אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ענקית גלגלים ברזילאית תשתמש בפלטפורמת הרכב החכם של REE הישראלית צילום: REE Automotive

ענקית גלגלים ברזילאית תשתמש בפלטפורמת הרכב החכם של REE הישראלית

חברת Iochpe-Maxion מסאו פאולו המעסיקה 15 אלף עובדים ב-33 אתרי ייצור, תייצר חלפים שיתאימו גם לרכב חשמלי

11.11.2020, 13:34 | תומר הדר

שיתוף פעולה נוסף ל-REE הישראלית. לפי הודעת REE, היצרנית הישראלית חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם Iochpe-Maxion הדרום אמריקאית, השוכנת בסאו פאולו, ברזיל.

קראו עוד בכלכליסט

Iochpe-Maxion עצמה הוקמה בתחילת המאה הקודמת ונחשבת כיום ליצרנית הגלגלים הגדולה בדרום אמריקה. החברה מחזיקה כיום במפעלים ב-33 אתרי יצור ומעסיקה כ-15 אלף עובדים. החברה נחשבת כיום גם לאחת היצרניות הגדולות ביותר של חלקים לתעשיית הרכבות.

במסגרת שיתוף הפעולה תשתמש Iochpe-Maxion בפלטפורמת הרכב החכם שפיתחה REE הישראלית, בכוונה לאפשר ליצרנית הדרום אמריקאית לפתח בעתיד חלפים אשר יתאימו גם לרכב חשמלי.

REE עצמה פיתחה פלטפורמה מודולארית לרכב חשמלי, שניתנת כולה לשינוי בהתאם למידות הרכב הרצויות, מה שחוסך ליצרני הרכב עלויות מחקר ופיתוח. REE נוסדה בשנת 2013 והחלה את דרכה דווקא בפיתוחים הנוגעים לגלגלי אופניים. ועם זאת, לאחר מספר שנים ולאחר שתחום הרכב האוטונומי החל לתפוס תאוצה, עברה REE לפיתוח של גלגלי רכב שכוללים בתוכם יחידות הינע, כלומר מה שמכונה בתעשיה INBOARD MOTOR,  קרי מנוע אשר נמצא בתוך הגלגל ולא בתוך המכונית. השימוש במנועים כאלה חוסך את הצורך להקציב חלק מסוים מתוך מרכב המכונית להתקנה של מנוע.

דניאל בראל מנכ"ל REE, צילום: יובל חן דניאל בראל מנכ"ל REE | צילום: יובל חן דניאל בראל מנכ"ל REE, צילום: יובל חן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות