אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו מבקש לתקן את האישום נגדו: "ייחסתם לי מעשים שביצעו לכאורה רעייתי ובני" צילום: רויטרס

נתניהו מבקש לתקן את האישום נגדו: "ייחסתם לי מעשים שביצעו לכאורה רעייתי ובני"

סנגוריו של רה"מ פנו לביהמ"ש בבקשה לתיקון האישום, "נוכח הפגמים הקשים שנפלו בו", לטענתם. לדבריהם, "האישום ברא אישיות משפטית שנקראת 'נתניהו ובני משפחתו' והעמיס עליו פניות שבוצעו מטעם בנו יאיר"

11.11.2020, 18:42 | יעל פרידסון, ynet
ראש הממשלה בנימין נתניהו מבקש לתקן את כתב האישום נגדו, בין היתר בטענה שיוחסו לו מעשים שבוצעו לפי הנטען על ידי רעייתו ובנו. סנגוריו של רנתניהו, עורכי הדין בעז בן צור ועמית חדד, הגישו בקשה לתיקון כתב האישום נגדו, "נוכח הפגמים הקשים שנפלו בו", לדבריהם.

קראו עוד בכלכליסט

פרקליטיו של נתניהו טענו כי "על פי חוק חל איסור חד וברור על הבאת ראיות בכתב האישום, ועם זאת כתב האישום כולל ראיות למכביר. הכללתם בכתב האישום של פרטים פסולים מקורה במהלך בלתי ראוי שמיוסד, בין היתר, על הליך חקירתי פגום ומגמתי ועל שיקולים העומדים בסתירה לעקרונות של צדק והגינות משפטית".

נתניהו, צילום: רויטרס נתניהו | צילום: רויטרס נתניהו, צילום: רויטרס

בנוסף נכתב כי "כתב האישום המציא אישיות משפטית חדשה ששמה 'נתניהו ובני משפחתו' או 'נתניהו ורעייתו'. כתב האישום מתייחס לראש הממשלה ובני ביתו כאילו מדובר באדם אחד. התביעה אינה יכולה לייחס לראש הממשלה את מעשיהם (הנטענים) של רעייתו ובנו, ובוודאי שלא ניתן לברוא אישיות משפטית שנקראת 'נתניהו ובני משפחתו' לשם כך".

לצד זאת טענו עורכי דינו של ראש הממשלה כי האישום אינו כולל פירוט מלא של "המתת" הנטען: "כתב האישום נעדר פירוט עובדתי מספק, ובכלל זה המועדים שבהם התקבלו המתנות, זהות מוסר המתנות, זהות מקבל המתנות וזהות מבקש או יוזם המתנות. לא ניתן לקבל מצב שבו כתב אישום בעבירת שוחד לא כולל פירוט של המתת שנטען שניתנה. האופן השיטתי שבו נוסח כתב האישום מוביל למסקנה כי מדובר בפגמים שנפלו בכתב האישום באופן לא מקרי".

לסיכום כתבו סנגוריו של נתניהו כי "האופן השיטתי שבו נוסח כתב האישום מוביל למסקנה כי מדובר בפגמים שנפלו בכתב האישום באופן לא מקרי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות