אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי חודש בלבד בתפקיד: שר השיכון יצחק כהן התפטר צילום: גדי קבלו

אחרי חודש בלבד בתפקיד: שר השיכון יצחק כהן התפטר

כהן מונה לתפקיד שר השיכון וכשר במשרד האוצר בתמורה לוויתור על תפקידו כסגן שר האוצר; זאת כדי לאפשר לח"כ יעקב ליצמן להתמנות לסגן שר השיכון; דבר זה אמנם לא מומש בפועל, אך ליצמן משפיע בפועל על מדיניות המשרד באמצעות ראש המטה שלו, מוטי בבצ'יק; לפיכך כהן העדיף להתפטר, וימשיך בתפקידו כשר במשרד האוצר

12.11.2020, 18:37 | צבי זרחיה

שר השיכון יצחק כהן (ש"ס) הודיע אחר הצהריים (ה') על התפטרותו מהתפקיד, כחודש אחרי שמונה לתפקיד. עם זאת, כהן ימשיך לכהן כשר במשרד האוצר.

קראו עוד בכלכליסט

כהן מונה לתפקיד שר השיכון וכשר במשרד האוצר בתמורה לוויתורו על תפקידו כסגן שר האוצר, על מנת לאפשר לח"כ יעקב ליצמן (יהדות התורה) להתמנות כסגן שר השיכון.

השר יצחק כהן , צילום:  גדי קבלו השר יצחק כהן | צילום: גדי קבלו השר יצחק כהן , צילום:  גדי קבלו

ליצמן התפטר בספטמבר מתפקיד שר השיכון במחאה על סגירת בתי כנסת בתקופת החגים. הוא ביקש לחזור ולהתמנות כסגן שר השיכון אלא שאז התברר כי גוש הימין מילא את כל מכסת סגני השרים שהוקצו לו. ליצמן פנה ליו"ר כחול לבן, שר הביטחון בני גנץ, כדי שיקצה לו משרת סגן שר מהמכסה שלא נוצלה על ידי כחול לבן ובקשתו לא נענתה. לפיכך, הוסכם שכהן יפנה את משרת סגן שר האוצר וימונה כשר.

אף שכהן מונה כשר השיכון הוא לא ישב בלשכת שר השיכון ומי שמנהל את המשרד בפועל הוא מוטי בבצ'יק, ראש המטה של ליצמן כשר השיכון והבריאות.

ליצמן הביע באחרונה חוסר עניין להתמנות לסגן שר השיכון בשל יחסה של הממשלה לחרדים וכל עוד לא ברור האם יוקדמו הבחירות.

גורמים במערכת הפוליטית אומרים כי מלכתחילה סוכם שליצמן ימשיך לשלוט במשרד השיכון כסגן שר גם עם מינויו של כהן לשר, אבל לאחר שהתברר שליצמן לא מתכוון לחזור כל כך מהר למשרד זה, ולאחר שליצמן המשיך להשפיע על מדיניות המשרד - העדיף כהן להתפטר. יצויין שליצמן מבקש למנות את מנהל רשות החברות ינקי קוינט כראש רשות מקרקעי ישראל וכן לא להאריך את כהונתו של קובי אמסלם כיו"ר עמידר. כהן לא היה שלם עם המינויים של ליצמן ולא רצה להיות חותמת גומי, והיה זה שיקול נוסף בצעד שביצע.

במכתב אל רה"מ כתב כהן: "בשל האתגרים הכלכליים עימם מתמודדת המדינה בימים אלה ואשר צפויים ללוות אותנו בתקופה הקרובה בהם תקציב המדינה ומשבר הקורונה ועוד ראוי שאקדיש את זמנו לפעילותו במשרד האוצר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות