אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בשורה למומחים: האמירויות מרחיבה את האפשרות לקבלת "אשרת זהב" צילום: DUBAI MEDIA OFFICE

מפרץ תיכון חדש

בשורה למומחים: האמירויות מרחיבה את האפשרות לקבלת "אשרת זהב"

שיח' מוחמד בן ראשד אלמכתום, שליט דובאי הכריז אתמול כי כל מי שמחזיק בתואר דוקטור, כל הרופאים, כל המהנדסים המתמחים במחשבים, אלקטרוניקה, תכנות וחשמל, בין היתר, יכול לבקש את אשרות השהייה החדשות; לדבריו: "אשרת הזהב תינתן גם לאנשים המחזיקים בתארים בבינה מלאכותית, ביג דאטה ואפידמיולוגיה נגיפית. אנחנו רוצים את המוחות הטובים ביותר שיישארו איתנו"

16.11.2020, 13:05 | דורון פסקין

בשורה למומחים: האמירויות מרחיבה את האפשרות לקבלת "אשרת זהב"

שיח' מוחמד בן ראשד אלמכתום, ראש ממשלת האמירויות ושליט דובאי הכריז אתמול כי הוא הרחיב את האפשרות לעוד מומחים ומקצוענים זרים בתחומם לקבל "אשרת זהב" למשך 10 שנים. כל מי שמחזיק בתואר דוקטור, כל הרופאים, כל המהנדסים המתמחים במחשבים, אלקטרוניקה, תכנות, חשמל, אלקטרוניקה וטכנולוגיה פעילה יכול לבקש את אשרות השהייה החדשות.

קראו עוד בכלכליסט

עם זאת רק מועמד שמקבל ציונים גבוהים (3.8 ומעלה) וההכשרה שלו מאוניברסיטאות מוכרות על ידי האמירויות זכאי יהיה לקבל בסופו של דבר את אשרת הזהב. "אשרת הזהב תינתן גם לאנשים המחזיקים בתארים בבינה מלאכותית, ביג דאטה ואפידמיולוגיה נגיפית", צייץ שיח' מוחמד בחשבון הטוויטר הרשמי שלו. "אנו רוצים את המוחות הטובים ביותר שיישארו אתנו יחד במסע לפיתוח ולהישגים", הוסיף ראש הממשלה.

שייח שייח' מוחמד בן ראשיד אל-מכתום אלמכתום, ראש ממשלת איחוד האמירויות | צילום: DUBAI MEDIA OFFICE שייח

החברות חוזרות לפעול בשדה התעופה של דובאי

תאגיד שדות התעופה בדובאי מסר כי מספר חברות התעופה וחברות ההובלה האווירית, אשר חידשו את פעילותן בשדה התעופה הבינלאומי של דובאי, הגיע החודש ל-65. התאגיד הצהיר כי החודש 49 חברות תעופה החלו את פעילותן הסדירה בשדה התעופה בדובאי, בנוסף ל -16 חברות מטען. מספר היעדים הכולל שמשרתות חברות התעופה הפעילות בשדה התעופה של דובאי חצה את רף 140.

על פי נתוני התאגיד, מספר החברות בשדה התעופה עלה ב- 97% במהלך נובמבר, לעומת 33 חברות שפעלו בו באופן סדיר בספטמבר.
נמל התעופה בדובאי, צילום: שאטרסטוק נמל התעופה בדובאי | צילום: שאטרסטוק נמל התעופה בדובאי, צילום: שאטרסטוק

מעכשיו ניתן להשיג רישיון פרילנסר גם למי שלא תושב אבו דאבי

המחלקה לפיתוח כלכלי באבו דאבי ADDED הודיעה כי מעתה יכולים אזרחי איחוד האמירויות, תושבים ולא תושבים להשיג רישיון פרילנסר שיאפשר להם לעסוק ב-48 פעילויות כלכליות כגון עיצוב, הלבשה, צילום אירועים, ייעוץ סטטיסטי ועיתוב אתרים. המהלך יאפשר לזרים שאינם אזרחים לנהל את פעילותם העסקית ממקום מגוריהם או מכל מקום מורשה אחר, בהתאם להוראות הכלליות החלות על ארגונים אינדיבידואלים.

ההחלטה שפורסמה לאחרונה על ידי ADDED מהווה שינוי מהותי במדיניות, שכן עד כה הונפקו הרישיונות הללו עבור אזרחי איחוד האמירויות בלבד. ב- ADDED הסבירו כי הצעד החדש אמור לסייע להתפתחות המגזר העסקי המקומי וליצור עוד מקומות תעסוקה.

בחריין: מחסור בעגבניות מקפיץ את המחירים

מהשווקים בבחריין מדווח על עליית מחירי העגבניות בימים האחרונים. מחיר קילו עגבניות ירדניות הגיע ל-1.855 דולר בעוד מחיר קרטון מגיע ל-9.3 דולר. מחיר 1 ק"ג עגבניות איראניות מגיע ל-2.4 דולר. לפני העלייה הנוכחית, מחיר 3 ק"ג עגבניות הגיע ל-2.65 דולר וקרטון היה נמכר תמורת של פחות מ-4 דולר.

לפי הסוחרים המקומיים, העלאת המחירים היא תוצאה של החלטת ערב הסעודית להגביל את ייצוא העגבניות ולהגביל את התוצרת לשוק המקומי, בנוסף, עליית המחירים בשוק הבחרייני קשורה לעליית מחיר העגבניות במקורות האספקה דוגמת איראן וירדן הסובלות מהיצע נמוך עקב תנאי מזג אוויר לא אידיאליים.

שוק בבחריין, צילום: alayam שוק בבחריין | צילום: alayam שוק בבחריין, צילום: alayam

על מה מתלוננים הצרכנים בדובאי?

אמירתים והודים הם אלה שהגישו את המספר הגבוה ביותר של תלונות במהלך הרבעון השלישי של שנת 2020 לרשויות דובאי. רוב התלונות היו קשורות להחזרים כספיים, אי עמידה בתנאי הסכם, נזק או פגם במוצר והונאה מסחרית. במהלך הרבעון, מחלקת הציות המסחרי וההגנה על הצרכן בדובאי קיבלה 14,274 תלונות צרכניות, עליה של 39% בהשוואה למספר התלונות שהתקבלו באותה תקופה בשנת 2019. מכלל התלונות, 50% הוגשו באמצעות אפליקצייה מיוחדת עבור הצרכן בדובאי, 35% באמצעות אתר ייעודי להגנת הצרכן בדובאי Consumerrights.ae ו -15% באמצעות מוקד טלפוני.

32% מהתלונות היו על שירותים, אלקטרוניקה (16%), מסחר אלקטרוני (12.6%), בגדים ואביזרים מוכנים (8.2%), ריהוט (7.3%), מכוניות (5.5%), הובלה (5.2%), השכרת רכב (3.28%), תחזוקת מבנים (3.22%), טקסטיל וחפצים אישיים (3.16%), מוסכים (2.4%) ומכוני שיער (1.1%).

 

 

 

פרויקט משותף לעיתון כלכליסט ולחברת www.concordmena.com בעריכת דורון פסקין

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות