אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בז"ן תייבא פולימרים מהאמירויות ותשווק אותם בישראל, אירופה וארה"ב צילום: אוראל כהן

בז"ן תייבא פולימרים מהאמירויות ותשווק אותם בישראל, אירופה וארה"ב

קבוצת בתי הזיקוק חתמה על מזכר הבנות לשיתוף פעולה עם חברת Mazrui International LLC מאבו דאבי, במסגרתו היא מתכוונת לייבא סוגי פולימרים שאינם מיוצרים בישראל; מזכר ההבנות קובע מתווה לשיתוף פעולה באמצעות חברה משותפת שתוקם על ידי שני הצדדים. הקמת המיזם המשותף וכניסה להסכמי שיווק כפופים לחתימה על הסכמים מחייבים

15.11.2020, 15:15 | ליאור גוטמן

קבוצת בתי הזיקוק (בז"ן) חתמה על מזכר הבנות לשיתוף פעולה עם חברת Mazrui International LLC מאבו דאבי, במסגרתו היא מתכוונת לייבא סוגי פולימרים שאינם מיוצרים בישראל ולשווקם בשוק המקומי, באירופה ובצפון אמריקה.

קראו עוד בכלכליסט

משה קפלינסקי, צילום: אוראל כהן משה קפלינסקי | צילום: אוראל כהן משה קפלינסקי, צילום: אוראל כהן

מזכר ההבנות קובע מתווה לשיתוף פעולה באמצעות חברה משותפת שתוקם על ידי שני הצדדים, כאשר הכוונה היא לשווק פולימרים מסוג HDPE (פוליתילן בעל דחיסות גבוהה) ו-LLDPE (פוליתילן בעל דחיסות נמוכה), מהסוגים שקבוצת בז"ן אינה מייצרת כיום במפעליה שבאזור חיפה. הקמת המיזם המשותף וכניסה להסכמי שיווק כפופים לחתימה על הסכמים מחייבים.

מעמד החתימה על מזכר ההבנות נערך בשבוע שעבר באבו דאבי בהשתתפות מנכ"ל קבוצת בזן, משה קפלינסקי, ומארק חנא, סמנכ"ל שיווק ומכירות, רכש והתקשרויות בקבוצה, מהצד הישראלי, ומנכ"ל קבוצת MAZRUI, שרבל חורי, מהצד האמירתי.

ד"ר תאני בין אחמד אל זיידי, חבר קבינט ושר המסחר של האיחוד, צוטט באומרו ש"ההסכם הזה הוא עדות אמיתית להזדמנויות הכלכליות שהסכמי אברהם מביאים עמם לשתי המדינות שלנו ולאזור כולו. איחוד האמירויות מצפה בכיליון עיניים לעבודה עם קהילת העסקים הישראלית ולהעמקת הקשרים הכלכליים באמצעות מסחר והשקעות". עובדיה עלי, יו"ר בזן, סיכם ש"חתמנו על מזכר לשיתוף פעולה היסטורי לתעשייה הישראלית וכלכלה חזקה בצפון. כל הדרך ממפרץ איחוד האמירויות למפרץ חיפה. הסכם השלום כבר נושא פירות כלכליים לשני העמים ותרומה למשק הישראלי".

קבוצת MAZRUI, בבעלות עבדאללה מזרועי, משמשת כחברת אחזקות עם פעילויות בתחום המסחר, הלוגיסטיקה, הספנות, והאנרגיה. החברה מעפילה מרכזים באיחוד האמירויות, ערב הסעודית, קאטאר, עומאן, כווית, בחריין, תימן ועיראק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות