אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביום של הודעת החיסון: מנכ"ל פייזר מכר מניות של החברה ב-5.6 מיליון דולר צילום: רויטרס

ביום של הודעת החיסון: מנכ"ל פייזר מכר מניות של החברה ב-5.6 מיליון דולר

אלברט בורלה מכר מניות של ענקית התרופות בשעות שלאחר הודעת החברה לפיה החיסון שפיתחה יחד עם ביונטק הציג יעילות של 90%; המכירה בוצעה כחוק, "כחלק מהתכנון האישי הפיננסי של המנכ"ל"

11.11.2020, 18:05 | שירות כלכליסט
ההודעה של פייזר ביום שני על ההצלחה בניסוי שלה בחיסון לקורונה הובילה תוך דקות לחגיגה גדולה בשוקי ההון העולמיים - ומנכ"ל החברה, אלברט בורלה, ניצל את ההזדמנות ופשוט אסף את הכסף מהרצפה.

קראו עוד בכלכליסט

לפי דיווח שהועבר לרשות ניירות ערך האמריקאית (SEC), בורלה מכר ביום שני מניות פייזר בשווי של 5.56 מיליון דולר – בשעות שלאחר הודעת החברה לפיה החיסון שפיתחה יחד עם ביונטק הציג יעילות של 90%.

מכירת המניות בוצעה כמובן כחוק, ולפי ההודעה המוקדמת על מימוש עתידי שסיפק בורלה ב-19 באוגוסט – התוכנית מתייחסת בין היתר לתנאי הסף של רמות המחיר שבהן הוא יכול להוציא לפועל מימושים כאמור.

לפי הדיווח של החברה, בורלה מכר ביום שני 132,508 מניות פייזר במחיר של 41.94 דולר למניה. בעקבות פרסום התוצאות, ברגע השיא היומי שלה טיפסה מניית פייזר ב-15% למחיר של 41.99 דולר, לפני שהחל שלב הרגיעה היחסי - שיעור העלייה של פייזר בנעילה עמד על 7.7%.

"מכירת המניות הללו היא חלק מהתכנון האישי הפיננסי של בורלה, בהתאם לתוכנית שכלליה נקבעו בשלב מוקדם, המאפשרת, בהתאם לתקנות ה-SEC, לבעלי מניות בכירים ובעלי תפקידים בחברות ציבוריות, לסחור במניות בסכום שנקבע מרכש ובמועד שנקבע מראש", נאמר בהודעת פייזר.

אלברט בורלה , צילום: רויטרס אלברט בורלה | צילום: רויטרס אלברט בורלה , צילום: רויטרס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות