אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עסקת ענק בתחום הרכב הכבד: פולקסווגן רוכשת את משאיות נביסטאר ב-3.7 מיליארד דולר צילום: רויטרס

עסקת ענק בתחום הרכב הכבד: פולקסווגן רוכשת את משאיות נביסטאר ב-3.7 מיליארד דולר

רכישת השליטה בחברה האמריקאית, תאוחד פעילות נביסטאר עם יתר זרועות הרכב הכבד של תאגיד פולקסווגן - מאן, סקניה ומשאיות פולקסווגן

08.11.2020, 20:33 | תומר הדר

עסקת ענק בתחום הרכב הכבד: טראטון, זרוע הרכב הכבד של פולקסווגן הודיעה כי תשלם 3.7 מיליארד דולר עבור רכישת השליטה בנביסטאר האמריקאית. במסגרת ההסכם תאוחד פעילות נביסטאר עם יתר זרועות הרכב הכבד של תאגיד פולקסווגן: מאן, סקניה ומשאיות פולקסווגן.

משאיות נביסטאר מוכרות בישראל בעיקר במערכת הצבאית ומשמשות את כוחות הביטחון, ורכישת החברה על ידי פולקסווגן העולמית עשויה להשפיע בטווח הרחוק על אספקת המשאיות של נביסטאר לצה"ל.

משאית navistar, צילום: רויטרס משאית navistar | צילום: רויטרס משאית navistar, צילום: רויטרס

יש להדגיש כי נביסטאר עצמה אינה מצטרפת לאימפריה של פולקסווגן בגלל שיקולי שייכות: בדומה לרוב יצרני הרכב הכבד בעולם, גם נביסטאר מתמודדת בימים אלה עם סיכון מוחשי מצד יצרני רכב חשמלי אשר עתידים להיכנס לשוק הרכב הכבד ולייצר משאיות חשמליות כדוגמת המשאית העתידית של טסלה, שכבר חתמה על חוזי התקשרות עם גופי קמעונאות גדולים למרות שבפועל אפילו לא ייצרה מכונית אחת. התקשרויות אלה נובעות ממחויבותם של גופי קמעונאות כדוגמת אמזון וול מארט לעמוד בתקני איכות סביבה עתידיים אשר יקחו בחשבון גם את פליטת המזהמים של הרכבים הכבדים שלהם. בפועל, יצרניות הרכב הכבד הוותיקות כדוגמת מאק ונביסטאר לא השקיעו דיין בטכנולוגיות מתקדמות לנהיגה אוטונומית וצמצום זיהום אוויר, מה שדורש מהן כיום לחבור עם יצרניות אירופיות וותיקות אשר מסוגלות לממן את הטכנולוגיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות