אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השבוע של פתאל: הביקושים בגיוס האג"ח צפויים להוריד את הריבית מתחת ל-3% צילום: אתר פתאל

השבוע של פתאל: הביקושים בגיוס האג"ח צפויים להוריד את הריבית מתחת ל-3%

לפני שבוע תכננה פתאל לגייס 200 מיליון שקל באג"ח להמרה, בריבית שאז הוערכה בין 4% ל-4.15%; הבשורות החיוביות מהניסוי בחיסון לקורונה של פייזר הזניקו את מניות התיירות, וחברת המלונאות של דוד פתאל קיבלה בשלב הציבורי של הגיוס ביקושים של 403 מיליון שקל

11.11.2020, 19:03 | חזי שטרנליכט

הבשורות על יעילות החיסון של פייזר לקורונה טרפה את הקלפים, באופן חיובי, לרשת המלונאות פתאל החזקות שבשליטת דוד פתאל (55.72%). ביום שני, כשפורסמה הודעת פייזר, הייתה פתאל במהלך השלב המוסדי של גיוס האג"ח להמרה שתכננה. הזינוק החד במניה הוביל לביקושים עזים באותו שלב. 

קראו עוד בכלכליסט

היום התקיים השלב הציבורי של הגיוס והנתונים היו סוערים לא פחות. הביקושים הסתכמו בכ-403 מיליון שקל ומחיר האגרת עלה כך שהוא מגלם ריבית שצפויה להיות נמוכה מ-3%. לפני שבוע, מצב העניינים היה עגום הרבה יותר, פתאל תכננה לגייס 200 מיליון שקל באג"ח להמרה, בריבית שאז הוערכה בין 4% ל-4.15%. בשלב המוסדי ירדה הריבית ל-3.1%, ואילו לנוכח הביקושים המשמעותיים היום הריבית הסופית צפויה להיות נמוכה מ-3%.

דוד פתאל, צילום: רוני רוקי דוד פתאל | צילום: רוני רוקי דוד פתאל, צילום: רוני רוקי

הגיוס המקורי גדל בהתחלה ל-252 מיליון שקל בשלב המוסדי. וכעת לנוכח המשך הביקושים הערים בשלב הציבורי, צפוי לגדול ל-300 מיליון אג"ח ערך נקוב, והתמורה הצפויה תהיה כ-315 מיליון שקל. זהו ההיקף המירבי שניתן לגייס בכדי לשמור על הדירוג שהוענק על ידי מידרוג. בכל מקרה, מדובר בהצלחה מרשימה לפתאל.

העדות לביקוש הסוער למניית פתאל בא לידי ביטוי בעליית המניה, שזינקה ב-7.5%. זאת לאחר ששלשום זינקה ב-18.1% ואתמול ירדה ב-6.1%. מתחילת השבוע הסוער זינקה ב-20%. שווי השוק של הרשת עומד על 3.99 מיליארד שקל, עליה של 660 מיליון שקל מתחילת השבוע.

שיעור ריבית של מתחת ל-3% נחשב לנמוך למדי עבור אג"ח להמרה. אלו הן אגרות חוב שהבטוחה שלהן היא האפשרות להמיר אותן למניות. לשם השוואה האג"ח הסטנדרטיות של פתאל, סדרות ב' ו-ג', חתמו את המסחר היום בתשואה לפדיון של 8.1% ו-7.5% בהתאמה. לקבוצה עוד שלוש סדרות דרך חברת האג"ח פתאל אירופה שנסחרות בתשואה שנעה בין 3.1% ל-5.4%.

מלון של רשת פתאל, צילום: אתר פתאל מלון של רשת פתאל | צילום: אתר פתאל מלון של רשת פתאל, צילום: אתר פתאל

החדשות הטובות שמדרבנות את המשקיעים אינן נוגעות רק להודעה על החיסון של פייזר. בארץ צפוי להתקבל האישור להפעלת בתי המלון באילת ובים המלח במתווה המיוחד, והפעילות בהם צפויה להתחדש כבר ביום שישי הקרוב. לפי ההערכות בשוק, המלונות באילת יפתחו במלואם, כאשר חלק מהרשתות הגדולות כבר רושמות 100% תפוסה לסוף השבוע הבא.

את ההנפקה הובילו אוריון חיתום ולידר חיתום, לצד קונסורציום החתמים – ברק קפיטל חיתום ואפסילון חיתום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות