אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההתקדמות בחיסון לקורונה הגדילה את הביקושים לאג"ח של פתאל - ואת הגיוס

ההתקדמות בחיסון לקורונה הגדילה את הביקושים לאג"ח של פתאל - ואת הגיוס

רשת המלונות רצתה לגייס 200 מיליון שקל באג"ח להמרה, אך קיבלה ביקושים של 463 מיליון שקל בשלב המוסדי. הזינוק במניה - הבטוחה העיקרית לאג"ח - חתך את הריבית על האג"ח מ־4% ל־3.1%

11.11.2020, 07:17 | חזי שטרנליכט

"אנחנו רואים את האור ומאמינים שהפעם לא זה לא הקטר של הרכבת", אמר סמנכ"ל הכספים של פתאל החזקות שחר עקה, לאור התקדמות בגיוס המיוחל שלה. אתמול הודיעה הקבוצה על השלמה מוצלחת במיוחד של השלב המוסדי בגיוס אג"ח להמרה שביצעה ביום שני.

 

קראו עוד בכלכליסט

אומרים שתזמון זה עניין של טיימינג בחיים, ולפתאל שיחק המזל: ביום ביצוע השלב המוסדי, שתוכנן ל־200 מיליון שקל באג"ח להמרה, יצאה פייזר בהודעה חיובית על החיסון נגד הקורונה - ומניית פתאל קפצה ב־18.3%. הביקושים הסתכמו ב־463 מיליון שקל, ופתאל נענתה לביקושים של 252 מיליון שקל. בימים הקרובים יושלם השלב הציבורי וישנו צפי לביקושים ערים. 

הזינוק במניה, שתהווה הבטוחה העיקרית באג"ח להמרה, חתך את הריבית שאמורה היתה פתאל לשלם על הסדרה. מריבית צפויה שנעה בין 4% ל־4.5%, היא נחתכה ל־3.1%. מבחינת המשקיעים, הפרמיה של יחס ההמרה ביחס למחיר המניה נחתכה עקב הזינוק במניה - מצפי ל־40% ל־19% בפועל לפי שער הנעילה ביום שני.

במסגרת ההנפקה הציעה החברה למשקיעים איגרות חוב שקליות הניתנות להמרה למניות, הנושאות ריבית שנתית נקובה של 4%, עם מח"מ של כ־5 שנים. מועד הפירעון הסופי יהיה במאי 2028. בשנתיים וחצי הקרובות האג"ח יהיו ניתנות להמרה לפי יחס המרה של 305 שקל ערך נקוב לשקל ערך נקוב מניה.

ממאי 2023 ועד למועד הפירעון המלא יעלה יחס ההמרה ל־430 שקל ע.נ לשקל ע.נ. מניה. את ההנפקה הובילו אוריון חיתום ולידר חיתום, לצד קונסורציום החתמים - ברק קפיטל חיתום ואפסילון חיתום."בתקופה האחרונה אנחנו מקבלים ביקושים מטורפים לאירוח כנסים ברבעון השלישי של 2020. אנשים מעריכים שבספטמבר הכל יהיה בסדר. ההודעה המשמחת של פייזר אתמול חיזקה את זה", ציין עקה.

"גם בארץ אנשים מזמינים חדרים במלונות באילת, ורק מחכים שיפתחו כבר את העיר. ניכר רצון עז של האנשים לחזור לשגרה, אבל כרגע התפוסות מאוד נמוכות. כיום יש לנו כסף, 1.5 מיליארד שקל, ואם לא יהיה חיסון אז הכסף ישנו. ואם יש חיסון - יהיו הזדמנויות. אנחנו ערוכים לפתיחה מהירה של המלונות".

בתוך כך, בחודש שעבר דיווחה החברה על הקצאה פרטית של מניות פתאל החזקות למגדל סל מניות ישראל ולידר הנפקות בסכום כולל של כ־50 מיליון שקל, בהמשך להנפקת זכויות של כ־99 מיליון שקל שביצעה החברה ביולי האחרון.

בעל השליטה דוד פתאל , צילום: רוני רוקי בעל השליטה דוד פתאל | צילום: רוני רוקי בעל השליטה דוד פתאל , צילום: רוני רוקי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות