אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"נציגי הקואליציה לא תמכו בהצבעה על חוק 'האיים הירוקים' משיקולים סקטוריאלים"

"נציגי הקואליציה לא תמכו בהצבעה על חוק 'האיים הירוקים' משיקולים סקטוריאלים"

שרת התיירות, אורית פרקש תקפה בחריפות את הפלתו אתמול של החוק, שמאפשר פתיחת מלונות באילת וים המלח, לאחר ששר הבריאות משך את ההצעה. לדבריה, החוק נפל לאחר שלא התקבלה הסתייגותו של אדלשטיין מסעיף שהוסיף יו"ר ועדת החוקה, ח"כ יעקב אשר, שהיה עשוי לאפשר לחרדים להגדיל את מספר המתכנסים בישיבה

10.11.2020, 16:57 | נווית זומר

" נציגי הקואוליציה שאני חברה בה, לא תמכו בהצבעה של חוק "האיים הירוקים", משיקולים פוליטיים סקטוריאלים כדי לנסות להכריח את שר הבריאות לכלול בחוק הקורונה את סעיף "תעודת מחלים". בשביל מה? בשביל להטיב עם בחורי הישיבות? בגלל זה פוגעים בעשרות אלפי אנשים ובאילת"? כך אמרה היום שרת התיירות אורית פרקש, בכנסת.

קראו עוד בכלכליסט

השרה אורית פרקש השרה אורית פרקש השרה אורית פרקש

פרקש תקפה בחריפות את הפלת חוק האיים הירוקים, שמאפשר פתיחת מלונות באילת וים המלח ,שלא עבר אתמול כמתוכנן במליאה, לאחר ששר הבריאות אדלשטיין משך את ההצעה כי לא התקבלה הסתייגותו מסעיף בחוק שהוסיף יו"ר ועדת החוקה ח"כ יעקב אשר (מיהדות התורה) לפיו לא רק אילת וים המלח יוחרגו, אלא תינתן סמכות לממשלה, להחריג כל יעד שיעמוד בתנאי מתלים כמו תחלואה. אדלשטיין הסתייג גם מהוספת סעיף מחלים. בשיחה עם כלכליסט הסבירה השרה כי סעיף מחלים קובע כי מי שהחלים מקורונה יקבל תעודת מחלים ויהנה מהטבות מקלות. החשש הוא שהסעיף יאפשר לחרדים להגדיל את מספר המתכנסים בישיבה או בתי כנסת מעבר למגבלה בחוק.

במקביל הונח היום חוק פרטי של ח"כ איתן גינזבורג מכחול לבן, שעבר בקריאה ראשונה בועדת חוקה ומחכה לקריאה שנייה ושלישית. גם החוק המוצע נותן סמכות לממשלה להכריז על איים תיירותיים באילת בעין בוקק ובכל אזור אחר שעומד בקריטריונים המפורטים בחוק ובהם: אזור ירוק, בדיקות מיידיות, יכולת לנטר נכנסים, שהתועלת הכלכלית עולה על הסיכון לתחלואה, שהאזור מתבסס על תיירות ועוד. בסוגיית פתיחת אטרקציות, עסקים ואירועים קבעה הוועדה כי הממשלה תקבע בתקנות הקלות להגבלות בעניינים אלו. המשמעות היא שהממשלה תהיה מחויבת לשקול פתיחת מתקני ספורט, גני שעשועים, חופים, פארקים במרחב הציבורי וכן פתיחת עסקים לרבות קבלת קהל והקלות על התקהלות בהם. כמו כן, את האפשרות לקיום אירועים. זאת בניגוד לנוסח הממשלתי שאינו מחייב זאת. כמו כן, קבעה הוועדה כי יהיה על הממשלה לשקול הקלות שונות למי שיישא "אישור החלמה" בקביעת הגבלות על המרחב הציבורי או על אזור מוגבל.

יו"ר הוועדה ח"כ אשר אמר בדיון, "תושבי אילת, אל תשמעו לתדרוכים ולקולות הרקע, פינו ולבנו שווים. הרצנו את החוק ודחינו ישיבות אחרות והחוק יכול היה לעבור כבר בשבוע שעבר. אני לא חושב שמה שקרה ראוי אבל פנינו לעזור לעיר ואם יהיה מי שירצה למנוע את החוק - ידינו נקיות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות