אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סוכן מכוניות שעובד כסבל - זינוק של 400% במספר האנשים שמחפשים עבודות מזדמנות צילום: שאטרסטוק

סוכן מכוניות שעובד כסבל - זינוק של 400% במספר האנשים שמחפשים עבודות מזדמנות

הפלטפורמה החברתית Wefix המראה ביקוש והיצע של נותני שירות לעבודות בית מדווחת כי כמות ההצעות שספקים העבירו ללקוחות פרטיים הוכפלה פי 4 בחודשי הקורונה – מ-20,431 הצעות בחודש פברואר 2020 ל-86,297 הצעות חודשיות בחודש ספטמבר האחרון

16.11.2020, 13:24 | מעין מנלה

עד תחילת משבר הקורונה עבד אמיר גולדמן, בן 25 מכפר סבא כסוכן מכוניות. "עבדתי שנה וחצי עד שהוציאו אותי לחל"ת בעקבות הקרונה. הייתי זכאי לאבטלה אבל היא לא הייתה פתרון עבורי, יש לי הוצאות רבות ובעיקר שכר דירה שלם. אני גם לא בנאדם של לשבת בבית ולקבל כסף. אני מאמין בלעבוד". כמה ימים לתוך החל"ת שמע גולדמן מחבר על פלטפורמת Wefix, פלטפורמה חברתית לעבודות הבית. הוא החל להציע שירותי סבלות למעבר דירה, הרכבת רהיטים ושירותי הנדימן.

קראו עוד בכלכליסט

"ביום אני עושה בין ארבעה לחמישה בתים. 120 שקל לבתי בערך וזה יוצא משהו כמו 600 שקל ליום פחות או יותר, תלוי בגודל העבודה. בין שעתיים לשלוש בכל בית", הוא אומר.

הפלטפורמה מקשרת בין מבקשי שירותים בתחומים כמו הנדימן, יופי וטיפוח, צילום, גינון ובישול עם נותני שירות שנותנים הצעת מחיר. על כל עבודה שמתבצעת גובה Wefix עמלה של 9 שקלים. לפי נתוני Wefix במהלך חודשי הקורונה, הביקוש לעבודות סבלות ומשלוחים, כלומר מספר האנשים שפרסמו עבודות, מקבלי השירות גדל ב-53% מ-14,600 בינואר ל-22,300 בספטמבר 2020. מספר נותני השירות, האנשים שמחפשים עבודות באמצעות הפלטפורמה בתחום הסבלות והמשלוחים זינק בחודשים אלה ב-47% ל-875,635.

התחום הפופולארי ביותר אחרי משלוחים וסבלות בקרב נותני השירות בפלטפורמה הוא הנדימן עם למעלה מ-700 אלף הצעות מחיר שניתנו בחודש ספטמבר. גם תיקון מכשירים ביתיים וניקיון הם תחומים פופולאריים עם מאות אלפי הצעות מחיר שניתנו בחודש ספטמבר.

שליחים, אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק שליחים, אילוסטרציה | צילום: שאטרסטוק שליחים, אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק

איתי סלע, בן 21 מרמת גן הוא חייל משוחרר שלא זכאי לדמי אבטלה מכיוון שהשתחרר חודש לפני פרוץ משבר הקורונה. "התחלתי לעבוד כאיש מכירות של ביטוחי בריאות ואז הוציאו אותו לחל"ת. אני מציע ב-Wefix כמה שירותים – בניית ארונות, הרכבה של ריהוט ביתי ובנוסף אני עושה עבודות תחזוקה בסיסיות כמו ניקוי פילטרים במזגן ותיקון דליפות בכיור. בתקופת החל"ת עשיתי בין 6 ל-7 עבודות ביום כאשר על כל עבודה קיבלתי משהו כמו 140 שקל ביום. בעיני האופציה הזאת שאני יכול מתי שאני רוצה להרוויח מדהימה", הוא אומר.

התשלום עבור העבודות נעשה בין מקבל השירות לנותן השירות ללא התערבות של הפלטפורמה. "המשמעות של פלטפורמה חברתית הוא שכל אחד יכול להשתמש בה ולהרוויח כסף. רציתי בחזון שלי שכל אחד שיש לו סמרטפון והוא מעל גיל 18 יוכל לעשות כסף. החל מהובלה, עבודות צבע, אינסטלציה, בישולים, בכל קטגוריה", אומר דניאל דיין, ממייסדי Wefix.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות