אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צרפת - המדינה הראשונה באירופה עם מעל 2 מיליון נדבקים בקורונה צילום: אם סי טי

דיווח שוטף

צרפת - המדינה הראשונה באירופה עם מעל 2 מיליון נדבקים בקורונה

מנכ"ל פייזר: "לא דחינו את ההודעה על החיסון למועד שאחרי הבחירות בארה"ב"; סקוטלנד: 2 מיליון תושבים ייכנסו ל"כמעט סגר"; הבארים והמסעדות בצרפת יישארו סגורים עד אמצע ינואר; מזכ"ל ארגון הבריאות העולמי הביע חשש מקריסה אפשרית של מערכות הבריאות באירופה ובאמריקה; בריטיש איירווייס תאפשר לנוסעים מארה"ב ללונדון להיבדק שלוש פעמים

17.11.2020, 23:42 | כלכליסט ו-ynet

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

23:30 - יועצי ביידן: "דחייה בהכרה בניצחונו עלולה להשפיע על ההתמודדות עם הקורונה"

 

מומחי בריאות המייעצים לנשיא ארצות הברית הנבחר ג'ו ביידן טענו כי "דחייה בהעברת השלטון והכרה בניצחונו של ביידן עלולה להשפיע על ההתמודדות עם נגיף הקורונה במדינה". לדבריהם, הם טרם הצליחו לשוחח בנושא המגפה עם נציגי השלטון הנוכחיים או לקבל מידע עדכני, בין היתר תפוסה מרבית של בתי החולים ומלאי הציוד שיש ברשות המדינה.

23:00 - צרפת - המדינה הראשונה באירופה עם מעל 2 מיליון נדבקים בקורונה

צרפת הפכה למדינה הראשונה באירופה שבה נרשמו יותר משני מיליון נדבקים מאומתים בנגיף הקורונה. זאת, למרות ההגבלות הנוספות שנכנסו לתוקף בסוף החודש שעבר. לפני כשבועיים נרשם בצרפת שיא של 87 אלף נדבקים ביממה. אף שמאז מניין הנדבקים היומי במגמת ירידה, מספר המאושפזים ברחבי המדינה נותר גבוה. כמו כן, מפרוץ המגפה מתו כתוצאה מסיבוכי הנגיף יותר מ-45 אלף בני אדם.

21:45 - בריטיש איירווייס תאפשר לנוסעים מארה"ב ללונדון להיבדק שלוש פעמים

בריטיש איירווייס תעניק בדיקת קורונה חינם לנוסעים שמגיעים לבריטניה משלושה נמלי תעופה בארה"ב.

חברת התעופה תשיק פיילוט בשיתוף אמריקן איירליינס, שבו ישתתפו מאות נוסעים בכמה קווים בין ארה"ב לנמל הית'רו שבלונדון.

הנוסעים ייבדקו 72 שעות לפני ההמראה, בעת ההגעה ללונדון - ושלושה ימים לאחר מכן. תוצאות הבדיקות יועברו לממשלות בריטניה וארה"ב.

גם נוסעים שיקבלו תשובה שלילית בשלוש הבדיקות, ייאלצו לעמוד בכללי הבידוד בבריטניה.

20:45 - מנכ"ל פייזר: "לא דחינו את ההודעה על החיסון למועד שאחרי הבחירות בארה"ב"

 

מנכ"ל פייזר, אלברט בורלה, אמר כי החברה לא דחתה את ההודעה על הצלחת החיסון למועד שאחרי הבחירות לנשיאות ארצות הברית. בורלה אמר בכנס של ניו יורק טיימס כי "לא קשרנו קשר עם איש" כדי לדחות את פרסום תוצאות הצלחת החיסונים. דונלד טראמפ האשים את פייזר כי הכריזו על ההצלחה רק אחרי הבחירות כדי לפגוע בו, אך החברה התנערה מההאשמות בעבר.

אלברט בורלה, צילום: רויטרס אלברט בורלה | צילום: רויטרס אלברט בורלה, צילום: רויטרס

16:30 - סקוטלנד: 2 מיליון תושבים ייכנסו ל"כמעט סגר"

סקוטלנד: השרה הראשונה ניקולה סטרג'ון החליטה על הטלת הגבלות חריפות שישפיעו על כ-2 מיליון תושבים.

בעקבות פגישת הקבינט הסקוטי, הוחלט כי רמת הסיכון מהמגיפה ב-11 מחוזות במערב המדינה תועלה לדרגה הגבוהה ביותר החל מיום שישי - לזמן בלתי מוגבל.

התושבים מתבקשים לצמצם למינימום את היציאה מהבתים. עם זאת התושבים יכולים להיפגש בשטחים פתוחים - עם הגבלה ל-6 משתתפים; ולקיים פעילות ספורט ללא הגבלה.

כמו כן, חנויות שאינן חיוניות ייסגרו, לצד פאבים, מסעדות, בתי קפה, מכוני כושר, מספרות, מכוני יופי ועוד.

אברדין שוממה, באוגוסט, צילום: אי אף פי אברדין שוממה, באוגוסט | צילום: אי אף פי אברדין שוממה, באוגוסט, צילום: אי אף פי

13:52 - פייזר השיקה תוכנית פיילוט להפצת החיסון בארה"ב

חברת התרופות פייזר השיקה תוכנית פיילוט לאספקת החיסון לקורונה שהיא מפתחת. הניסוי יתקיים בארבע מדינות בארה"ב – רוד איילנד, טקסס, ניו מקסיקו וטנסי, והוא נועד לבדוק את אתגרי ההפצה הנובעים מהדרישות לאחסן את החיסונים בטמפרטורה קפואה. ארבע המדינות נבחרו בשל ההבדלים בגודל, בגיוון האוכלוסיה ובתשתיות שלהן.

עם זאת, בפייזר הדגישו כי המדינות שנבחרו לא יקבלו את החיסונים ראשונות או לפני כולם."אנחנו מקווים שהתוצאות מתוכנית הניסוי הזו באספקה תשרת כמודל למדינות אחרות בארה"ב ולממשלות ברחבי העולם, שמתכוננות ליישום יעיל של תוכנית החיסונים", נמסר מהחברה.

בשבוע שעבר דיווחה החברה כי התוצאות הראשונות מהניסוי הקליני מצביעות על אפקטיביות של 90% לחיסון. את החיסון של פייזר יש לאחסן בטמפרטורה של מינוס 70 מעלות צלזיוס.

חיסון של פייזר , צילום: רויטרס חיסון של פייזר | צילום: רויטרס חיסון של פייזר , צילום: רויטרס

11:30 - הבארים והמסעדות בצרפת יישארו סגורים עד אמצע ינואר

הברים והמסעדות בצרפת יישארו סגורים עד אמצע ינואר, זאת במסגרת המאמצים של הממשלה לבלום את ההתפשטות המהירה של הקורונה. המשלה הורתה על סגירת עסקים לא חיוניים כבר בסוף אוקטובר לאחר שמספר הנדבקים היומי זינק, והכוונה הייתה לפתוח מחדש ב-1 בדצמבר אם התנאים הבריאותיים יאפשרו זאת. אולם, ראש הממשלה ז'אן קסטקס הבהיר כי תאריך היעד הזה לא חל על מסעדות ובארים, כך לפי דובר הממשלה שהתראיין לערוף הטלוויזיה פרנס 2.

 

10:05 - מזכ"ל ארגון הבריאות: מערכות הבריאות באירופה ובאמריקה קרובות לשבירה

מזכ"ל ארגון הבריאות העולמי טדרוס אדהאנום מודה כי התפרצויות הקורונה ברחבי אירופה ואמריקה מדאיגות "במיוחד" ומתחילות לשחוק את מערכות הבריאות, שקרובות ל"נקודת שבירה". לדבריו, הארגון אמנם "ממשיך לקבל חדשות מעודדות לגבי החיסונים", אך זה עדיין לא הזמן ל"שאננות".

מדינות רבות באירופה, ביניהן בריטניה, צרפת וגרמניה נקטו לאחרונה בצעדים להגבלת התפשטות הנגיף, כולל סגירת עסקים לא חיוניים וקריאה להישארות בבית ככל האפשר, אך חומרת הצעדים משתנה ממדינה למדינה. "זה נגיף מסוכן שיכול לתקוף כל מערכת בגוף. המדינות שנותנות לנגיף להשתולל משחקות עם אש", הזהיר.

 

 8:30 - מושל קליפורניה: "שמים ברקס" לפתיחה מחדש - על רקע עלייה בתחלואה

מושל קליפורניה גאווין ניוסום הודיע כי הם "שמים ברקס" להמשך תהליך הפתיחה מחדש על, זאת רקע העלייה בתחלואה. כמעט כל המחוזות במדינה, המייצגים 94% מאוכלוסיית קליפורניה, יוחזרו לשלב הקודם באסטרטגיית הפתיחה מחדש בשל שיעורי ההדבקות במדינה. לפי ניוסום, 41 מחוזות מוגדרים בשלב ה"סגול" שהוא המחמיר ביותר. המחוזות הסגולים כוללים את סנטה ברברה וסנטה קלרה. סן פרנסיסקו מוגדרת ביחד עם 8 מחוזות נוספים בשלב השני המחמיר ביותר. 

פירוש הדבר כי משרדים לא חיוניים יסגרו בעיר וחדרי כושר יכולים לפעול רק בתפוסה של 10%. ניוסום חידד גם את מדיניות המסכות, והדגיש כי חובה לעטות מסכות בכל יציאה מהבית, עם יוצאים מהכלל בודדים בלבד. "אל תתקהלו בתוך מבנים", הוסיף היועץ הרפואי הבכיר במדינה, ד"ר מארק גהאלי. "מי שיידבק היום יגיעו לבתי החולים שלנו בעוד שבועיים או שלושה שבועות".

ביום ראשון דיווחו בקליפורניה על 9,890 נדבקים חדשים. ניוסום הוסיף כי מעמדם של המחוזות יישקל מחדש בכל יום ולא על בסיס שבועי, והוא אף שוקל את האפשרות של הטלת עוצר בקליפורניה.

גאווין ניוסם מושל קליפורניה, צילום: איי פי גאווין ניוסם מושל קליפורניה | צילום: איי פי גאווין ניוסם מושל קליפורניה, צילום: איי פי

7:30 - ביידן: "אם ממשל טראמפ לא ישתף פעולה איתנו עוד אנשים עלולים למות"

 

הנשיא הנבחר של ארה"ב, ג'ו ביידן, נשאל במסיבת עיתונאים על ההשלכות של סירוב ממשל טראמפ להודות בהפסד באשר לנושא החיסונים נגד קורונה וטען כי "אם לא נשתף פעולה עוד אנשים עלולים למות". הוא ציין: "ככל שנקבל גישה לתוכנית הפצת החיסונים מוקדם יותר, כך נוכל לקדם את החיסון". לדבריו, "אם נצטרך לחכות עד 20 בינואר כדי להתחיל בתכנון זה ישאיר אותנו מאחור. לכן חשוב לעשות את זה, וששיתוף הפעולה יהיה עכשיו".

 

 

נשיא ארה"ב הנבחר ג נשיא ארה"ב הנבחר ג'ו ביידן | צילום: גטי אימג'ס נשיא ארה"ב הנבחר ג

עוד ציין נשיא ארה"ב הנבחר ג'ו ביידן, כי הוא "לא יהסס" להתחסן נגד קורונה, והאשים את הנשיא היוצא דונלד טראמפ ביצירת ספק לגבי הבטיחות של התרופה. "חשוב שהאנשים שהכי זקוקים לחיסון יקבלו אותו", אמר ביידן בתדרוך עם עיתונאים. "אני לא אהסס לקבל את החיסון, ואני רוצה להוות דוגמה".

ביידן התייחס גם לפרסום התוצאות החיוביות של הניסוי של מודרנה, שמצטרפות לתוצאות החיוביות משבוע שעבר של פייזר. "אני חושב שאנחנו במסלול ברור עכשיו. אנחנו נמצאים במסלול ברור עם הקהילה הבינלאומית והמנהיגים העולמיים, והקהילה המדעית מתמקדת בשני החיסונים הללו", הוסיף. "נראה שהם מוכנים לשעת השיא, מוכנים לשימוש. אם זה ימשיך בכיוון הזה, אני אקח את החיסון".

7:15 - דיווח: דרום קוריאה תחמיר את ההגבלות בעקבות זינוק בתחלואה בקורונה

 

ממשלת דרום קוריאה החליטה להחמיר את ההגבלות באזור הבירה סיאול, בעקבות זינוק בתחלואה בנגיף הקורונה בתקופה האחרונה. כך דיווחה סוכנות הידיעות הקוריאנית "יונהאפ" שהביאה פרטים מתוך ישיבה שכינס ראש הממשלה צ'ונג סיי-קיון.

7:00 - מקסיקו: מניין המתים מקורונה עלה ל-98,861

 

משרד הבריאות של מקסיקו עדכן כי עוד 319 בני אדם מתו מנגיף הקורונה ביממה האחרונה. בכך עלה מניין המתים מפרוץ המגפה במדינה ל-98,861. יום קודם לכן מתו מהנגיף 283 חולים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות