אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בשל התנגדות משרד הבריאות - איקאה דוחה ביום את פתיחת הסניפים צילום: יאיר שגיא

בשל התנגדות משרד הבריאות - איקאה דוחה ביום את פתיחת הסניפים

הרשת הודיעה כי תדחה את הפתיחה החלקית של סניפיה ב-24 שעות, זאת כדי לשכנע את משרד הבריאות כי היא תצליח להפעיל את המחלקות החיוניות בלבד ולא את כל החנויות במתחמים שלה - בדומה לרשתות כמו אייס או הום סנטר

11.11.2020, 07:09 | נורית קדוש
הנסיון של איקאה לפתוח הבוקר את סניפיה נכשל. בעקבות התנגדות משרד הבריאות, הודיעה רשת הריהוט השוודית כי היא דוחה ב 24 שעות את פתיחת החנויות, "מתוך רצון להסביר למשרד הבריאות בירושלים את צדקת החברה".

איקאה. דוחה את הפתיחה, צילום: יאיר שגיא איקאה. דוחה את הפתיחה | צילום: יאיר שגיא איקאה. דוחה את הפתיחה, צילום: יאיר שגיא

מהחברה נמסר: "אנחנו בטוחים שאנשי משרד הבריאות אשר עושים לילות כימים לטובת בריאות הציבור יכירו בכך שבעצם העובדה שאיקאה תפתח את המחלקות החיוניות ולא את כל החנות הדבר ישרת את הציבור וזאת בשל המרחבים הגדולים של החנות אשר יאפשרו לציבור לערוך קניות בבטחה".

באיקאה ביקשו להדגיש שרשתות אחרות כמו אייס, הום סנטר, ורשתות הסטוקים פתוחות לקהל ללא הגבלות.

כזכור, אתמול בשעות הצהרים הודיעה החברה כי תפתח את סניפיה, במתכונת חלקית, שאינה כוללת את אולמות התצוגה, המסעדות וממלכת הילדים. את הפתיחה, נימקה החברה בכך שיש בידה חוות דעת משפטית הקובעת כי עיקר פעילות הרשת הינה מכירת מוצרים חיוניים לתחזוקת הבית. החברה ציינה כי תפתח רק את המחלקות המציעות מוצרי חשמל למטבח, ונורות, מזון, מטבחים, כלי עבודה, ברזים, מוצרי גיהוץ, סוללות וכלי אוכל. אולם כעבור שעות ספורות, הודיע משרד הבריאות כי לא יאפשר זאת. ״משרד הבריאות לא נתן אישור לפתיחת החנות. עמדת המשרד היא כי חנות רהיטים ובכלל זה איקאה, אינה מקום שעיקר עיסוקו מכירת מוצרים חיוניים לתחזוקת הבית״. נמסר מהמשרד. מנגד, נטען בסביבת איקאה, כי משרד הבריאות אינו הסמכות לקבוע זאת והחלטת הרשת לפתוח רק את קומת המוצרים העונים להגדרת ״מוצר חיוני״, מאפשרת את הפתיחה.

במשרד הבריאות הופתעו מהודעת הרשת אתמול, על היערכותה לפתוח את החנויות כזכור, בחודש מאי, היתה איקאה הרשת הראשונה לפתוח את סניפיה, בעקבות התקנות שאישרה הממשלה ושכללו את רשתות הריהוט ברשימת התחומים שיכולים לחזור לשגרת פעילות אחרי סגר של חודשיים.

הפתיחה, שהובילה לתורי ענק מחוץ לחנויות, בימים בהם נאסר על הציבור להגיע לבתי העלמין לאזכרות יום הזיכרון, הובילה לטענות שקשרים אישיים של בעלי הרשת לשר הבריאות שאז יעקב ליצמן, הובילו לאישור, אך הצדדים דחו את הדברים.

לא רק משרד הבריאות הופתע אתמול מההחלטה, אלא בעלי רשתות המציעות ״מוצרים חיוניים״ שאיקאה ביקשה למכור, המפעילות חנויות במרכזים פתוחים. כזכור, השבוע אישרה הממשלה פתיחת חנויות רחוב והגבילה את כמות הלקוחות שניתן להכניס בעת ובעונה אחת ל-4. רשת המרכזים הפתוחים ביג, נאבקה על קבלת אישור דומה, אולם משלא הצליחה, עתרה לבגץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות