אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
על רקע גל הקורונה השני: אטריום של גזית גלוב מעכבת החלטה על דיבידנד

על רקע גל הקורונה השני: אטריום של גזית גלוב מעכבת החלטה על דיבידנד

דירקטוריון החברה הפעילה באירופנ החליט להקפיא את ההחלטה על חלוקת הדיבידנד על 2020 לפברואר 2021; אטריום העניקה לבעלי מניות זכות להמרת דיבידנד עתידי במניות במטרה לשפר את מצב הנזילות - 40% מהם נענו להצעה

08.11.2020, 11:56 | חזי שטרנליכט

קל הקורונה השני המתרחב באירופה משפיע במידה רבה גם על אטריום, החברה הבת של גזית גלוב (68.9%), שמניותיה נסחרות בבורסות וינה ואמסטרדם - והיא מחליטה על השהיית ההחלטה על חלוקת דיבידנד. החברה מחזיקה במרכזים מסחריים בעיקר במרכז ומזרח אירופה.   בחלק מהמדינות, כולל פולין וצ'כיה, ההוראות העדכניות כוללות סגירת חנויות שאינן חיוניות.  

קראו עוד בכלכליסט

עם פרסום התוצאות הכספיות בסוף השבוע, עדכנה אטריום, כי דירקטוריון החברה החליט להשהות את קביעת מדיניות הדיבידנד לאחר פרסום התוצאות לשנת 2020, קרי לחודש פברואר 2021.

החברה פרסמה מוקדם יותר השנה תוכנית חדשה שמטרתה להגביר את הנזילות, כולל מתן אפשרות לציבור המשקיעים תוכנית להמרת תשלום הדיבידנד במזומן למניות של החברה.  לפי שעה החברה הודיעה כי תוכנית ההמרה של הדיבידנד ממזומן למניות (scrip dividend) חסכה לחברה תשלומים של 21 מיליון דולר עבור הרבעונים ה-2 וה-3 של 2020. שיעור ההיענות לתוכנית עמד על 40% מבעלי המניות.

אטריום מעדכנת כי התנועה במרכזים המסחריים והפדיונות של השוכרים בחודש אוגוסט, הציגה התאוששות ביחס לאוגוסט המקביל ב-2019. התנועה בקניוני החברה עמדה על 77% ביחס לחודש המקביל והפדיונות עמדו על 93% ביחס להיקפם בתקופה המקבילה. יחד עם זאת, בספטמבר החלו שוב סימני הגל השני להתעצם, בפולין, בצ'כיה ובסלובקיה נרשמה ירידה בתנועת הלקוחות ובפדיונות. הם עמדו על 76% ו-86% ביחס לספטמבר המקביל בהתאמה.

בסיכומו של דבר דמי השכירות נטו (NRI) בקניוני אטריום ב-9 החודשים הראשונים של השנה הסתכמו ב-106.5 מיליון יורו, ירידה של 20% ביחס לתקופה המקבילה. הרווח הנקי (EPRA) המתואם נחתך בשלושת הרבעונים הראשונים ב-30% והסתכם ב-56.3 מיליון יורו. שיעור התפוסה בנכסי החברה עמד על 92.9% בתום תשעת החודשים הראשונים של השנה מול 97% בתקופה המקבילה. 90% משטחי המסחר של החברה (GLA) פתוחים נכון לסוף ספטמבר, ירידה ביחס ל-98% בתקופה המקבילה טרם הקורונה. יחד עם זאת, הסגרים החדשים בנובמבר ישפיעו מן הסתם על הרבעון הרביעי.

לחברה יש שיעור מינוף נמוך יחסית של 37.5% (net LTV). תוכנית ההנהלה להגברת הנזילות, מעבר לנושא הדיבידנד, כללה הכנת יתרות מזומנים של 264 מיליון יורו בקופת החברה, שמורכבים מ-50 מיליון יורו במזומן בקופה ועוד קווי אשראי לא מנוצלים של 214 מיליון יורו. החברה ביצעה רכש אג"ח עצמי בהיקף של 218 מיליון יורו והשלימה ביוני האחרון גיוס של 200 מיליון יורו באג"ח לפדיון בשנת 2025.

חיים כצמן בעל השליטה בגזית גלוב חיים כצמן בעל השליטה בגזית גלוב חיים כצמן בעל השליטה בגזית גלוב

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות