אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רייד ויז'ן גייסה 7 מיליון דולר למניעת תאונות אופנועים צילום: Ride Vision

רייד ויז'ן גייסה 7 מיליון דולר למניעת תאונות אופנועים

החברה הישראלית פיתחה מערכת התראות לאופנוענים המבוססת על בינה מלאכותית למניעת תאונות, מבלי להסיט את תשומת ליבו של הנהג מהדרך. מתחילת 2021 ניתן יהיה לרכוש אותה גם בישראל

16.11.2020, 15:02 | מאיר אורבך
חברת הסטארט-אפ הישראלית רייד ויז'ן (Ride Vision), גייסה 7 מיליון דולר בסבב גיוס A. את סבב הגיוס הובילה קרן ההשקעות OurCrowd, לצד YL Ventures, שהשקיעה בחברה בעבר, Mobilion VC, קרן הון סיכון העוסקת בפתרונות תחבורה חכמה עם תשתית הפצה רחבה, וחברת Metagal יצרנית מראות הרכב המובילה לאופנועים. עד כה גייסה רייד ויז'ן כ-10 מיליון דולר, וחתמה על מספר עסקאות שיתוף פעולה, בין היתר עם ענקית חלקי הרכב הגרמנית, קונטיננטל AG.  

קראו עוד בכלכליסט

רייד ויז'ן נוסדה ב-2017 על ידי אורי לביא וליאור כהן. החברה פיתחה מערכת התראה שנועדה לסייע במניעת תאונות אופנועים, בעזרת טכנולוגיה מבוססת בינה מלאכותית וזיהוי תמונה (בדומה לאופן שבו ״מובילאיי״ פועלת בעולם הרכבים.מתחילת 2021 ניתן יהיה לרכוש את המערכת בישראל ובמדינות נוספות בעולם. רייד ויז'ן עובדת מול מספר סוכנויות ביטוח במטרה להוזיל את עלות הביטוח לרוכבים שיתקינו את המערכת.

מייסדי Ride Vision. מימין אורי לביא ליאור כהן, צילום: Ride Vision מייסדי Ride Vision. מימין אורי לביא ליאור כהן | צילום: Ride Vision מייסדי Ride Vision. מימין אורי לביא ליאור כהן, צילום: Ride Vision

בעולם ישנם כ-700 מיליון אופנועים נמצאים על הכבישים ברחבי העולם, והם מעורבים בכ-28% מכל תאונות הדרכים הקטלניות. כ-378 אלף רוכבים נהרגים מדי שנה בתאונות אופנועים. בישראל ישנם כ-598 אלף בעלי רישיון לאופנוע, כ-15% מסך ההרוגים בתאונות הדרכים בישראל הם אופנוענים, עלות התאונות למדינה מגיע עד ל-2 מיליארד שקל בשנה (לפי נתוני הרשות הלאומית לבטיחות בדרכיםלשנת 2018). מגיפת הקורונה, הביאה לעלייה במספר רוכבי האופנועים בעולם כאלטרנטיבה זולה ומהירה לתחבורה הציבורית הצפופה שעלולה להיות מקור להידבקות. באיחוד האירופי בלבד מכירות הרכבים הדו-גלגליים עלו ב-30% מאז התפרצה המגיפה.

הטכנולוגיה של רייד ויז'ן מסייעת בהעלאת המודעות של הרוכב לסביבה שלו בזמן אמת, מבלי להסיט את תשומת ליבו מהכביש. המערכת של החברה מורכבת משתי מצלמות שמאפשרות צילום באיכות HD ומותקנות בחלק הקדמי והאחורי של האופנוע, יחד עם מחווני התראה המוצבים על מראות הצד ויחידת מחשוב ראשית (ECU). לאורך כל הרכיבה יחידת המחשוב מעבדת את תמונה ומתרגמת אותה להתראות מפני סיכונים ספציפיים שמופיעים על מראות הצדשמודיעות בין היתר על סכנה מפני רכב שעוקף בצורה מסוכנת, התראה לקראת התנגשות עם כלי רכב אחר והתראת שמירת מרחק. הסימונים לנהג נחקרו ביסודיות כך שיהיו ממוקדים ביותר לסכנה מוחשית לחייו, ולא יפריעו לרוכב בעת הנהיגה מתוך הבנה כי תשומת ליבו של הרוכב לכביש הינה קריטית ביותר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות