אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת החשבונות המזויפים: מנכ"ל וולס פארגו לשעבר ישלם 2.5 מיליון דולר צילום: רויטרס

פרשת החשבונות המזויפים: מנכ"ל וולס פארגו לשעבר ישלם 2.5 מיליון דולר

ג'ון סטאמפף ישלם את הסכום כדי להסדיר אישומים חדשים שהוגשו נגדו, הפעם מטעם רשות ני"ע האמריקאית; גם ראשת חטיבת הבנקאות הקמעונאית לשעבר, קארי טולסטדט, הואשמה על ידי הרשות בגין הטעיית משקיעים; השניים כבר נקנסו בעבר על ידי הרגולטור על הבנקים - ב-17.5 מיליון דולר וב-25 מיליון דולר בהתאמה

14.11.2020, 09:51 | שירות כלכליסט

רשות ני"ע בארה"ב (SEC) הגישה אישום נגד מנכ"ל וולס פארגו לשעבר, ג'ון סטאמפף, וראשת חטיבת הבנקאות הקמעונאית לשעבר של הבנק, קארי טולסטדט, זאת בגין הונאת משקיעים, כך הודיעה הרשות אתמול (ו'). היא טוענת שהמנהלים לשעבר הטעו משקיעים לגבי הבעיות הנרחבות שהיו קיימות בשיטת המכירות של הבנק.

קראו עוד בכלכליסט

לפי ההודעה, סטאמפף הסכים לשלם 2.5 מיליון דולר כדי להסדיר את ההאשמות, בעוד טולסטדט תעמוד למשפט בגין הטענות להונאה. עורך דין מטעמה אמר שהיא "מנהלת ישרה ובעלת מצפון," ושההאשמות של הרשות הן "לא הוגנות ולא מבוססות".

וולס פארגו, צילום מסך: ABC וולס פארגו | צילום מסך: ABC וולס פארגו, צילום מסך: ABC

ההאשמות החדשות מצטרפות לשורה ארוכה של בעיות משפטיות ורגולטוריות עמן מתמודדים הבנק ושדרת הניהול הקודמת שלו, לאחר שהסתבכו בשערוריית ענק של פתיחת חשבונות מזויפים ע"י עובדיו.

בפברואר הסכים הבנק לשלם 3 מיליארד דולר כדי להביא לסיומה חקירה משולבת של SEC ושל משרד המשפטים האמריקאי. כחלק מההסדר הודה וולס פארגו כי בשנים 2002 ל-2016 הפעיל לחץ על עובדיו כדי שיעמדו ב"יעדי מכירות לא מציאותיים, מה שהוביל לכך שהעובדים יספקו מיליוני חשבונות ומוצרים לצד הבטחות שווא, וללא הסכמת הצרכנים, ולעתים קרובות תוך יצירת תיעוד מזויף וניצול לרעה של זהויות לקוחותיהם", כך לפי משרד המשפטים אז.

סטאמפף וטולסטדט עמדו גם בפני ענישה פרטנית, כאשר על הראשון הוטל איסור לקחת חלק בתעשיית הבנקאות ונקנס בחודש ינואר ב-17.5 מיליון דולר ע"י הרגולטור הממונה על הבנקאות, ועל האחרונה הוטל קנס של 25 מיליון דולר, עליו היא ערערה לבית המשפט.

במסגרת האישומים האחרונים טוענת SEC שהשניים הטעו משקיעים לגבי תקינות שיטות המכירה של הבנק, וזאת בשעה שהיה עליהם לדעת שהבעיות האלה קיימות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות