אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סלקום: אקספון לא העבירה לנו את התשלומים לחודש אוקטובר צילום: אלכס קולומויסקי

סלקום: אקספון לא העבירה לנו את התשלומים לחודש אוקטובר

החברה טוענת כי אקספון לא שילמה לה מיליוני שקלים במסגרת הסכם שיתוף הרשת הסלולרית בין החברות; אקספון: "בעקבות רכישת גולן על ידי סלקום נתגלעו בין החברות מחלוקות מסחריות לגביהן קיימת הידברות בין הצדדים"

16.11.2020, 11:19 | אביאור אבו

סלקום דיווחה היום (ב') כי חברת אקספון שבבעלותו חזי בצלאל לא שילמה לה את התשלומים הנדרשים לחודש אוקטובר, במסגרת שיתוף הרשת הסלולרית בין החברות.

סלקום מציינת כי תפעל בכל האמצעים העומדים לרשותה על מנת לגבות את החוב וכי בשלב ראשוני זה היא אינה יכולה להעריך את ההשלכות על תוצאות החברה. על פי גורמים בשוק, מדובר במיליוני שקלים.

קראו עוד בכלכליסט

אקספון נכנסה לשוק הסלולר באפריל 2018 עם המותג we4G ועם מודל חבילות ייחודי "לכל החיים". עוד בטרם כניסתה, חתמה החברה על הסכם שיתוף רשתות עם סלקום, כך שחלקה איתה באופן שווה תחזוקה והשקעות ברשת. ב-2017 חתמה סלקום על הסכם דומה עם גולן טלקום וההשקעות התחלקו בשלוש.

חזי בצלאל, מנכ"ל אקספון, צילום: דנה קופל חזי בצלאל, מנכ"ל אקספון | צילום: דנה קופל חזי בצלאל, מנכ"ל אקספון, צילום: דנה קופל

לאחרונה רכשה סלקום את גולן, מה שהוביל לשינוי האחזקות ברשת המשותפת ולהגדלת חלקה של אקספון. עם זאת, טוענת סלקום כי באה לקראת אקספון והותירה את אחזקותיה על שליש ועל כן אין מחלוקת בין הצדדים. על פי הערכות בשוק, משלמת אקספון לסלקום כ-100 מיליון שקל בשנה.

אקספון נמצאת בימים אלה בקרב הישרדות שמעלה סימן שאלה גדול לגבי יכולת המשך קיומה. מזה כחודש שהחברה מתנהלת ללא מנכ"ל, עם עזיבתו של יעקב נדבורני. החברה מתקשה לייצר רווחים לאור מודל התמחור המוזל בסלולר והיא החברה היחידה שטרם קיבלה רישיון לדור 5 ממשרד התקשורת.

בנוסף, לראשונה מאז נכנסה לשוק, הציגה ירידה חדה בניודי הסלולר במהלך חודש אוקטובר. זאת ועוד, בחינת משרד התקשורת לביטול הפיצול בין תשתית לספק אינטרנט מאיים על המשך פעילותה במגזר זה. כמו כן, תוכניותיה לכניסה לעולם הטלוויזיה נמוגו עם נפילת העסקה במסגרתה קשת הייתה אמורה לרכוש 40% מהחברה.

מאקספון נמסר בתגובה: "בעקבות רכישת גולן על ידי סלקום נתגלעו בין החברות מחלוקות מסחריות לגביהן קיימת הידברות בין הצדדים. אקספון אינה מנהלת את יחסיה המסחריים מעל דפי העיתון, ומצרה על כך שסלקום פועלת לפגוע במוניטין אקספון לצורך קידום ענייניה. אנו מבינים את הלחץ של החברות הגדולות מהצלחתה של אקספון כמחוללת התחרות בשוק הסלולר ורצונן לראות את אקספון מחוץ לשוק, אך אנחנו פה כדי להישאר על מנת שאזרחי ישראל יקבלו חברת תקשורת הוגנת עם שקיפות מלאה בלי טריקים ובלי שטיקים ובמחיר שפוי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות