אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צחי נחמיאס: "הסבירות שמגה אור תזכה במכרז דסק"ש מאד נמוכה" צילום: לימור זפרני עמית שעל

צחי נחמיאס: "הסבירות שמגה אור תזכה במכרז דסק"ש מאד נמוכה"

בעל השליטה במגה אור אמר את הדברים המפתיעים אתמול במפגש עם לקוחות בית ההשקעות מיטב דש; אך המחזיקים נוטים כרגע לתמוך דווקא בהצעת מגה אור; אלשטיין הגיש אמש הצעה משופרת

10.11.2020, 10:47 | גולן חזני

"הסבירות שמגה אור תזכה במכרז דסק"ש מאד נמוכה", כך אמר צחי נחמיאס בעל השליטה במגה אור, אתמול, במפגש עם לקוחות בית ההשקעות מיטב דש. מדובר באחד מסדרה של מפגשים שמקיים בית ההשקעות ללקוחות וסוחרים.

קראו עוד בכלכליסט

האמירה של נחמיאס משמעותית משום שנאמרה ערב ההצבעה על שתי הצעות רכישת השליטה בדסק"ש, זו של אדוארדו אלשטיין וזו של הקבוצה בראשות מגה אור. נחמיאס אמר כי אהרון פרנקל זיהה את הפוטנציאל בחברת גב ים, החברה החשובה בקבוצה, בה עלו אחזקותיו ל-35%, והוריד את סבירות הרכישה של דסק"ש ע"י מגה אור.

מימין: נחמיאס ואלשטיין, צילום: לימור זפרני עמית שעל מימין: נחמיאס ואלשטיין | צילום: לימור זפרני עמית שעל מימין: נחמיאס ואלשטיין, צילום: לימור זפרני עמית שעל

נחמיאס ומגה אור הציעו 950 מיליון שקל עבור 70% מניות דסק"ש ועוד 164 מיליון שקל עבור 12% נוספים שאינם משועבדים לסדרה יד' של המחזיקים, ואינם מוכנים לשפר את ההצעה.

עם זאת, נחמיאס עדיין במשחק ולא מתכוון למשוך את ההצעה שהגיש. הוא ציין כי מגה אור בוחנת כל הזמן מנועי צמיחה לשנים הקרובות ואחת החברות הטובות בתחום הנדל"ן המניב בישראל היא גב ים שמתאפיינת בנכסים איכותיים באזורים מרכזיים. "המטרה שלנו היתה למכור את הנכסים שאינם בליבת העסקים כמו סלקום ואלרון ולהישאר עם נכסים ובניין וגב ים", אמר נחמיאס.

אמש הגיש אלשטיין את ההצעה המשופרת שלו שמדברת על הגדלת הבטחונות ל-280 מיליון שקל, 1.028 מיליארד עבור 70% מניות דסק"ש, 126 מיליון ל-12% הנוספים של מניות דסק"ש, ו-140 מיליון שקל נוספים לקופת הנושים. אלשטיין חתם על ההצעה בשמו העברי יעקב זיסל בן מרדכי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות