אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלוף (מיל') יצחק גרשון ימונה ליו"ר רשות שדות התעופה

פרסום ראשון

אלוף (מיל') יצחק גרשון ימונה ליו"ר רשות שדות התעופה

מועמדותו של גרשון אושרה לפני מספר ימים בודדים על ידי ועדת גלאור שבוחנת מינוי בכירים בשירות הציבורי. שרת התחבורה רגב העבירה את המינוי לאישור הממשלה

11.11.2020, 11:53 | ליאור גוטמן
שרת התחבורה מירי רגב הגישה הבוקר לאישור הממשלה את מועמדותו של אלוף (מיל') יצחק גרשון לתפקיד יו"ר רשות שדות התעופה (רש"ת). כך נודע לכלכליסט.

קראו עוד בכלכליסט

מועמדותו של גרשון אושרה לפני מספר ימים בודדים על ידי ועדת גלאור שבוחנת מינוי בכירים בשירות הציבורי, שם נקבע שלא נמצאה זיקה בין גרשון לבין שרי הממשלה, עסקית או פוליטית, שלו או של מקורביו.

לגרשון עשרות שנות שירות בצבא והוא שימש כאלוף פיקוד העורף בין 2005 ל-2008.

יצחק גרשון יצחק גרשון יצחק גרשון

בעבר רגב ניסתה לקדם את מועמדותו של בכיר הליכוד דני בנלולו, אולם המהלך נבלם.

רשותת שדות התעופה הוקמה לקראת סוף שנות ה-70. מדובר בתאגיד סטטוטורי שמתפעל את שדות התעופה בישראל. על פי נתוני משרד התחבורה, רש"ת מעסיקה כ־2,000 עובדים קבועים ו־1,300 ארעיים. 2019 היתה שנת שיא עם מעבר של כ־24 מיליון נוסעים, כאשר מקור ההכנסות העיקרי שלה הוא מהפעילות הבינלאומית בנתב"ג, והוא מגיע מתשלומי אגרות (נוסעים, מטוסים, מטען, חניה), ומפעילויות מסחריות.

משבר הקורונה גרם לצניחה של עד 90% בהכנסות הרשות ולכן ומשרדי הממשלה אישרו לפתוח בדחיפות קווי אשראי בנקאיים בהיקף מצטבר של עד 2 מיליארד שקל. לטענת משרד התחבורה הכסף נדרש למימון פעילות החברה עד לסוף 2021.

בדברי ההסבר שהועבר לשרי הממשלה לקראת אישור המהלך נאמר שקווי אשראי ילקחו בהליך התמחרות מול הבנקים השונים, שם יבדקו ריביות ועמלות שונות. במשרד התחבורה מחדדים שאם לא יאושר הצעד רשות שדות התעופה צפויה להגיע "לגרעון תזרימי מצטבר של כ-2.5 מיליארד שקל בין 2020 ל-2022"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות