אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שיערוכי נדל"ן חיוביים הקפיצו את הרווח הנקי של בראק אן.וי ב-6,627%

שיערוכי נדל"ן חיוביים הקפיצו את הרווח הנקי של בראק אן.וי ב-6,627%

חברת הנדל"ן למגורים שבשליטת קבוצת אדלר, הפעילה בשוק הגרמני, רשמה ברבעון השלישי רווח נקי של 29.6 מיליון שקל - בין היתר בזכות שערוכי נדל"ן להשקעה בשווי של 16.1 מיליון שקל

10.11.2020, 18:47 | חזי שטרנליכט

בשנה שבה ענף הנדל"ן המניב במסחר ובמשרדים סופג מכה קשה ממגיפת הקורונה, ענף הבנייה למגורים מציג ביצועים מוצלחים יותר. מהלך עסקי של בראק אן.וי שבשליטת חברת אדלר (70%), חברה הבונה למגורים בגרמניה ,הוביל לזינוק של 6,627% ברווח הנקי ברבעון השלישי - מ-440 אלף יורו ברבעון השלישי בשנה שעברה ל-29.6 מיליון יורו ברבעון השלישי של 2020. החברה רשמה עליית ערך נדל"ן להשקעה בהיקף של 16.1 מיליון יורו. 

קראו עוד בכלכליסט

הסיבה היא התמקדות החברה בבנייה למגורים ומכירה של נכסים מניבים. החברה אמנם רשמה ירידה של 4.2% ביחס לרבעון המקביל בהכנסות שהסתכמו ב-23.8 מיליון יורו, אך הירידה נבעה ממכירת נכסים מסחריים מניבים. לחברה כיום פורטפוליו מניב בתחום המגורים בהיקף של 12 אלף יחידות דיור, בתחום המסחר יש לחברה נכסים בהיקף של 88 אלף מ"ר ובנוסף היא יוזמת הקמת 2,300 יחידות דיור.

מניית בראק אן.וי נסחרת בבורסה התל אביבית. המניה ירדה ב-21% מתחילת השנה. שווי השוק של החברה עומד על 2.1 מיליארד שקל ויש לה שתי סדרות אג"ח, ב' ו-ג' שנסחרות בתל אביב בתשואה לפדיון של 1.2% ו-1.3% בהתאמה. היקף החוב שנותר לפירעון בשתי הסדרות יחדיו עומד על 325 מיליון שקל.

באוקטובר האחרון סיים תומאס דה ורגאס מצ'וקה את תפקידו כמנכ"ל החברה לאחר שהודיע על התפטרותו. בחברה טרם מונה מנכ"ל, ועם פרסום התוצאות מסר גארי וילדבאום, חשב בראק אן.וי, כי: "תוצאות החברה ברבעון השלישי המשיכו להוכיח כי האסטרטגיה שבחרה החברה, התמקדות בנדל"ן למגורים, הינה האסטרטגיה הנכונה עבור החברה. נכסי המגורים של החברה הוסיפו להראות עליות ערך, על אף משבר הקורונה, כאשר הם נתמכו בשוק הדיור האיתן בגרמניה. בהסתכלות קדימה, קיים פער בהשכרות חדשות של כ-16% משכר הדירה הממוצע".

גרי וילדבאום חשב בראק אן וי גרי וילדבאום חשב בראק אן וי גרי וילדבאום חשב בראק אן וי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות