אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשטרה עצרה ראש עירייה בצפון בחשד לעבירות שוחד ומרמה צילום: שאטרסטוק

המשטרה עצרה ראש עירייה בצפון בחשד לעבירות שוחד ומרמה

יאח"ה פשטה על עירייה בצפון, עצרה לחקירה 4 חשודים ועכבה 9 נוספים בחשד להטיית מכרזים תמורת טובות הנאה. ראש העירייה החשוד הוא בכיר לשעבר בפוליטיקה הארצית, שכיהן כחבר כנסת ושר וחשודה נוספת היא מנכ"לית לשעבר של משרד ממשלתי, המקורבת אליו

10.11.2020, 09:21 | עמיר קורץ

עוד פרשת שחיתות נחשפת הבוקר בשלטון המקומי: היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בלהב 433 פשטה הבוקר על עירייה בצפון ועצרה את ראש העירייה - דמות ציבורית מוכרת אשר כיהן בעבר כחבר כנסת ושר - ושלושה חשודים נוספים.

  

קראו עוד בכלכליסט

אחת החשודות בפרשה היא פעילת ליכוד, שכיהנה גם כן בתפקידים ציבוריים בכירים, ומקורבת מאוד לראש העירייה החשוד, עוד מתקופת כהונתו בכנסת ובממשלה. בין השאר כיהנה אותה חשודה כמנכ"לית משרד ממשלתי כאשר ראש העירייה החשוד כיהן כשר. היא במשך שנים נחשבת לאשה הקרובה אליו ביותר, עוד מהתקופה בה כיהנה תחתיו בעירייה, בקדנציה הקודמת שלו. היא המשיכה משם איתו לפולטיקה הארצית וכיהנה תחתיו במגוון תפקידים. עד לאחרונה היא גם כיהנה בתפקיד ציבורי אחר בעל השפעה, ובמקביל פעלה בעולם העסקי והחברתי.

בנוסף עכבה המשטרה 9 מעורבים נוספים לחקירה באזהרה בחשד למעורבות בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, וכן עבירות על פי חוק איסור הלבנת הון.

מעצר, צילום: שאטרסטוק מעצר | צילום: שאטרסטוק מעצר, צילום: שאטרסטוק

המשטרה מייחסת לחשודים, ביניהם כאמור עובדי ציבור, כל אחד על פי חלקו ותפקידו, כי פעלו לכאורה על מנת לקדם מכרזים והיתרים שבאחריות הרשות המקומית בתמורה ללקיחת טובות הנאה בכסף ושווה כסף, וזאת לכאורה בניגוד לחוק ותוך פגיעה באינטרס הציבורי.

המשטרה מסרה הבוקר עם המעצרים כי "מדובר בחקירה מורכבת ורחבת היקף המנוהלת על ידי משטרת ישראל בליווי פרקליטות מיסוי וכלכלה מחוז תל אביב והרשות למימון הלבנת הון ומימון טרור במשרד המשפטים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות