אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלשטיין לרשות ני"ע: לחקור חוקיות ההצעה של מגה אור לשליטה בדסק"ש צילום: לימור זפרני עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

אלשטיין לרשות ני"ע: לחקור חוקיות ההצעה של מגה אור לשליטה בדסק"ש

לטענתו של אלשטיין, מגה אור לא צירפה רשימת משקיעים מספקת להצעתה, ומכאן שהיא תחוייב לרכוש אחזקה גבוהה בדסק"ש, ולהחזיק פירמידה אסורה לפי חוק הריכוזיות; כך גם נטען כי החברה הרוכשת הודתה בעצמה כי היא עתידה לכוון את עסקי התאגיד בדסק"ש, הפרה נוספת לכאורה של החוק

15.11.2020, 11:20 | גולן חזני

אדוארדו אלשטיין פנה הבוקר לרשות ני"ע בבקשה לפתוח בחקירה נגד מגה אור, בחשד לעבירה על חוק הריכוזיות, על רקע  ההצעה שהגישה לרכישת השליטה בדסק"ש - מגה אור שבשליטת צחי מממיאס מציעה לרכוש 82% ממניות חברת האחזקות.  

קראו עוד בכלכליסט

במכתב שנשלח באמצעות עורך הדין יוסי בנקל מציין אלשטיין שני נימוקים לבקשה. מגה אור הצהירה כי תחזיק לא יותר מ-29.9% ממניות השליטה בדסק"ש, אך לדבר אלשטיין החברה צירפה שם של משקיע אחד בלבד מהקבוצה שלה, בית ההשקעות וליו בייס שיחזיק ב5.1% ממניות דסק"ש.

מכך שלא צירפה רשימת משקיעים נוספת, מסיק אלשטיין שמגה אור אחראית ליתרת המניות ומחויבת לרכוש אותן. בכך היא עתידה לבצע עבירה לכאורה על חוק הריכוזיות שכן מדובר בחברה של שלוש שכבות פירמידה. 

הנימוק השני שמציין בנקל נעוץ בעובדה שמגה אור הבהירה כי בכוונתה להשתמש בקופת המזומנים של דסק"ש לפרוע חלק ניכר מחובות החברה. בכך היא מודה בכך שהיא עתידה לכוון את עסקי התאגיד של דסק"ש, וגם כאן לטענתו יש לכאורה עבירה על חוק הריכוזיות.

מלכתחילה הגישה מגה אור את ההצעה על מנת לשלוט בדסק"ש מציין בנקל במכתב שנשלח גם לוועדה לצמצום הריכוזיות.

אלשטיין , צילום: איתן שגב אלשטיין | צילום: איתן שגב אלשטיין , צילום: איתן שגב

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות