אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דו"ח של דויטשה בנק: יש להטיל מס על עבודה מהבית צילום: שאטרסטוק

דו"ח של דויטשה בנק: יש להטיל מס על עבודה מהבית

לפי כלכלני הבנק מס בגובה 5% על משכורתם של אלה הבוחרים לעבוד מהבית, שישולם על ידי המעסיקים, יוביל להכנסה של 48 מיליארד דולר בארה"ב ויוכל לשמש לתמיכה בשוק התעסוקה

11.11.2020, 11:55 | שירות כלכליסט

יש למסות עבודה מהבית כדי לתמוך בעובדים שמשרותיהם נמצאות בסיכון, כך על פי דוח שפורסם ע"י כלכלנים מהדויטשה בנק. כלכלני הבנק ממליצים על הטלת מס בגובה 5% ממשכורתם של עובדים שבוחרים לעבוד מהבית. המס ישולם ע"י המעסיקים, וישמש לתמיכה בעובדים שלא יכולים לבצע את עבודתם מהבית.

קראו עוד בכלכליסט

מיסוי שכזה יביא להכנסה של 48 מיליארד דולר בארה"ב שתעזור לשמר את האיזון בשוק העבודה, כך על פי הדוח שפורסם באתר ה-BBC. על פי הדוח מדובר בעניין של הגינות בסיסית, כיוון שאלה שעובדים מהבית חוסכים כסף אך לא מפרישים כסף לטובת המערכת כמו עמיתיהם שחייבים לצאת מהבית כדי לעבוד. בבריטניה מיסוי שכזה יניב 6.9 מיליארד ליש"ט בשנה, על פי חישובי הבנק, שיכולים לשמש לתשלום מענק של 2,000 ליש"ט בשנה לעובדים בעלי הכנסה נמוכה ולכאלה שנמצאים בסכנת פיטורים. "כבר שנים אנחנו זקוקים למס על עובדים מרחוק", כך כתב אסטרטג הדויטשה בנק לוק טמפלמן. "מגיפת הקורונה פשוט הדגישה את הצורך הזה. המערכת הכלכלית שלנו אינה בנויה לקחת בחשבון אנשים שיכולים לעבוד מרחוק".

עבודה מהבית, צילום: שאטרסטוק עבודה מהבית | צילום: שאטרסטוק עבודה מהבית, צילום: שאטרסטוק

המחקר שערך הבנק צופה שכלל העובדים בארה"ב צפויים לעבוד כ-4.6 מיליארד ימי עבודה מהבית בשנה, במקום מהמשרד. מס עבודה מהבית של 5% על משכורת ממוצעת של 55 אלף דולר בשנה יניב כעשרה דולר ליום בארה"ב, ולשבעה ליש"ט ביום בבריטניה - בהתבסס על משכורת שנתית של 30 אלף ליש"ט.

"אנשים שעובדים מהבית מקבלים הטבות כלכליות ישירות ועקיפות שונות, ויש למסות אותם על מנת להקל את המעבר עבור אלה שפוטרו במפתיע מעבודתם": מיליוני בני אדם עברו לעבוד מהבית לאחר שמעסיקיהם סגרו משרדים עקב מגפת הקורונה. מעסיקים גדולים רבים אמרו שבכוונתם לאפשר לעובדיהם לעבוד מהבית באופן קבוע גם לאחר שהמגפה תסתיים. אך ישנם מקצועות שונים שבעליהם לא יכולים לעבוד מהבית, כמו אחיות ועובדי מפעלים, והמס מיועד לעזור להם, כך על פי הבנק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

26 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

26.
אז רוצים עכשיו גם מס? למה שלא יוציאו כלייה לכל שכיר ועדיף למפרע.....
בעבודה מהבית השכיר משלם את עלות החשמל למזגן ולתאורה, את השימוש במים לשירותים ולקפה, את הטלפונים שהוא עושה, ואין לו הטבות שנשללו כגון הסדר ארוחות מוזלות (לעובדי הייטק) או החזר דמי נסיעות שקודם יכול היה להעזר לקניות בדרך חזרה הביתה. גם לא ברור אם יש לו ביטוח רפואי לצורך "תאונת עבודה" אם יפול במהלך העבודה וישבור יד או רגל. אז רוצים עכשיו גם מס? למה שלא יוציאו כלייה לכל שכיר ועדיף למפרע.....
שיילוק  |  12.11.20
לכל התגובות