אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן תש"י והראל ביטוח רכשו 44% מחברת פנגו לפי שווי של 550 מיליון שקל צילום: פנגו

קרן תש"י והראל ביטוח רכשו 44% מחברת פנגו לפי שווי של 550 מיליון שקל

חברת פנטוק של משפחת וייל מכרה לתש"י והראל את המניות תמורת 250 מיליון שקל; פנגו מנוהלת בידי המנכ"ל רועי אלבז, ובעלת השליטה בה גם לאחר מכירת המניות היא משפחת וייל - מבעלי אסם לשעבר

09.11.2020, 20:00 | גולן חזני

קרן תש"י, המנוהלת בידי ירון קסטנבאום, רכשה יחד עם הראל ביטוח 44% מחברת פנגו לפי שווי של 550 מיליון שקל. העסקה הושלמה לפני מספר ימים. תש"י רכשה את המניות מידי חברת פנטוק של משפחת וייל, מבעלי אסם לשעבר.

קראו עוד בכלכליסט

משפחת וייל, שהחזיקה ב-100% ממניות פנגו תרד עתה לאחזקה של 56% ותמשיך להחזיק בשליטה. ב-2011, יוניסל מקבוצת קרדן טכנולוגיות לשעבר, רכשה 50% מפנגו תמורת 15 מיליון שקל בלבד, ולאחר מכן מכרה אותן למשפחת וייל.

אל תש"י מצטרפים בעסקה כאמור חברת הביטוח הראל, שהיא המשקיעה הגדולה בתש"י, ואיש העסקים צבי ברק - הבעלים של חברת קיסריה אלקטרוניקה רפואית מקיסריה.

 

רועי אלבז, מנכ"ל פנגו, צילום: פנגו רועי אלבז, מנכ"ל פנגו | צילום: פנגו רועי אלבז, מנכ"ל פנגו, צילום: פנגו

רועי אלבז מנכ"ל פנגו: "בעשור האחרון פנגו עברה כברת דרך מאוד משמעותית מאפליקציה להפעלת חנייה לחברה שמספקת שלל פתרונות בעולמות התחבורה. אנחנו מסתכלים קדימה וגאים להוביל את מהפכת התחבורה בישראל". אלבז מציין כי מודל התחבורה כשירות (Mobility as a Service) צובר תאוצה בשנים האחרונות ומחבר ביחד ערכים משמעותיים במטרה לצמצם גודש תנועה, להגביר את הניצולת של המשאבים הקיימים (כלי רכב ותשתיות) ולשפר את חווית הנוסע בצורה משמעותית.

אלבז הוסיף כי "החיבור בין פלטפורמות שונות החל מחניה, דרך כבישי אגרה ותחבורה ציבורית וכלה בפתרונות של מיקרו מובילי ואופניים שיתופיות והכול במקום אחד ועם אמצעי תשלום אחד כפי שנבנה בפנגו ממש הלכה למעשה את המודל שעוד יצמח ויתפתח בצורה משמעותית בעשור הקרוב".

חברת פנגו הוקמה לפני 13 שנים במהלכן צמחה והתפתחה מחברת תשלומי חניה דיגיטליים לחברה המובילה בישראל בתחום התחבורה החכמה עם למעלה מ-2.3 מיליון משתמשים וצרכני תחבורה. בשנים האחרונות הרחיבה פנגו את הפלטפורמה הטכנולוגית ונותנת מענה נרחב לנוסעים במגוון פתרונות מידע ותשלום זמין ונוח.

בשנה האחרונה הרחיבה פנגו משמעותית את סל הפתרונות שלה גם לתשלום על תדלוק ורכישה בחנויות הנוחות בשת"פ עם סונול, תשלום על תחבורה ציבורית ביחד עם מוביט דרך חשבון הפנגו הקיים.

פנגו אף הרחיבה את מסלול הפנגו סימפל, הכולל את שירות "זזתי" המתקדם המסייע בסיום חנייה אוטומטי ומקטין תשלומי חניה, תשלום מהיר בחניונים והטבות נוספות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות