אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן קדמה במגעים להשקעה של 400 מיליון שקל ביינות ביתן צילום: צביקה טישלר, עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

קרן קדמה במגעים להשקעה של 400 מיליון שקל ביינות ביתן

רשת הספרמרקטים בבעלות נחום ביתן מנהלת מגעים לגיוס של 400-300 מיליון שקל - בקדמה מציעים לרכוש 44% מהחברה תמורת הסכום האמור; יו"ר יינות בית שלמה רודב מוביל את מהלך הגיוס והמגעים מול הקרן, שתנסה להכניס גורם מוסדי לעסקה

10.11.2020, 18:24 | גולן חזני

יינות ביתן מנהלת מגעים מתקדמים לגיוס של 400-300 מיליון שקל מגופים מוסדיים ופרטיים. לכלכליסט נודע כי במסגרת זו מנהלת קרן קדמה קפיטל מגעים לרכוש כ-44% ממניות יינות ביתן תמורת השקעה של כ-400 מיליון שקל בחברה.

קראו עוד בכלכליסט

ההשקעה מוצעת לפי שווי חברה של 500 מיליון שקל לפני הכסף ו-900 מיליון שקל אחרי הכסף. לא מדובר בהנפקה בבורסה, אלא בהכנסת שותפים לחברה.

קרן קדמה שמנוהלת בידי גלעד שביט, אורי עינן וגלעד הלוי תנסה לצרף גורם מוסדי או שניים לעסקה, אם וכאשר תיסגר. כרגע מדובר בשלב המגעים.

את המהלך מוביל שלמה רודב, יו"ר יינות ביתן. רודב מונה לתפקיד היו"ר ביוזמת שני הבנקים הנושים של יינות ביתן שמצויה בבעלותו של נחום ביתן, להוביל תהליך הבראה בחברה, והוא זה שקיים את המצגות להכנסת המשקיעים. עד לפני כחצי שנה שימש רודב כיו"ר בזק ופרש על רקע חילוקי דעות ועימותים עם בעלת השליטה החדשה בחברה קרן סרצ'לייט.

רודב, שהוא גם הבעלים של יפאורה, יצרנית המשקאות הקלים קריסטל, עין גדי ועוד, הוביל שינוי באסטרטגיה של החברה - והוא מעדיף חברה קטנה ורווחית על פני רשת גדולה שגוררת חובות של מאות מיליוני שקלים.

כחלק מהמינוי של רודב, קיוו הבנקים הנושים כי הרשת תפרע את חובותיה. יינות ביתן חייבת לבנקים 350 מיליון שקל, כולל קו אשראי של 150 מיליון שקל שהעמידו לה בסוף אפריל האחרון, שלושה שבועות לאחר שהובילו למינויו של רודב כיו"ר.

מימין: היו"ר שלמה רודב והבעלים נחום ביתן , צילומים: עמית שעל, אלדד רפאלי מימין: היו"ר שלמה רודב והבעלים נחום ביתן | צילומים: עמית שעל, אלדד רפאלי מימין: היו"ר שלמה רודב והבעלים נחום ביתן , צילומים: עמית שעל, אלדד רפאלי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות