אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יוון: שיא יומי של נדבקים חדשים בקורונה מתחילת המגפה: 3,316                     צילום: אי פי איי

דיווח שוטף

יוון: שיא יומי של נדבקים חדשים בקורונה מתחילת המגפה: 3,316

איטליה: שיא במספר המתים היומי מאז אפריל - 636; בגרמניה ירד מקדם ההדבקה (R) מתחת ל-1 ל -0.89, כלומר 100 אנשים מעבירים את הנגיף ל-89 אחרים ; יוון: מאות צוותי רפואה יצאו לרחובות בדרישה לתוספת כוח אדם וציוד; צרפת: רופא ששיבח טיפול לקורונה בהידרוקסיכלורוקין יואשם בהפרה אתית

12.11.2020, 20:47 | שירות כלכליסט ו-ynet

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

 

20:45 - יוון: שיא יומי של נדבקים חדשים בקורונה מתחילת המגפה: 3,316

יוון דיווחה על 3,316 נדבקים חדשים ביממה האחרונה בקורונה, הנתון היומי הגבוה ביותר מאז תחילת המגפהץ כך מסרו רשויות הבריאות. נכון להיום התגלו ביוון עד כה 66,640 מאובחנים בנגיף.

 

מספר המתים ביממה האחרונה עומד על 50 ובסה"כ מתו מקורונה עד כה 959 בני אדם.

18:50 - מספר המתים מקורונה הגבוה ביותר מאז תחילת אפריל

איטליה מדווחת על מספר המתים מקורונה הגבוה ביותר מאז תחילת אפריל. 636 חולי קורונה מתו במדינה ביממה האחרונה. מספר נדבקים החדשים עלה ביותר מ -5,000 בהשוואה ליום הקודם ל-37 אלף. מאז פרוץ המגפה אובחנו באיטליה בקורונה 1.06 מיליון בני אדם. עד כה מתו מהנגיף 43,600 אנשים.

 

האזור הצפוני של לומברדיה, שבמרכזו הבירה הפיננסית של איטליה מילאנו, נותר האזור שנפגע הכי קשה, ודיווח על 9,291 מקרים היום, לעומת 8,180 ביום רביעי.

 

17:42 - צרפת: רופא ששיבח טיפול לקורונה בהידרוקסיכלורוקין יואשם בהפרה אתית

 

קבוצה המייצגת 500 מומחים של האגודה למחלות זיהומיות בצרפת הגישה תלונה למסדר הרופאים הלאומי של צרפת נגד הרופא הצרפתי פרופסור דידייה ראולט (Didier Raoult ) ממרסיי על הפצת מידע כוזב אודות היתרונות של התרופה הידרוקסיכלורוקין בטיפול בקורונה כשאין בידיו שום ראיות לכך. הוא יופיע בפני צוות משמעתי באשמת הפרות אתיות.

 

פרופ פרופ' דידייה ראולט | צילום: איי אף פי פרופ

 

גם נשיאי ארה"ב דונלד טראמפ ונשיא ברזיל ג'איר בולסונארו טענו בזמנו כי הידרוקסיכלורוקין יעילה בטיפול בקורונה מבלי שהיו להם הוכחות מדעיות וספגו ביקורת חריפה על כך שהם מסכנים חיי אדם.

 

לפי שעה אין שום ניסיון קליני שמוכח ששימוש בהידרוקסיכלורוקין יעיל נגד קורונה. המבקרים טוענים כי בשל תופעות לוואי חמורות אפשריות הטיפול בחולי קורונה בתרופה הוא גרוע ומסוכן.

14:45 - מכון רוברט קוך: "עקומת הקורונה בגרמניה משתטחת"

גרמניה רואה סימנים לכך שישנה התמתנות בהתפשטות נגיף הקורונה במדינה. "העקומה משתטחת", אמר לותר וילר, ראש סוכנות בקרת המחלות במדינה, במכון רוברט קוך. "אנחנו לא חסרי אונים נגד הנגיף הזה. הגבלות כמו ריחוק חברתי ועטיית מסכות יכולות לעזור לעצור את התפשטות הנגיף". מקדם ההדבקה (R) ירד מתחת ל-1 ל -0.89, כלומר 100 אנשים מעבירים את הנגיף ל-89 אחרים - סימן לכך שההדבקה מאטה.

30: 14 - יוון: מאות צוותי רפואה יצאו לרחובות בדרישה לתוספת כוח אדם וציוד

מאות עובדי בית חולים קיימו הפגנות בבתי חולים ביוון, בדרישה להעסיק צוותים רפואיים נוספים מכיוון שהמדינה מתקשה להתמודד עם הגל השני של הקורונה במדינה. ביוון יש בסה"כ כ-1,100 מיטות לטיפול נמרץ. מתוכן 500 הוקצו לחולי הקורונה ו-335 תפוסות כבר. הממשלה הדגישה כי הגדילה באופן משמעותי את יכולת הטיפול הנמרץ במדינה, וציינה כי היו קצת יותר מ -500 מיטות טיפול נמרץ ביוון כשעלתה לשלטון לאחר הבחירות באמצע 2019.

המחאה באתונה, צילום: אי פי איי המחאה באתונה | צילום: אי פי איי המחאה באתונה, צילום: אי פי איי

8:30 - דיווח באוקראינה: הנשיא זלנסקי מאושפז בבית חולים לאחר שנדבק בקורונה

 

נשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי מאושפז בבית חולים לאחר שאובחן כחולה קורונה לפני שלושה ימים. כך דווח בכלי תקשורת מקומיים, מפי גורם בלשכת הנשיאות. הרשויות באוקראינה הודיעו כי מספר הנשאים במדינה חצה את רף החצי מיליון, וביממה האחרונה דווח על שיא של חולים חדשים ב-24 שעות - 11,057.

נשיא אוקראינה ולדימיר זלנסקי, צילום: איי פי נשיא אוקראינה ולדימיר זלנסקי | צילום: איי פי נשיא אוקראינה ולדימיר זלנסקי, צילום: איי פי

8:00 - הקורונה בארה"ב: מעל 100 אלף מאומתים ביום כבר יותר משבוע

 

לפי נתוני סוכנות הידיעות רויטרס, ביממה האחרונה התגלו בארה"ב עוד 142,279 חולי קורונה - המספר הגבוה ביותר ליממה מאז פרוץ המגפה. זו היממה השמינית ברציפות שבה מספר הנשאים החדשים היומי עובר את רף ה-100 אלף.

מאתמול מתו עוד 1,464 מהחולים הפעילים במדינה. מספר המאובחנים שמאושפזים בבתי החולים ברחבי המדינה כעת עומד גם הוא על מספר שיא של כ-65 אלף. מפרוץ המגפה אובחנו בארה"ב כ-10.4 מיליון חולי קורונה, מתוכם מתו 241,809 בני אדם. במהלך הלילה הודיע מושל ניו יורק אנדרו קואומו כי מסעדות, ברים וחדרי כושר ייסגרו בשעה 22:00 מדי לילה.

גופת חולה קורונה בברוקלין ניו יורק, צילום: איי אף פי גופת חולה קורונה בברוקלין ניו יורק | צילום: איי אף פי גופת חולה קורונה בברוקלין ניו יורק, צילום: איי אף פי

7:30 - מארגני אולימפיאדת טוקיו: ספורטאים שיגיעו ליפן לא יחויבו בבידוד

 

מארגני אולימפיאדת טוקיו הודיעו כי הספורטאים שיגיעו ליפן במסגרת התחרות לא יחויבו בבידוד של 14 ימים. עם זאת, המארגנים עדיין מתמודדים עם בעיות רבות שנובעות מקיום האולימפיאדה בשנת מגפה - כמו סוגיית הקהל וההפסדים הכספיים - לאחר שהתחרות כבר נדחתה ליולי 2021 בעקבות הקורונה. יפן נחשבת למי שהתמודדה באופן טוב יחסית עם מגפת הקורונה, ועד כה אובחנו בה כ-110 אלף חולים ומתו 1,841 בני אדם.

 

7:00 - הקורונה בניו יורק: מסעדות, ברים וחדרי כושר ייסגרו בשעה 22:00 מדי לילה

מושל מדינת ניו יורק שבארצות הברית, אנדרו קומו, הודיע כי מסעדות, ברים וחדרי כושר ייסגרו בכל לילה בשעה 22:00 במאמץ לבלום את הגל השני של נגיף הקורונה. הוא הוסיף כי התקהלויות יוגבלו לעשרה בני אדם.

לדברי קומו, ההגבלות החדשות, שייכנסו לתוקף ביום שישי, הכרחיות מכיוון שמקרי הקורונה החדשים קשורים לפעילויות מסוג אלה שנאסרו. ניו יורק, שנפגעה אנושות בגל הראשון של הקורונה, סופרת כעת אלפי נדבקים חדשים ועשרות מתים מדי יום. הקורונה מתפשטת גם בשאר ארה"ב, וביממה האחרונה אובחנו בה יותר מ-145 אלף חולים חדשים, לעומת כ-100 אלף ביממה בשבוע שעבר.

מושל ניו יורק אנדרו קואומו, צילום: רויטרס מושל ניו יורק אנדרו קואומו | צילום: רויטרס מושל ניו יורק אנדרו קואומו, צילום: רויטרס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות