אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפתרון של ליצמן לשר השיכון: בוחן את האפשרות למינוי מנכ"ל המשרד יאיר פינס צילום: באדיבות משרד הבינוי והשיכון

הפתרון של ליצמן לשר השיכון: בוחן את האפשרות למינוי מנכ"ל המשרד יאיר פינס

החיפושים אחר מחליף לשר הבינוי והשיכון יצחק כהן שהתפטר אחרי 6 שבועות בתפקיד, מתמקדים גם במועמדים שאינם פוליטיקאים אלא אנשי מקצוע, במטרה לאשר את מינויו כבר בישיבת הממשלה ביום ראשון. יאיר פינס מונה בחודש מאי לתפקיד מנכ"ל משרד השיכון על ידי יעקב ליצמן טרם התפטר מתפקידו כשר, אך ממשיך לשלוט במשרד באמצעות אנשיו

13.11.2020, 11:00 | אמיתי גזית וצבי זרחיה

 שר הבינוי והשיכון שיחליף את יצחק כהן יהיה ככל הנראה איש מקצוע ולא פוליטיקאי. בין היתר אחת האפשרויות שנבחנות היא למנות את מנכ"ל המשרד יאיר פינס לשר, כך נודע לכלכליסט.

המינוי תלוי ביו"ר יהדות התורה יעקב ליצמן, שהתפטר מתפקידו כשר הבינוי והשיכון בספטמבר במחאה על סגירת בתי הכנסת בתקופת החגים. ליצמן אמנם התפטר אך הוא ואנשיו שולטים במשרד. 

לאחר התפטרותו ביקש ליצמן לחזור ולהתמנות כסגן שר השיכון אלא שאז התברר כי גוש הימין מילא את כל מכסת סגני השרים שהוקצו לו. ליצמן פנה ליו"ר כחול לבן, שר הביטחון בני גנץ, כדי שיקצה לו משרת סגן שר מהמכסה שלא נוצלה על ידי כחול לבן ובקשתו לא נענתה. לפיכך, הוסכם שכהן יפנה את משרת סגן שר האוצר וימונה כשר כדי לאפשר זאת. מאז התברר כי ליצמן כבר אינו מעוניין להתמנות לסגן שר השיכון בשל יחסה של הממשלה לחרדים וכל עוד לא ברור האם יוקדמו הבחירות, אך כאמור שולט במשרד בפועל. 

יצחק כהן. ישאר בתפקידו במשרד האוצר, צילום:  גדי קבלו יצחק כהן. ישאר בתפקידו במשרד האוצר | צילום: גדי קבלו יצחק כהן. ישאר בתפקידו במשרד האוצר, צילום:  גדי קבלו

אתמול בערב הודיע כהן כי יתפטר מתפקידו כשר הבינוי והשיכון וזאת רק כחודש וחצי לאחר שמונה לתפקיד. עם זאת כהן ימשיך לכהן כשר במשרד האוצר. מאז הודעתו של כהן אנשי יעקב ליצמן מחפשים מועמד ראוי שאינו פוליטיקאי לתפקיד שר, במטרה לאשר את מינויו כבר בישיבת הממשלה ביום ראשון הקרוב.

כאמור, כהן שימש פורמלית שר הבינוי והשיכון כפתרון ביניים שנמצא לחזרתו של ליצמן למשרד ומינויו בעתיד לסגן השר.  אבל בששת השבועות שבהן מכהן כהן בתפקיד הוא ביקר פעמים בודדות במשרד הבינוי והשיכון, ובפועל אנשיו של ליצמן המשיכו לנהל את המשרד וכהן שימש רק חותמת גומי להחלטותיהם.

פינס שימש בעבר כסגן מנהל רמ"י

ביהדות התורה מוזכר שמו של מנכ"ל משרד השיכון יאיר פינס כמי שיכהן כשר הבינוי והשיכון. פינס מונה במאי כמנכ"ל משרד השיכון על ידי ליצמן.

פינס כיהן קודם לכן כסגן מנהל רשות מקרקעי ישראל ולפני כן כיהן במשרד האוצר כסגן הממונה על התקציבים לתחומי הבריאות, הרווחה והחינוך, שם גם פגש תכופות את שר הבריאות ליצמן.

יאיר פינס. קידום מהיר לתפקיד שר, צילום: באדיבות משרד הבינוי והשיכון יאיר פינס. קידום מהיר לתפקיד שר | צילום: באדיבות משרד הבינוי והשיכון יאיר פינס. קידום מהיר לתפקיד שר, צילום: באדיבות משרד הבינוי והשיכון

קודם לכן שימש פינס באגף תקציבים כראש אגף מקרקעין ותכנון, ובין השאר קידם את הקמת הוועדה לתכנון מהיר של מתחמי מגורים (ותמ"ל) והיה חתום על הסכמי הגג שיצאו לדרך מול הרשויות המקומיות. 

ח"כ יעקב ליצמן מסר בתגובה: "עדיין אין החלטה בנושא זהות מחליפו של השר כהן. בקרוב נודיע".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות