אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השינויים באל על: סמנכ"לית הכספים מסיימת את תפקידה צילום: אייגן וייסברג

השינויים באל על: סמנכ"לית הכספים מסיימת את תפקידה

אל על דיווחה לבורסה כי דגנית פלטי - פוטרה מתפקידה. פלטי, שכיהנה בתפקידה כ-5 שנים, היא השנייה שמסיימת תפקידה בחברה בעקבות החלפת הבעלים, קדם לה המנכ"ל לשעבר גונן אוסישקין; ועדת איתור של הדירקטוריון החדש, בראשות דוד ברודט, תפעל למציאת מחליפים

11.11.2020, 19:29 | נווית זומר

דגנית פלטי, סמנכ"לית הכספים של אל על מסיימת את תפקידה. בדו"ח שיצא כעת מאל על לבורסה לני"ע נכתב: סיבת סיום הכהונה - פיטורין. פלטי מונתה לתפקיד לפני חמש שנים והחליפה סמנכ"ל שפרש לגימלאות. היא בעלת תואר בכלכלה וחשבונאות ובעבר היתה סמנכ"לית כספים בגרנית הכרמל.

קראו עוד בכלכליסט

דגנית היא הבכירה השנייה בהנהלת אל על שמסיימת תפקידה בעקבות החלפת הבעלים. קדם לה מנכ"ל אל על לשעבר גונן אוסישקין, שהודיע על פרישתו מהחברה. ועדת איתור של הדירקטוריון החדש בראשות דוד ברודט, אמונה על מציאת מחליפים לשניים. כמו כן צפוים שינויים נוספים בהנהלה, כפי שרוזנברג הודיע שבכוונתו לעשות עם כניסתו לאל על.

דגנית פלטי סמנכ"לית כספים באל על, צילום: אייגן וייסברג דגנית פלטי סמנכ"לית כספים באל על | צילום: אייגן וייסברג דגנית פלטי סמנכ"לית כספים באל על, צילום: אייגן וייסברג

פלטי התמודדה בשנה האחרונה מציאות קשה - חברה שנמצאה על סף חדלות פירעון. יש לציין כי למרות חילופי הבעלות טרם הצליחה אל על לקבל אישור הבנקים להלוואה בסך 250 מיליון דולר בערבות מדינה, משום שהבנקים המלווים, לאור הצפי, כעת, שהתעופה תחזור לאיתנה רק בשנת 2024, טוענים כי הסיכון גדל מאז גובשה תוכנית הסיוע הממשלתית לאל על וכי לא בטוח שתוכנית ההבראה והתייעלות עונה על המציאות החדשה ועל כושר החזר החובות של החברה.

אל על פנתה לאחרונה בבקשה לאוצר להגדיל את ערבות המדינה מ-75% ל-82.5% אך נענתה בשלילה, בטענה כי יש בעל בית חדש באל על. קבלת ההלואה חיונית לחברה שלקראת סוף דצמבר עלולה למצוא עצמה עם קופה ריקה. כמו כן קבלת ההלוואה היא תנאי לכניסתם לתוקף של ההסכמי העבודה החדשים באל על שיבטיחו את הליך ההתייעלות שלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות