אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דובאי: הייצוא לישראל יגיע ל-4 מיליארד דולר בשנה צילום: arabianbusiness

מפרץ תיכון חדש

דובאי: הייצוא לישראל יגיע ל-4 מיליארד דולר בשנה

חמד בועמים, מנכ"ל לשכת המסחר והתעשייה בדובאי, צופה כי היקף הייצוא של דובאי לישראל יגיע ל-14.7 מיליארד דרהם בשנה. לדבריו, ישנה הלימה בין ענפי הייצוא המובילים של האמירויות לבין הייבוא הישראלי, בתחומים כמו: מינרלים, אבנים יקרות, פלסטיק ומרכיביו, שמנים, דלקים, ברזל, פלדה ומכונות ואלקטרוניקה

10.11.2020, 14:19 | דורון פסקין
דובאי: הייצוא לישראל יגיע ל-4 מיליארד דולר בשנה

חמד בועמים, מנכ"ל לשכת המסחר והתעשייה בדובאי, צופה כי היקף הייצוא של דובאי לישראל יגיע ל-14.7 מיליארד דרהם בשנה (4 מיליארד דולר). בשיחה עם עיתון מקומי, הוא הסביר כי הצפי הזה לוקח בחשבון את הפוטנציאל הגדול שיש לשני הצדדים וכן את המומחיות בתחום ההשקעה של המגזר הפרטי בדובאי ובישראל.

קראו עוד בכלכליסט

לפי בועמים, הנתח של דובאי מכלל הייבוא של איחוד האמירויות בשנת 2019 הסתכם ב-84%, בעוד שחלקה של דובאי בייצוא וייצוא מחדש הגיע ל-77%, מה שממצב את דובאי כיעד אסטרטגי להיחשף לשוק הישראלי ולהפיק תועלת מאיכות המוצרים והסחורות מישראל.
חמד בועמים נשיא מנכ"ל לשכת המסחר והתעשייה בדובאי, צילום: arabianbusiness חמד בועמים נשיא מנכ"ל לשכת המסחר והתעשייה בדובאי | צילום: arabianbusiness חמד בועמים נשיא מנכ"ל לשכת המסחר והתעשייה בדובאי, צילום: arabianbusiness

מנכ"ל לשכת המסחר של דובאי גילה כי מחקר שנערך לאחרונה על ידי אנשיו, הצביע על כך שיש התאמה רבה בין הייצוא מאיחוד האמירויות לבין הייבוא הישראלי. לטענתו ישנה הלימה בין ענפי הייצוא המובילים של האמירויות לבין הייבוא הישראלי ובדגש על הענפים והמוצרים הבאים: מינרלים, אבנים יקרות, פלסטיק ומרכיביו, שמנים, דלקים, ברזל, פלדה ומכונות וזאת בנוסף לענף האלקטרוניקה.

אבו דאבי: ירידה חדה בסחר כלי הרכב

שווי הסחר בכלי רכב של אמירות אבו דאבי ירד לכ-3.3 מיליארד דולר במהלך חמשת החודשים הראשונים של שנת 2020, ירידה של 17.8% בהשוואה לתקופה המקבילה בשנת 2019, כך על פי נתונים רשמיים שפורסמו אתמול. שווי זה בחמשת החודשים הראשונים של השנה הנוכחית, מהווה כ-15.3% מכלל שווי סחר המכוניות בשנת 2020.

סוכנות רכב של BMW באבו דאבי , צילום: BMW סוכנות רכב של BMW באבו דאבי | צילום: BMW סוכנות רכב של BMW באבו דאבי , צילום: BMW

הנתונים הראו ירידה בייצוא מחדש של כלי רכב מאבו דאבי ששוויו הסתכם ב-1.33 מיליארד דולר בתקופה שבין ינואר למאי השנה, ירידה של 36.8% לעומת התקופה המקבילה של 2019. שווי יבוא המכוניות של אבו דאבי הסתכם ב-1.96 מיליארד דולר, בעוד ששווי הייצוא הגיע ל-40 מיליון דולר.

בקרוב: פתיחת מרכז מסחרי - רפואי חדש בבחריין

בבחריין הוכרז על פתיחה קרובה של פרויקט "א-סאיה סקוור" (Alsayah Square) במחוז אל מוחרק (Muharraq) שבממלכה. הפרויקט החדש ממוקדם מול בית החולים ע"ש המלך חמאד והוא אמור להציע לתושבים שירותי בריאות וכן עוד אופציה לבילוי ולפנאי. שטחו של הפרויקט 9260 מ"ר.

מרכז מסחרי רפואי "א-סאיה סקוור" בבחריין, צילום: tradearabia מרכז מסחרי רפואי "א-סאיה סקוור" בבחריין | צילום: tradearabia מרכז מסחרי רפואי "א-סאיה סקוור" בבחריין, צילום: tradearabia

הקומפלקס החדש יורכב משלוש קומות והוא יכלול חנויות, כולל סופרמרקט, בית מרקחת וכן שורה של מסעדות ובתי קפה עם אפשרות לישיבה בחוץ. הקומה השלישית תוקדש למרכז רפואי שם יפעלו רופאים מומחים וכלליים וזאת כדי לתת מענה לביקוש הגובר לשירותי בריאות באזור. בפרויקט נעשה שימוש במשאבים טבעיים מתוך רצון להגן על הסביבה וזה כולל בידוד תרמי דבר שיוריד עלויות עבור דיירי הפרויקט.

עוד צעד של האמירויות בדרך להפוך מרכז עולמי לחדשנות ולטכנולוגיה

אבו דאבי השיקה אתמול מכון מחקר טכנולוגי שכבר חתום על הסכמים עם אוניברסיטאות בינלאומיות עבור פרויקטים ארוכי טווח. "המכון לחדשנות טכנולוגית" (TII) שואף למצב את אבו דאבי ואת איחוד האמירויות כמוקד עולמי לחדשנות וטכנולוגיות מתקדמות.

לפי היזמים, המכון ישתף פעולה עם למעלה מ-20 אוניברסיטאות בינלאומיות על יותר מ-25 פרויקטים משותפים ארוכי טווח. שבעת תחומי המיקוד הראשוניים של המכון הם: מחקר קוונטי, רובוטיקה אוטונומית, קריפטוגרפיה, חומרים מתקדמים, אבטחה דיגיטלית, אנרגיה ממוקדת ומערכות מאובטחות.

האמירויות מציגה: אוסף ספרים נדיר בשווי של 12 מיליון דולר

תערוכת הספרים מס' 39 בשארג'ה הנערכת בימים אלה מספקת אטרקציות לא מועטות למבקרים. אחד הביתנים המשותף לשלושה מוציאים לאור מבריטניה מהווה מוקד משיכה עבור אספנים וחובבי ספרים נדירים.

יריד ספרים בשארג יריד ספרים בשארג'ה, איחוד האמירויות | צילום: gulfnews יריד ספרים בשארג

בביתן זה מוצגים כ-500 ספרים בהוצאה ראשונה של אושיות כמו אגאתה כריסטי, זיגמונד פרויד וקארל מרקס. אבל גולת הכותרת היא הוא אוסף ספרים מספריית המחקר של ז'אן ז'אק פייר דסמאיסונס Jean Jacques Pierre Desmaisons) 1807-73), חוקר המזרח, דיפלומט, סוכן חשאי וסופר. שוויו של אוסף מקורי זה 1.24 מיליון דולר. שווי עותק נדיר מספרו של הסופר הבריטי ריצ'ארד פרנסיס ברטון "אלף לילה ולילה" המוצג בשארג'ה מוערך בכ-400 אלף דולר. השווי הכולל של 900 הספרים הנדירים בביתן מגיעה לכ-12 מיליון דולר.

 

 

פרויקט משותף לעיתון כלכליסט ולחברת www.concordmena.com בעריכת דורון פסקין

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות