אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלשטיין נכנע, מגדיל הערבות בהצעה לרכישת דסק"ש ל-280 מיליון שקל צילום: סיוון פרג'

אלשטיין נכנע, מגדיל הערבות בהצעה לרכישת דסק"ש ל-280 מיליון שקל

בכך עלה סכום הבטחונות ב-134 מיליון שקל; ההצעה שהעביר אלשטיין לידי מפרק אי.די.בי אופיר נאור בתום פגישה ממושכת שהסתיימה בחצות, כוללת גם מתן מתן אופציה לנושים להמיר חלק מהתמורה בהצעה ל-18.4% מניות דסק"ש; כמו כן, עבור הנתח הנוסף של 12% בדסק"ש מציע עתה אלשטיין 126 מיליון שקל לעומת 85 מיליון בהצעה הקודמת

09.11.2020, 07:21 | גולן חזני

אדוארדו אלשטיין נכנע למחזיקי האג"ח והכונסים של אי.דיבי ומקפיץ את היקף הבטחונות שיעמיד לטובת ההצעה שלו לרכישת השליטה בדסק"ש.  

קראו עוד בכלכליסט

אמש לאחר חצות העביר אלשטיין לעו"ד אופיר נאור - המפרק מטעם בית המשפט - הצעה חדשה שכוללת בטחונות בסכום של 280 מיליון שקל להצעה, לעומת 154 מיליון שקל בטחונות בהצעה הקודמת. אלשטיין מתחייב להעביר את הערבות הנוספת תוך ארבעה ימי עסקים מהיום שבו יודיעו לו הנושים על החלטתם להגיש הצעתו לאישור בית המשפט.

זאת, לאחר שהכונסים בשליחות המחזיקים הגדולים, ביקשו מאלשטיין הוכחת יכולת והגדלת הערבויות ל-300 מיליון שקל, בטענה כי אין ודאות שיש בידו הכספים המיועדים למימוש ההצעה.

אלשטיין הציע לרכוש את 70.4% מניות דסק"ש מידי הכונסים תמורת 1.028 מיליארד שקל. בהצעה החדשה מאפשר אלשטיין לנושים להמיר חלק מהמזומן, 269 מיליון שקל, ל-18.4% ממניות דסק"ש, כך שהתמורה שיעביר תהיה בהיקף של 759 מיליון שקל.

לנושים ניתנו 21 יום מיום אישור ההצעה בבית המשפט להחליט באיזה מנגנון לבחור.

אלשטיין גם מעלה משמעותית את התמורה עבור 12% מניות נוספות של דסק"ש שבידי אי.די.בי, ל-126 מיליון שקל לעומת 85 מיליון בהצעה הקודמת. אלשטיין גם ביטל את האופציה על רכישת ישראייר ב-90 מיליון שקל.

אדוארדו אלשטיין
אדוארדו אלשטיין צילום: כפיר סיון

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות