אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שלוש ארוחות ביום ל-3,000 עובדים: הרכש החדש של WIX צילום: תמי בר שי

בלעדי לכלכליסט

שלוש ארוחות ביום ל-3,000 עובדים: הרכש החדש של WIX

קבוצת מחניודה של השף אסף גרניט תפתח שש מסעדות בקמפוס החדש של WIX בתל אביב. העובדים יעברו למתחם בעוד כשנה

17.11.2020, 07:38 | סופי שולמן

בשיאו של המשבר הכלכלי ומצבו העגום של ענף המסעדנות, ישנם כאלה שזוכים לחדשות טובות. ל"כלכליסט" נודע כי השף אסף גרניט יפתח שש מסעדות בקמפוס החדש של WIX ויספק שלוש ארוחות ביום ל־3,000 עובדיה. חברת הקייטרינג "שיפקה" בבעלות משותפת של קבוצת מחניודה וקייטרינג פלפל, ניצחה במכרז שערכה בחודשים האחרונים חברת התוכנה WIX לאספקת שירותי הסעדה לקמפוס החדש שהיא מקימה בתל אביב.

עובדיה הישראלים של החברה שפיתחה פלטפורמה להקמת אתרים וחנויות אינטרנטיות, צפויים לעבור למתחם החדש ב-2022 מהמשרדים הקיימים של החברה שמפוזרים בין כמה מבנים בנמל תל אביב. בשל משבר הקורונה, כיום מרבית עובדי WIX עובדים מהבית.

קראו עוד בכלכליסט

מטה Wix בתל אביב, צילום: שאטרסטוק מטה Wix בתל אביב | צילום: שאטרסטוק מטה Wix בתל אביב, צילום: שאטרסטוק

במסגרת ההסכם עם גרניט, עובדי החברה יזכו לשלוש ארוחות ביום בשש מסעדות שונות שקבוצת מחניודה תפתח באופן ייעודי. תפעול שירותי המזון יתבצע באמצעות אפליקציה חדשה שייפתחו שתי החברות. על פי מקורבים למכרז, מול גרניט התמודדו חברות קייטרינג, כמו גם קבוצות מסעדנות של שפים מוכרים, ובהם חיים כהן ורותי ברודו.

בהסכם זה ממשיכה WIX את המגמה שהחלו גוגל ופייסבוק שחתמו על הסכמים עם המסעדנים ממשפחת ירזין, ובהמשך מיקרוסופט שחתמה בתחילת השנה על הסכם עם השף חיים כהן לתפעול שירותי ההסעדה בקמפוס שלה בהרצליה. במציאות של תחרות עוצמתית על הטאלנטים במגזר הטכנולוגיה שכמעט ולא שככה גם במשבר הקורונה, קייטרינג של שף ולא של חברת הסעדה רגילה הפך לעוד פינוק ופיתוי במרדף אחרי העובדים.

מאז משבר הקורונה הפכה WIX לאחת החברות הישראליות הגדולות במונחי שווי שוק והיא נסחרת סביב 15 מיליארד דולר. קפיצה של כ־100% שנרשמה במניה מתחילת 2020 נובעת מהבהלה של עסקים רבים להקמת חנויות אינטרנטיות שהובילו לצמיחה מואצת בהכנסות החברה, שחרף זאת עדיין לא מצליחה לעבור לרווחיות. את הרבעון השלישי השנה היא סיימה עם הכנסות של 254.2 מיליון דולר, צמיחה של 29% בהשוואה לרבעון המקביל. סך המשתמשים הרשומים זינק ב־42% ברבעון השלישי וכעת מספרם עומד על כ־189 מיליון. החברה סיימה את הרבעון עם הפסד תפעולי של 49.7 מיליון דולר, יותר מכפול מאשר ברבעון הקודם. את השנה היא צופה לסיים עם הכנסות של 972–977 מיליון דולר שישקפו צמיחה שנתית נאה של 28%. 

אסף גרניט. חברות הטכנולוגיה בוחרות שפים כדי לפתות עובדים אסף גרניט. חברות הטכנולוגיה בוחרות שפים כדי לפתות עובדים אסף גרניט. חברות הטכנולוגיה בוחרות שפים כדי לפתות עובדים

ההשקעה הגבוהה בקמפוס החדש של WIX בתל אביב ניכרת בדו"חותיה הכספיים והיא צפויה לגרוע השנה כ־3 מיליון דולר מתזרים המזומנים החופשי שלה. בקמפוס החדש שמוקם במתחם BLUE הסמוך לצומת גלילות, מתוכננים להיות שבעה מבנים מעל שתי קומות מסחר וחניונים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות