אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מי קנה 5 מגרשים בהרצליה פיתוח ב־130 מיליון שקל?

בלעדי לכלכליסט

מי קנה 5 מגרשים בהרצליה פיתוח ב־130 מיליון שקל?

חמשת המגרשים הצמודים מיועדים כנראה להקמת אחוזה מפוארת. בין ההערכות על זהות הרוכש: איש העסקים היהודי רוסי משה קנטור, או איחוד האמירויות הערביות - לצורך הקמת בית מגורים לשגריר בישראל

11.11.2020, 06:55 | שלומית צור

עסקת ענק בהרצליה פיתוח: רוכש אנונימי רכש 5 מגרשים צמודים בשכונה היוקרתית תמורת כ־130 מיליון שקל. כך נודע לכלכליסט. חמש העסקאות, שנחתמו עם בעלים שאינם קשורים זה לזה, בוצעו בספטמבר ובאוקטובר על ידי אותו רוכש הרשום בנאמנות אצל משרד עורכי הדין יגאל ארנון ושות'.

קראו עוד בכלכליסט

בקרב מומחי נדל"ן באזור עולות כמה הערכות לגבי זהות הרוכש. הערכה אחת היא שמדובר באיש העסקים והפילנתרופ היהודי רוסי משה קנטור, בעל השליטה בחברת הדשנים אקרון שנסחרת בבורסות מוסקבה ולונדון לפי שווי של כ־3 מיליארד דולר. הערכה מעניינת נוספת היא שמאחורי העסקאות עומדת ממשלת איחוד האמירויות הערביות, במטרה להקים במקום בית מגורים מפואר לשגריר העתידי. ברדיוס של קילומטר בלבד מהמגרשים שנרכשו, ממוקמים בתי מגורים של שגרירי ספרד, צ'כיה, אוסטרליה ומדינות רבות נוספות. למרות הערכות אלה, במשרד החוץ הישראלי לא מכירים עסקה כזאת.

הרצליה פיתוח. הרחובות וינגייט וקפלן הרצליה פיתוח. הרחובות וינגייט וקפלן הרצליה פיתוח. הרחובות וינגייט וקפלן

שניים מהמגרשים שנרכשו ממוקמים ברחוב קפלן, ושלושה שצמודים להם ממוקמים ברחוב וינגייט, המקביל לו ממערב, מזרחית לכיכר דה שליט ולחוף השרון. שטח המגרשים יחד הוא יותר מ־6 דונם ובנויים עליהם בתי מגורים שונים, אחד מהם, על מגרש בן 2 דונם, שייך ליהלומן משה נמדר ונמכר ב־57 מיליון שקל.

על פי הערכות, בכוונת הרוכש לאחד את המגרשים, להרוס את מרבית המבנים שעליהם, ולהקים במקומם אחוזה מפוארת. מבדיקה שערך "כלכליסט" עולה כי לפחות חלק מהמוכרים לא היו מודעים לעסקאות שבוצעו בשכנות להם על ידי אותו רוכש. עוד עולה מהבדיקה, כי הרוכש ממשיך לנהל מגעים בימים אלה לרכישת מגרשים סמוכים נוספים.

רכישה בעלת אופי דומה לצורך הקמת בית מגורים מפואר בהרצליה פיתוח ביצע האוליגרך רומן אברמוביץ', שהשלים ביוני האחרון רכישת 4 חלקות צמודות באזור, בשטח כולל של 9.5 דונם, תמורת 220 מיליון שקל.

במשרד יגאל ארנון ושות' סירבו להגיב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות