אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מה עושים כששוק של 88 טריליון דולר זז בכיוון ההפוך

מנועי הכסף

מה עושים כששוק של 88 טריליון דולר זז בכיוון ההפוך

פודקאסט מנועי הכסף של כלכליסט - פרק 127: דווקא השבוע, מייד לאחר פרסום התוצאות החיוביות של פייזר, תשואות האג"ח הממשלתיות בעולם זינקו לשיא של חצי שנה. מדוע זה קרה, מה המשמעות ומה הקשר למשכנתא שלקחתם כשרכשתם או כשתרכשו דירה

12.11.2020, 15:59 | שי סלינס

חושבים ששוק המניות תנודתי בזמן הקורונה? מרגישים כי מדד נאסד"ק נע בכיוון בלתי צפוי ובניגוד לכל היגיון? כנראה שאתם צודקים. אבל חכו שתשמעו מה קורה בשוק האג"ח הממשלתי. 

השוק העצום הזה שמרכז את החובות של המדינות בעולם ואפשר לסחור בו ממש כמו במניות או במדדים - הצליח השבוע לבלבל לא מעט סוחרים בחדרי מסחר. תשואות האג"ח הממשלתיות, שבדרך כלל משקפות את רמת הסיכון של המדינה שהנפיקה אותן ואליה הן משויכות - קפצו לשיאים חדשים. שיאים שלא נראו בערך מאז שהווירוס החליט לעזוב את סין ולקפוץ לבקר את העולם המערבי. ומתי בדיוק קפצו התשואות לשיאים החדשים? בדיוק ברגע בו הסיכון בשווקים ירד באופן משמעותי. עולם הפוך.

העליות בתשואות איגרות החוב נרשמו מייד לאחר הדיווח המעודד של חברת התרופות פייזר על התוצאות החיוביות מהניסוי לטיפול בקורונה וממש אחרי שכבר לרובנו היה ברור שנשיא ארה"ב הבא יהיה ג'ו ביידן. שני אירועים אשר מסמנים יותר מכל - יציבות. כזו שהשווקים אוהבים ובדרך כלל מורידה את תשואות האג"ח הממשלתיות.

בפרק ה-127 של פודקאסט מנועי הכסף של כלכליסט עם הכלכלן והאסטרטג הראשי של פסגות אורי גרינפלד, ניסינו לפשט את שוק איגרות החוב הממשלתיות - שוק של 88 טריליון דולר. דיברנו על החשיבות שלו, על מה כדאי לשים לב, על מדוע התשואות עלו דווקא השבוע. וגם דיברנו על הקשר בין הריבית של האג"ח לריבית על המשכנתא.

 

מה עושים כששוק של 88 טריליון דולר זז בכיוון ההפוך
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאןמה עושים כששוק של 88 טריליון דולר זז בכיוון ההפוך

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות