אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תע"א: "הופעלו לחצים חיצוניים פסולים למנות את טופולנסקי למנכ"ל" צילום: אוראל כהן

פרסום ראשון

תע"א: "הופעלו לחצים חיצוניים פסולים למנות את טופולנסקי למנכ"ל"

בהנהלת החברה מגיבים בחריפות להאשמותיו של האלוף במיל' חגי טופולנסקי, שפרש היום מהמירוץ וטען כי הליך בחירת המנכ"ל לחברה מתנהל בצורה לא תקינה: "טענות שקריות"

15.11.2020, 12:32 | אודי עציון

בהנהלת התעשייה האווירית מגיבים בחריפות לטענות שהשמיע הבוקר (א') אלוף (מיל') חגי טופולנסקי, במכתב הפרישה שלו מהמירוץ לתפקיד מנכ"ל החברה, לפיהן התהליך לא היה תקין. ועדת האיתור לבחירת המנכ"ל החדש, בראשות יו"ר החברה הראל לוקר, תסיים מחר את עבודתה, אחרי יותר מארבעה חדשים. בוועדה חברים לצד לוקר הדירקטורים ד"ר יוסי צ'חנובר, רו"ח תא"ל ראם עמינח ועו"ד מהא עלי.

קראו עוד בכלכליסט

יו"ר התעשייה האווירית הראל לוקר, צילום: צביקה טישלר יו"ר התעשייה האווירית הראל לוקר | צילום: צביקה טישלר יו"ר התעשייה האווירית הראל לוקר, צילום: צביקה טישלר

כך, בתעשייה האווירית אומרים כי "על הוועדה הופעלו לחצים כבדים ופסולים למנות דווקא את טופולנסקי, וזאת בידי גורמים חיצוניים לדירקטוריון ובניגוד לכללי משטר תאגידי. הוועדה ניהלה הליך איתור יסודי ומעמיק שנמשך למעלה מארבעה חדשים, בו השתתף טופולנסקי מתחילתו. רק לאחר שנאספו גם חוות דעת רבות על תיפקודו כמנהל מפעל עסקי באלביט מערכות, בחר טופלנסקי לפרוש מההתמודדות ביומו האחרון של ההליך, טרם התקבלה החלטה סופית בדירקטוריון החברה. התעשייה האווירית היא חברה עסקית, תעשייתית וטכנולוגית מהגדולות במשק, היא מדווחת לבורסה לניירות ערך, ופועלים בה 16 מפעלים עסקיים".

בתעשייה האווירית מוסיפים כי "נשמח שהיועץ המשפטי לממשלה ומבקר המדינה יבדקו את כל ההליך ואת הלחצים החיצוניים שהופעלו על דירקטוריון החברה לטובת מינויו. ההליך לווה ופוקח מיומו הראשון בידי רשות החברות, וכן בידי משרד עורכי דין חיצוני יגאל ארנון ושות', היועצת המשפטית של החברה, עו"ד תמר לוז, וכן בידי חברת השמה חיצונית. על טענות על חוסר תקינות אין לנו אלא לומר - הפוסל במומו פוסל; ועדת איתור של חברה בע"מ שמפוקחת בידי מבקר המדינה, רשות החברות הממשלתיות, מדווחת לבורסה לניירות ערך, וכפופה לדיני ניירות ערך, אינה יכולה לקבל תכתיבים חיצוניים. הטחת האשמות שקריות בדירקטוריון החברה מביישות את האלוף שלו זכויות רבות בצה"ל".

במכתב ששלח הבוקר טופולנסקי לחברי ועדת האיתור, תחת הכותרת "הסרת מועמדות לתפקיד מנכ"ל התעשייה האווירית לישראל לאור אי תקינות התהליך", כתב האלוף במיל': "אני סבור שמוטב היה לו הליך איתור ובחירה לתפקיד בכיר מסוג זה, בארגון ביטחוני-ממשלתי חשוב כמו התעשייה האווירית לישראל, יתנהל בשקיפות וללא משוא פנים, בייחוד על רקע האתגרים הפיננסיים, העסקיים והארגוניים בפניהם היא ניצבת. התעשייה האווירית לישראל היא ארגון מפואר. עובדיה, מערכת הביטחון, שוק ההון, המשק הישראלי כמו גם לקוחות החברה ברחבי העולם ראויים שהליך מרכזי שכזה יתנהל בשקיפות ובאופן תקין.

"נחשפתי לתהליך שאינו ענייני ואינו ראוי, מסרים שהועברו אלי לפני ולאורך התהליך, לא הותירו מקום לספק באשר להעדפות גורמים מרכזיים בוועדה. קיים טעם לפגם בכך שלצד הליך אשר אמור להתנהל בצורה מקצועית ועניינית, מקיימים גורמים בוועדת האיתור מאמץ נסתר בכדי לעקר, לסכל ולהכווין את הליך האיתור והבחירה. כאזרח, כמנהל, וכאלוף במילואים, ליבי כבד היום נוכח האופן בו מתקיים ההליך ובהתאם, אינני יכול להמשיך לקחת חלק במצג הזה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות