אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיסני: ההפסד קטן מהצפי, המניה עלתה ב-5.5% במסחר המאוחר צילום: רויטרס

דיסני: ההפסד קטן מהצפי, המניה עלתה ב-5.5% במסחר המאוחר

החברה שנפגעה קשות ממשבר הקורונה פרסמה את דו"חותיה לרבעון הרביעי הפיסקאלי מהם עולה כי ההפסד עמד על 20 סנט למניה לעומת צפי ל-71 סנט; ההכנסות עמדו על 14.7 מיליארד דולר לעומת צפי ל-14.2 מיליארד; לדיסני+ יש 73 מיליון מנויים בתשלום

12.11.2020, 23:30 | שירות כלכליסט

חברת דיסני פרסמה עם תום המסחר בוול סטריט הלילה (ה') את דוחותיה, מהם עולה כי ההפסד ברבעון הפיסקאלי הרביעי לא היה חד כפי שצפו האנליסטים: הוא עמד על 20 סנט למניה לעומת צפי של 71 סנט. סעיף ההכנסות אף עלה על הצפי והן עמדו על 14.71 מיליארד דולר לעומת צפי ל-14.2 מיליארד דולר. במקביל דיווחה החברה כי מספר המנויים בתשלום לשירות הסטרימינג שלה דיסני+ עומד על 73 מיליון. בעקבות כך זינקה המניה במסחר המאוחר ב-5.5% לאחר שכבר ננעלה ב-1.7%.

קראו עוד בכלכליסט

החברה המפעילה פארקי שעשועים נפגעה קשות מהתפשטות נגיף הקורונה, וכך הפארקים של בקליפורניה - Disneyland ו-Disney California Adventure, נותרו סגורים עקב ההנחיות הנוקשות מטעם מדינה זו. במקביל, היא הצליחה לפתוח את מתקניה בפלורידה, שנגחאי, יפן והונג קונג, ובכך להגביל את הנזק בחטיבת הפארקים שעמד על 2.4 מיליארד דולר ברווח התפעולי. 

לפי הערכת דיסני, בשנה הפיסקאלית 2021 היא תיאלץ להוציא כמיליארד דולר כתוצאה מנזקי הקורונה אך נתון זה עשוי להשתנות בעקבות שינויים בהנחיות.

דיסני באורלנדו, צילום: wdwnews.com דיסני באורלנדו | צילום: wdwnews.com דיסני באורלנדו, צילום: wdwnews.com

לפי נתוני דיסני, הכנסות חטיבת פארקי השעשועים והמוצרים איבדה 6.1% תוך שנה ועמדה על 2.58 מיליארד דולר; רשתות התקשורת - עלייה של 11% ל-7.21 מיליארד דולר; האולפנים - ירידה של 52% - ל-1.6 מיליארד דולר, זאת לאחר שלא הצליחה לשחרר להיטים קולנועיים משמעותיים; החטיבה הבינלאומית - עלייה של 41% לרמה של 4.85 מיליארד דולר. 

המכירות בסעיף הבידור הביתי ירדו גם הם מאחר שלחברה לא היו גם במקרה זה להיטים עבור צרכניה, בעוד שבשנה שעברה שחררה את "אלאדין" ואת "קפטן מרוול".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות