אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נאוויטס השלימה גיוס חוב של 410 מיליון שקל; הביקושים עמדו על 525 מיליון שקל צילום: LLOG Explortaion

נאוויטס השלימה גיוס חוב של 410 מיליון שקל; הביקושים עמדו על 525 מיליון שקל

שותפות הנפט נאוויטס פטרוליום תשתמש בכסף כדי להשלים פדיון מוקדם של אג"ח בקסקין מימון א' (כ-42 מיליון דולר) ואג"ח פטרוליום א' (כ-37 מיליון דולר); יתרת הגיוס מיועדת בעיקרה לפיתוח מאגר שננדואה בארה"ב, שחלקה שם (53%) מכיל על פי דיווחי השותפות כ-224 מיליון חביות

09.11.2020, 19:25 | ליאור גוטמן
שותפות נאוויטס פטרוליום השלימה אתמול (א') את השלב המוסדי בגיוס חוב בהיקף של כ-410 מיליון שקל. במסגרת הגיוס התקבלו ביקושים בסך של כ-525 מיליון שקל, כאשר נאוויטס תשתמש בכסף כדי להשלים פדיון מוקדם של אג"ח בקסקין מימון א' (כ-42 מיליון דולר) ואג"ח פטרוליום א' (כ-37 מיליון דולר). יתרת הגיוס מיועדת בעיקרה לפיתוח מאגר שננדואה בארה"ב, שחלקה שם (53%) מכיל על פי דיווחי השותפות כ-224 מיליון חביות.

קראו עוד בכלכליסט

אגרות החוב של נאוויטס (שקלי, לא צמוד) דורגו ברף A- על ידי מעלות S&P, והן נושאות ריבית שנתית בשיעור קבוע של 6.5% עם מח"מ של כ-5 שנים (עד דצמבר 2026). הסדרה החדשה מגובה בשעבוד על זכויות נאוויטס (7.5%) במאגר בקסקין צפון, שהחל בהפקה מסחרית בשנת 2019, ואשר ההפקה הסדירה ממנו עומדת על כ-35 אלף חביות ליום בממוצע. את הגיוס הובילו פועלים איביאי, רוסאריו ומנורה מבטחים.

אסדת קידוח בקסקין במפרץ מקסיקו, צילום: LLOG Explortaion אסדת קידוח בקסקין במפרץ מקסיקו | צילום: LLOG Explortaion אסדת קידוח בקסקין במפרץ מקסיקו, צילום: LLOG Explortaion

יו"ר נאוויטס פטרוליום גדעון תדמור, סיכם באומרו ש"השלמת הגיוס בתקופה מורכבת ומאתגרת זו בשווקים, מעידה על חוסנה הפיננסי של נאוויטס ותאפשר לנו לנוע במהירות לפיתוח מאגר שננדואה".

נאוויטס פטרוליום פועלת בתחום הנפט בצפון אמריקה ומחזיקה בפורטפוליו שכולל מאגרים שכבר החלו בהפקה מסחרית של נפט, כשסך חלקה במשאבי הנפט המוכחים עומד על כ-303 מיליון חביות. כאמור, נאוויטס מחזיקה ב-53% מהזכויות בפרויקט שננדואה, תגלית נפט מוכחת, שצפוי ליצור לה תזרים מזומנים מהוון (10NPV) שמוערך בכ-1.3 מיליארד דולר.

במקביל מחזיקה השותפות ב-7.5% מהזכויות בפרויקט בקסקין במפרץ מקסיקו, שהחל בהפקה מסחרית של נפט ביוני 2019. פרויקט בקסקין מכיל כ-469 מיליון חביות (P2) ונחשב למאגר נפט בקנה מידה גדול, שיוצר לנאוויטס תזרים מזומנים יציב. עוד מחזיקה השותפות ב-5 שדות נפט יבשתיים מפיקים בטקסס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות