אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דנה אינטרנשיונל נגד סודהסטרים: "עשתה שימוש בשם דיווה על בקבוקים" צילום: דני וינשטוק

דנה אינטרנשיונל נגד סודהסטרים: "עשתה שימוש בשם דיווה על בקבוקים"

הזמרת ששרה את השיר באירווזיון 1998 והפזמונאי יואב גינאי שכתב את המילים תובעים מהחברה 250 אלף שקל: "עשו שימוש בשם ובדמות שמלת התוכי על בקבוקי הגזה" לקראת התחרות שנערכה ב-2019 בישראל

09.11.2020, 15:21 | ליטל דוברוביצקי

הזמרת דנה אינטרנשיונל נגד חברת סודהסטרים. תביעה בסך 250 אלף שקל הוגשה בסוף השבוע על ידי אינטרנשיונל (שרון כהן) - שביצעה וזכתה עם השיר DIVA בתחרות האירוויזיון ב-1998, ועל ידי הפזמונאי יואב גינאי שחיבר את המילים לשיר המפורסם. זאת, בטענה להפרת זכויות יוצרים מצד סודהסטרים.

קראו עוד בכלכליסט

דנה אינטרנשיונל , צילום: דני וינשטוק דנה אינטרנשיונל | צילום: דני וינשטוק דנה אינטרנשיונל , צילום: דני וינשטוק

גינאי טוען כי יש לו 50% מזכויות היוצרים בשיר דיווה, וגם דנה אינטרנשיונל הינה בעלת זכות מבצעים בשיר. השניים מציינים בתביעה כי השיר זכה במקום הראשון באירווזיון וכי המילה דיווה לא הוזכרה טרם כתיבתו של השיר על ידי גינאי בשום שיר ישראלי אחר. "דיווה בעברית או באנגלית מזוהה באופן מוחלט עם התובעים", נטען.

במסגרת התביעה טוענים השניים כי במהלך חודש מאי 2019 התקיימה תחרות האירווזיון בישראל וזכתה לפרסום כלל עולמי. נטען כי לקראת אירוע האירווזיון ובמהלכו, סודהסטרים יצרה, שיווקה ומכרה בארץ ובעולם ליין של בקבוקי הגזה בשם "דוז פואה לישראל" הנושאים עליהם שלא כדין את שם השיר DIVA וכן את דמות שמלת התוכי של דנה אינטרנשיונל אותה לבשה בתחרות ב-1998.

לטענת השניים נגרם להם נזק והפסד כספי של ממש מאחר "ומעשיה המפרים של סודהסטרים חיבלו וסיכלו משא ומתן שניהלו התובעים בפועל עם גורמים מסחריים אחרים להתרת זכויות השימוש בשם דיווה ביחד עם תמונת הכנפיים". גינאי ואינטרנשיונל מבקשים באמצעות עוה"ד עמית הורוביץ וליאור אופריכט לקבל צו המורה לסודהסטרים להסיר את הבקבוקים מהאתר ולמסור את היקף הייצור וההפצה של הבקבוקים וההכנסות שצמחו מכך. טרם הוגש כתב הגנה.

מסודהסטרים נמסר: "אנו לומדים את כתב התביעה. למען הסר ספק מדובר במהדורת בקבוקים קטנה ומקומית, שכבר אינה נמכרת באתר החברה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות