אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הודעת החיסון הקפיצה לפתאל את הביקושים לגיוס אג"ח להמרה - פי 2.3 מהסכום שתוכנן צילום: עמית שעל

הודעת החיסון הקפיצה לפתאל את הביקושים לגיוס אג"ח להמרה - פי 2.3 מהסכום שתוכנן

רשת המלונות גייסה בשלב המוסדי אג"ח להמרה בהיקף של 252 מיליון שקל, מול כוונה מקורית לגייס כ-200 מיליון שקל - הביקושים הסתכמו ב-463 מיליון שקל; בחברה ציינו כי "ההודעה של פייזר על ההצלחה בחיסון והבחירות בארה"ב מחד וחוסנה של פתאל מאידך, הובילו את המשקיעים בת"א לעניין רב במניית החברה שרשמה אתמול זינוק של למעלה מ-18% וכן לעליות גבוהות בסדרות האג"ח"

10.11.2020, 10:33 | חזי שטרנליכט

פתאל אחזקות, שבשליטת דוד פתאל (55.72%), גייסה אתמול (ב') בהצלחה בשלב המוסדי אג"ח להמרה בהיקף של 252 מיליון שקל, ביום הסוער והחיובי ביותר שידעו מניות הנדל"ן המניב ותחום המלונאות מזה שנים.

קראו עוד בכלכליסט

הרשת תזמנה מראש את הגיוס לאתמול, כאשר בצהרי היום נודע שחברת פייזר מצאה כי החיסון שהיא מפתחת נגד הקורונה אפקטיבי בשיעור של 90%, ובבורסות נרשמו עליות חדות. פתאל נהנתה בגיוס האג"ח להמרה מביקושים ערים במיוחד שנוצרו למניות, שכן המניות הן הבטוחה העיקרית של אג"ח אלה. כתוצאה מהעליות בשווקים החליטו בפתאל לגייס 252 מיליון שקל באג"ח להמרה (סדרה 1) מול כוונה מקורית לגייס כ-200 מיליון שקל. הביקושים הסתכמו ב-463 מיליון שקל.

דוד פתאל, בעל השליטה ברשת המלונות פתאל, צילום: עמית שעל דוד פתאל, בעל השליטה ברשת המלונות פתאל | צילום: עמית שעל דוד פתאל, בעל השליטה ברשת המלונות פתאל, צילום: עמית שעל

אג"ח להמרה מציעות יחס להמרת החוב למניות, כך שכתוצאה מהזינוק של מניית פתאל אתמול ב-18%, נחתכה הפרמייה המוצעת למחזיקי האג"ח. הפרמייה השתנתה מ-40% ל-19% ביחס למחיר המניה הבוקר (255.5 שקלים). השלב המוסדי ננעל במחיר של 1,045 שקל לאגרת חוב - המשקף תשואה אפקטיבית שקלית שנתית של 3.1%, לעומת מחיר מינימום של 980 שקל ליחידה.

במסגרת ההנפקה, הציעה החברה למשקיעים איגרות חוב שקליות הניתנות להמרה למניות, הנושאות ריבית שנתית נקובה של 4%, עם מח"מ של כ-5 שנים, כאשר מועד הפירעון הסופי יהיה בחודש מאי 2028. במהלך השנתיים וחצי הקרובות, עד חודש מאי 2023, אגרות החוב יהיו ניתנות להמרה לפי יחס המרה של 305 שקל ערך נקוב של אגרות החוב ל-1 שקל ערך נקוב מניה.

מחודש מאי 2023 ועד למועד הפירעון המלא יחס ההמרה יעלה ל-430 שקל ע.נ. של אגרות החוב ל-1 שקל ע.נ. מניה. את ההנפקה הובילו אוריון חיתום ולידר חיתום, לצד קונסורציום החתמים – ברק קפיטל חיתום ואפסילון חיתום.

בתוך כך, בחודש שעבר דיווחה החברה על הקצאה פרטית של מניות פתאל החזקות למגדל סל מניות ישראל ולידר הנפקות בסכום כולל של כ-50 מיליון שקל, בהמשך להנפקת זכויות בסך של כ-99 מיליון שקל שביצעה החברה בחודש יולי האחרון.

שחר עקה, דירקטור וסמנכ"ל הכספים בחברה ציין כי "ההודעה של פייזר על ההצלחה בחיסון והבחירות בארה"ב מחד וחוסנה של פתאל מאידך, הובילו את המשקיעים בתל אביב לעניין רב במניית החברה שרשמה אתמול זינוק של למעלה מ-18% וכן לעליות גבוהות בסדרות האג"ח".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות