אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אליעזר פישמן עוזב את הוילה בסביון: יעבור לדירה בקריית אונו צילום: עמית שעל

אליעזר פישמן עוזב את הוילה בסביון: יעבור לדירה בקריית אונו

פישמן יעבור לדירה בפרויקט פינוי-בינוי שנרכשה על ידי אשתו כחלק מהפשרה שהושגה בין המגשר מטעם ילדיו לנאמן בהליך פשיטת הרגל עו"ד יוסי בנקל

15.11.2020, 20:42 | חזי שטרנליכט

אליעזר פישמן צפוי לעזוב את ביתו בסביון ולעבור להתגורר עם אשתו בדירה בקריית אונו. את הדירה רוכשת אשתו של פישמן, טובה, והשניים צפויים לעבור לגור בפרוייקט פינוי-בינוי שמוקם בימים אלה בסמוך לקניון בעיר. מדובר ביישום של הפשרה שהושגה בין המגשר מטעם ילדיו של פישמן לנאמן בהליך פשיטת הרגל, עו"ד יוסי בנקל.

קראו עוד בכלכליסט

ל"כלכליסט" נודע כי הדירה שנרכשה עבור פישמן היא דירת פנטהאוז בפרויקט הפינוי-בינוי "אונו ואלי" של חברת אאורה. האכלוס הצפוי של הפרויקט הוא בעוד 9 חודשים. הבניינים הם בגובה של 14 קומות כאשר עלות דירת פנטהאוז דומה מוערכת ב-5 מיליון שקלים. כל דירות הפנטהאוז בפרויקט הן דירות 5 חדרים בגודל של 200 מ"ר עם מרפסת בגודל של 100 מ"ר.

בחודש יולי סוכם בתוך הליך הגישור כי הוילה של פישמן בסביון, שערכה מוערך בין 20 ל-30 מיליון שקל, תימכר וכי מחצית מהסכום יועבר לקופת הנאמן. מדובר בחלק מהליך מימוש נכסי פשיטת הרגל של פישמן שמתקיים זה מספר שנים.  

הבית של אחד מילדיו של אליעזר פישמן בסביון, צילום: יאיר שגיא הבית של אחד מילדיו של אליעזר פישמן בסביון | צילום: יאיר שגיא הבית של אחד מילדיו של אליעזר פישמן בסביון, צילום: יאיר שגיא

לאחר מספר שנים של דיונים בהליך, הושג הסדר לפיו נכסי פשיטת הרגל של פישמן ימומשו, כאשר במידה וערכם של הנכסים הללו יהיו נמוך מ-214 מיליון שקל, בני המשפחה יחויבו להשלים את הסכום שיועבר לקופת הנושים. תשלום בני המשפחה לא יפחת מ-20 מיליון שקל והוא צפוי לכלול את התמורה ממכירת הוילה בסביון.

ביולי חשף "כלכליסט" כי כחלק מאותו הסדר הבית של בני הזוג פישמן בסביון נמצא בהליכי מכירה. בנוסף ילדיו של פישמן יעבירו לקופת פשיטת הרגל החזקות בחברות ובנכסים שונים. אשתו של פישמן תעביר אף היא החזקות במניות במספר חברות וגם חלק מדיבידנד שתקבל מחברת א.ט. פירוק.

במסגרת ההסדר נקבע גם מנגנון למימוש 50% ממניות פישמן רשתות שבידי הנאמן, כשיתרת המניות מוחזקת בידי ילדיו של פישמן. אם המניות שבידי בנקל לא יימכרו תוך 6 חודשים, הוא יוכל לצרף את בני המשפחה להליך המכירה ולהציע 100% ממניות החברה למכירה. פישמן רשתות היא חברת הקמעונאות של המשפחה וכוללת בין היתר את הום סנטר, בסט ביי וזר פור יו.

בחברת אאורה סירבו להתייחס לנושא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות