אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כבר לא בחינם: גוגל Photos תחל לגבות תשלום חודשי לאחסון בלתי מוגבל בענן צילום: גוגל

כבר לא בחינם: גוגל Photos תחל לגבות תשלום חודשי לאחסון בלתי מוגבל בענן

החל מחודש יוני גוגל תאפשר אחסון של עד 15 גיגה-בייט בלבד לתמונות וסרטונים. כדי להרחיב את נפח האחסון משתמשים ידרשו להירשם לשירות גוגל One בתשלום חודשי

12.11.2020, 11:18 | איתמר זיגלמן
גוגל הודיעה אתמול (ד׳) כי החל מחודש יוני הקרוב היא תגביל את שירות 'גוגל Photos' ותאפשר לגבות תמונות, סרטונים ומסמכים בנפח של עד 15 גיגה-בייט בלבד בענן. מדובר בשינוי מדיניות לאחר חמש שנים בהן גוגל הציעה גיבוי בענן ללא תשלום וללא הגבלה של תמונות וסרטונים באיכות גבוהה.  

קראו עוד בכלכליסט

השינוי לא יחול על כל התמונות והסרטונים שכבר גובו בשירות לפני התאריך שנקבע. לדברי גוגל, כל התוכן הקיים שכבר הועלה לענן לא ייחשב במכסת האחסון של ה-15 גיגה-בייט בחשבון המשתמש.

החברה אף תתריע ותשלח הודעות למשתמשים שיתקרבו למכסת ה-15 גיגה-בייט ותוסיף כלים חדשים לניהול האחסון, כולל כלי שיקל על איתור ומחיקה של תמונות מטושטשות או צילומי מסך.

מנכ"ל גוגל סונדאר פיצ מנכ"ל גוגל סונדאר פיצ'אי | צילום: בלומברג מנכ"ל גוגל סונדאר פיצ

אחת הסיבות המרכזיות למהלך של גוגל היא הניסיון להעביר את המשתמשים לשירות האחסון המורחב שלה - גוגל One. כיום מאוחסנים בגוגל Photos יותר מ-4 טריליון תמונות ומדי שבוע מועלים 28 מיליארד תמונות וסרטונים חדשים לשירות.

שינוי המדיניות של גוגל פוגע באחד מהיתרונות המרכזיים שהיו לשירות על מתחריו, שהגבילו, רובם ככולם, את נפח האחסון בחינם. עם זאת, גוגל עדיין מציעה את נפח אחסון חינמי גבוה מזה של אפל (15 גיגה-בייט לעומת 5 גיגה-בייט ב-iCloud) ומבהירה כי לא תבצע שינוי נוסף במכסה בשלוש השנים הקרובות.

דגמי גוגל פיקסל 2020, צילום מסך: גוגל דגמי גוגל פיקסל 2020 | צילום מסך: גוגל דגמי גוגל פיקסל 2020, צילום מסך: גוגל

בנוסף, רוכשי גוגל פיקסל, הסמארטפון מתוצרת החברה, יוכלו להמשיך ליהנות מהשירות בחינם כחלק מהניסיון של גוגל לקדם את מכירות המכשיר.

התמחור של גוגל One נותר זהה: החל מ-1.99 דולר לחודש עבור 100 גיגה-בייט נפח אחסון, 2.99 דולר בחודש עבור 200 גיגה-בייט נפח אחסון, 9.99 דולר בחודש עבור 2 טרה-בייט נפח אחסון ו-149.99 דולר לחודש בעבור 30 טרה-בייט נפח אחסון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
ל-8 אתה מתכוון שאתה נותן גישה ראשית לגוגל לעשות כרצונה
שנית לכל דכפין שיבוא לו להסתכל על התמונות שלך ולהעלים לך אותם או לפרסם אותם או למכור אותם תלוי מה אתה שומר בענן. רק בשביל השיחה כרטיס זיכרון של 128GB יכול לשמור את כל התמונות שלך בלי לעשות הרבה עניין (סביב 2-3MB פר תמונה). כך של צריך לרוץ ולגבות באותה שניה. שנית בשניה שפתחת את הענן של גוגל באינטרנט במכשיר שלך אתה חשוף והחשבון שלך חשוף לHACKING. שלא תאמר שלא אמרו לך. תקרא את החוזה שלך עם כל האותיות הקטנות של גוגול ותראה עד כמה חשוף החשבון שלך למניפולציות של גוגל או של כל חברת ענן אחרת. נחמד השירות אך לא "בחינם".
מחשב PC  |  15.11.20
7.
למי שלא מבין פראיירים לא מתים רק מתחלפים...
שווה לקנות דיסק קשיח בנפח גדול ועליו לגבות את הסמארטפון שלכם. הדיסק צריך להיות מכני ולא מחובר רציף למחשב אלא אך ורק כאשר אתם רוצים לגבות ו/או לראות את התמונות שגיביתם. רצוי שיהיו לכם שני דיסקים מקבילים כדי שאם אחד מהם ידפק יהיה גיבוי בשני. הרי סטטיסטית הסיכוי ששני כוננים ימותו בעת ובעונה אחת הוא מאוד קטן. אחרון ענן זה כמו בנק הוא קורא לגנב. וגנב כשקוראים לו... בא.
מחשב PC  |  13.11.20
לכל התגובות