אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שוכרים רכב באיחוד האמירויות? עדיין לא עם רישיון ישראלי

בלעדי לכלכליסט

שוכרים רכב באיחוד האמירויות? עדיין לא עם רישיון ישראלי

נכון להיום ישראלי אשר מעוניין לנהוג בדובאי או באבו דאבי חייב להציג רישיון נהיגה בינלאומי אשר צמוד לרישיון נהיגה מוכר על ידי איחוד האמירויות

16.11.2020, 10:13 | תומר הדר

אם בכוונתכם לשכור במהלך השבועות הקרובים מכונית באחת ממדינות איחוד האמירויות, יתכן שתתאכזבו: באיחוד האמירויות עדיין לא מכירים ברישיון הנהיגה הישראלי. כפי שנחשף ב"כלכליסט" במהלך השבועות האחרונים הודיעו מספר חברות השכרה כי הןמאפשרות לישראלים לשכור מכונית באחד מסניפי איחוד האמירויות ואולם, כעת מתברר כי נושא ההכרה ברישיון הנהיגה הישראלי עדיין נמצא בתהליכי אישור.

מטבע הדברים, אי הכרה של איחוד האמירויות ברישיון הנהיגה הישראלי פירושו שגם בישראל לא מכירים עדיין ברישיון הנהיגה של איחוד האמירויות, כלומר גם אורחים מאיחוד האמירויות אינם יכולים לנהוג בישראל. ישראלים אשר נוהגים באיחוד האמירויות, למשל ברכב שכור, יכולים להציג באיחוד האמירויות רישיון נהיגה אשר כן מוכר על ידי מדינות האיחוד, למשל רישיון נהיגה אירופי.

דובאי. בינתיים בלי נהגים ישראלים, צילום: שאטרסטוק דובאי. בינתיים בלי נהגים ישראלים | צילום: שאטרסטוק דובאי. בינתיים בלי נהגים ישראלים, צילום: שאטרסטוק

י ש להדגיש כי משרד התחבורה נמצא בעיצומו של מהלך שבמסגרתו מבוצע תהליך סטנדרטיזציה לרישיון הנהיגה הישראלי, שיותאם לסטנדרט האירופי להנפקת רישיון נהיגה בינלאומי, אך נכון להיום ישראלי אשר מעוניין לנהוג בדובאי או באבו דאבי חייב להציג רישיון נהיגה בינלאומי אשר צמוד לרישיון נהיגה מוכר על ידי איחוד האמירויות. כלומר כל עוד איחוד האמירויות אינו מכיר ברישיון הישראלי, טכנית הנהיגה באיחוד אינה מתאפשרת.

ממשרד התחבורה נמסר: רשות הרישוי במשרד התחבורה ומשרד הפנים של איחוד האמירויות גיבשו טיוטת הסכם להכרה הדדית ברישיונות הנהיגה של שתי המדינות. טיוטת ההסכם מצויה בימים אלה בסבב הערות אחרון ואישורים בין שתי המדינות, מתוך מגמה לחתום על ההסכם בתוך זמן קצר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות