסית עמיד למגפת הקוביד 19 העולמית, וזאת בזכות ביקושים חזקים למוצרים רפואיים וייצור מופחת במקומות אחרים בעולם. "הצמיחה ביצוא האיצה עוד יותר ועברה משמעותית את הציפיות, במה שנראה כמו מומנטום חזק יחסית", כך אמר ליו שואזי, אנליסט ב-Bank of Communications בשנגחאי. היצוא הסיני עשוי להישאר חזק גם בהמשך שנת 2020, וזאת בשעה שהחברות הסיניות ממשיכות להעלות את הקצב בהשוואה למתחרות בשאר העולם, וממשיכות למכור עוד מוצרים שקשורים לקוביד 19, כמו מסכות, כך לדברי ליו.

עם זאת, כמה אנליסטים אמרו שהיצוא עשוי להימצא תחת לחץ בחודשים הקרובים, בעוד כלכלות גדולות באירופה, כולל אלה של צרפת, גרמניה ובריטניה, נכנסות שוב להסגר עקב הגל השני של נגיף הקורונה במדינות האלה.

בתוך כך היבוא עלה ב-4.7% לעומת אוקטובר 2019, פחות מהעלייה של 13.2% שנרשמה בספטמבר, אך בכל זאת מגמה חיובית שנרשמת זה החודש השני ברציפות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות