אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דוראל בדרך להשקיע בסוללה החשמלית של אביב צידון צילום: ניצן חרמוני

דוראל בדרך להשקיע בסוללה החשמלית של אביב צידון

חברת האנרגיה הירוקה מנהלת מגעים מתקדמים להשקעה של 10 מיליון שקל בפינרג'י, שמפתחת סוללות אלומיניום־אוויר, בתמורה ל־1%—1.5% ממניותיה

14.11.2020, 18:06 | גולן חזני

חברת האנרגיה המתחדשת פינרג'י, שנערכת להנפקה ראשונית (IPO) בבורסת תל אביב, מנהלת מגעים להשקעה טרום־הנפקה עם חברת האנרגיה הירוקה דוראל שהחלה להיסחר השנה באחוזת בית. לפי הדיווח של דוראל לבורסה מיום חמישי, מדובר על היקף השקעה של כ־10 מיליון שקל. השווי של פינרג'י בעסקה המדוברת לא דווח, אולם ל"כלכליסט" נודע כי אם העסקה תצא לפועל, דוראל תקבל לידיה 1%—1.5% ממניות פינרג'י, כך שהשווי של פינרג'י בעסקה יעמוד על מיליארד שקל לכל הפחות.

קראו עוד בכלכליסט

כפי שנחשף ב"כלכליסט", פינרג'י, שנמצאת בשליטת משפחת צידון (45%), מתכננת לבצע הנפקת ראשונית בבורסת ת"א לפי שווי של 800 מיליון שקל לפני הכסף. בשלב זה בחברה מסרבים לנקוב בסכום מדויק או במסגרת זמנים לביצוע המהלך. 

מנכ"ל פינרג מנכ"ל פינרג'י דיוויד מאייר | צילום: ניצן חרמוני מנכ"ל פינרג

פינרג'י, שהוקמה ב־2008, מפתחת טכנולוגיה בתחום הסוללות שנקראת "אלומיניום אוויר". הטכנולוגיה הזו מאפשרת לסוללה להפיק אנרגיה באמצעות שילוב בין אלומיניום לחמצן. לפי פינרג'י, לאלומיניום צפיפות אנרגיה גבוהה, ולכן הוא מאפשר משך פעילות גדול יותר ביחס לסוללות ליתיום בגודל דומה. בנוסף לכך, מדובר בשיטה נקייה, בטיחותית וברת־ מיחזור להפקת אנרגיה. כמו כן, הסוללה המיוצרת בתהליך זה אינה מושפעת מהליכים כימיים שונים, ולכן היא יכולה להחזיק במשך שנים ולשמש כגיבוי.

פינרג'י פועלת מול חברות תקשורת ואחרות במטרה לשווק את הפתרון שלה כתחליף לשימוש בגנרטורים במערכות גיבוי חשמל. לפי החברה, היא חתמה על חוזים ראשונים שידווחו בקרוב. במקביל, פינרג'י פעילה בשוק הרכב, בעיקר באמצעות שיתוף הפעולה שלה עם הענקית ההודית Indian Oil. לפי החברה, שיתוף פעולה נוסף בהודו יבשיל בקרוב. בנוסף, פינרג'י מפתחת פתרון לאגירת אנרגיה.

לדברי החברה, ההשקעה מצד דוראל, וכן ההנפקה עצמה, נחוצות לה לשם המשך ופיתוח הפעילות שלה, שכן בדומה לחברות רבות שמשבשות את השוק העולמי, הפעילות של פינרג'י דורשת השקעות גדולות במחקר, פיתוח, ייצור ושיווק.

 

מנכ"ל פינרג'י דייויד מאייר אמר כי "אנו שמחים על המשא ומתן המתקדם להשקעה ושיתוף פעולה עם דוראל, שמהווה הבעת אמון בפתרון שהיא מפתחת לאגירת אנרגיה. מעבר לפיתוח זה, פינרג'י כבר נמצאת בשלבי חדירה לשוק עם סוללות ייחודיות, מבוססות אלומיניום־אוויר, שנמצאות בשימוש במערכות גיבוי שמספקות אנרגיה נקייה לתשתיות שונות, וכן בתעשיית הרכב החשמלי. עד לגיוס הנוכחי, פינרג'י גייסה יותר מ־60 מיליון דולר לפיתוח הטכנולוגיה שלה ולמאמצי השיווק הראשונים. יש לנו הרבה אופציות על השולחן, כולל שותפויות אסטרטגיות או הנפקה. ההון יאפשר לנו להקים מערך ייצור משמעותי, להאיץ את מאמצי השיווק ולהגיע לשוק מהר יותר.

את פינרג'י מלווים בהליך ההנפקה עורכי הדין זאב פרל ואילן גרזי ממשרד פרל כהן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות