אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למרות התחרות מצד מירי רגב: מחירון נובמבר של לוי יצחק - ללא ירידות מחירים צילום: אלכס קולומויסקי

למרות התחרות מצד מירי רגב: מחירון נובמבר של לוי יצחק - ללא ירידות מחירים

למרות שהחודש הנוכחי הוא הראשון בו יכולים הישראלים לדווח את מחירי העסקאות שביצעו למדינה, לטובת מאגר מחירים אשר ישמש החל מהשנה הבאה כבסיס למחירון הרכב העממי של שרת התחבורה - רוב המחירים של דגמי המכוניות הפופולריות לא ירדו

08.11.2020, 19:23 | תומר הדר

מחירון הרכב החדש לחודש נובמבר של לוי יצחק כמעט ולא משקף ירידות מחיר בדגמי המכוניות הפופולריים. מחירון הרכב הוותיק נמצא בימים אלה תחת האיום של מחירון הרכב העממי החדש של מדינת ישראל, אותו יזמה שרת התחבורה מירי רגב.

קראו עוד בכלכליסט

מגרש רכבים יד שנייה למכירה, צילום: עמית שעל מגרש רכבים יד שנייה למכירה | צילום: עמית שעל מגרש רכבים יד שנייה למכירה, צילום: עמית שעל

כיום יכול כל אדם שמגיע לדואר כדי למכור מכונית משומשת, יחד עם הקונה, לדווח על מחיר העסקה - והמחיר מוזן למאגר מחירים אשר ישמש החל מהשנה הבאה כבסיס למחירון הרכב העממי. ואולם, עד שהדבר יקרה מחירי הרכב המשומש במחירון לוי יצחק שומרים על ערך. למעשה, עמוד ההקדשה האישי של לוי יצחק בתחילת מחירון החודש הנוכחי כולל את הכותרת "חדשות - יוק". כלומר, אין כל חדש תחת השמש במגרשי המכוניות המשומשות.

מבדיקת מחיריהם של מספר דגמים פופולאריים עולה כאמור כי למרות האיומים שנשמעו בחודשים האחרונים מצד שרת התחבורה, ולמרות שהחודש הנוכחי הוא החודש הראשון בו הישראלים יוכלו לדווח את מחיר העסקה ה"אמיתי" - רוב המחירים לא ירדו. הירידות במחיר, אם וכאשר התרחשו, היו כמדי חודש - ולא היו ניכרות.

כך, בבואנו לבחון את מחיריהם של מספר דגמי מכוניות פופולריות בנות שלוש אנו מגלים קיפאון. לדוגמה: מחיר הונדה ג'אז אלגנס מודל 2017 היה - ונותר - 69 אלף שקל; מחיר טויוטה קורולה סאן מודל 2017 שעלתה 85 אלף שקל, ירד ל-84 אלף שקל; מחיר יונדאי i10 סופרים מודל 2017, שעלתה 53 אלף שקל, נותר ללא שינוי; ואילו מחיר יונדאי i30 אינספייר שעלתה 70 אלף שקל למודל 2017, ירד ל-69 אלף שקל.

הירידה במחירי המשפחתיות, יש לציין, ניתנת לייחוס גם לעלייה בפופולאריות של רכבי הכביש שטח. ואכן - יונדאי טוסון "פריים" אוטומטי מודל 2017 עלה 89 אלף שקל בחודש שעבר - ומחירו נותר ללא שינוי, כאשר אותה מגמה ניכרת בחלק גדול מרכבי הכביש שטח אשר שמרו על מחירם. יש להדגיש כי עד כה, גופי הסחר הגדולים אשר נהנים בחודשים אלה מנפח עסקאות נאה, בין היתר בגלל המחסור בתחבורה ציבורית, אינם ממהרים לדווח בדואר את מחירי העסקאות שביצעו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות