אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשביר פותחת את רוב הסניפים; "יצרנו מציאות שבה 60% זה מוצרים חיוניים" צילום: מיקי נועם אלון

המשביר פותחת את רוב הסניפים; "יצרנו מציאות שבה 60% זה מוצרים חיוניים"

בניגוד לאיקאה שנמנעה מלפתוח על אף טענתה שהיא "חיונית", בעל השליטה במשביר לצרכן, רמי שביט, פתח היום 33 מתוך 36 סניפי הרשת שלו. לכלכליסט הוא מסביר: "לי ברור שיהיה סגר שלישי. 60% מוצרים חיוניים זה יותר ממקס סטוק. שמרתי על החוק ואני שומר עליו גם היום"

17.11.2020, 10:57 | אורנה יפת

רמי שביט, בעל השליטה במשביר לצרכן, הפך את החנויות לחיוניות ופתח היום (ג') את מרבית סניפי הרשת. רשת בתי הכלבו של המשביר, הכוללת 36 סניפים, נפתחה מחדש למעט שלושה סניפים בנצרת שמוגדרת עיר אדומה - בקניון איילון שבו החנות קטנה והרשת לא הצליחה להפוך אותה לחיונית ובעטרות, שבה חסרים צוותי ניהול.

זאת בניגוד לסאגת איקאה מהשבוע שעבר, אז  משרד הבריאות נעמד על הרגליים האחוריות ומנע את פתיחת הרשת שהכריזה על כוונתה לפתוח את סניפיה. איקאה טענה כי "החברה ביצעה את ההתאמות הנדרשות לפתיחה מצומצמת של החנויות והפעלתן במתכונת של עסק חיוני לתחזוקת הבית", ואף החזירה 800 מתוך 1,600 עובדיה מחל"ת. על אף ההצהרות הלוחמניות של איקאה ולאחר שתי דחיות במועד הפתיחה, היא הודיעה לבסוף שלא תפתח בשלב זה את החנויות ותמשיך בשיח עם גורמים בממשלה.

 

קראו עוד בכלכליסט

למשביר 12 חנויות מתוך 36 חנויות שממוקמות בפאוור סנטרים וברחובות, ויתר החנויות נמצאות בתוך קניונים. בשבועות האחרונים פעל שביט להגדלת כמות המוצרים החיוניים, ולדבריו קיבל חוות דעת משפטית מעו"ד מתן מרידור ממשרד אגמון ושות' להיותה של המשביר רשת חיונית.

רמי שביט, בעלים של המשביר לצרכן, צילום: מיקי נועם אלון רמי שביט, בעלים של המשביר לצרכן | צילום: מיקי נועם אלון רמי שביט, בעלים של המשביר לצרכן, צילום: מיקי נועם אלון

"לי ברור שיהיה סגר שלישי", אמר שביט ל"כלכליסט". "עבדנו בחודש האחרון להפוך את החנויות לחנויות חיוניות. עשינו התאמות, צמצמתי את מחלקות האופנה לנשים וגברים שבסניפים והוספתי מוצרי ניקיון ומוצרי חשמל קטנים, וגם הבאתי אלכוג'ל ומסכות שאלה מוצרים שלא רציתי למכור לפני כן. יצרתי מציאות שהיום 60% מחנות המשביר זה מוצרים חיוניים, שזה אגב יותר ממקס סטוק, שבתשקיף שלה דיווחה שרק 35% מהחנות שלה זה מוצרים חיוניים. קיבלנו מעו"ד מתן מרידור חוות דעת מקצועית אחרי שהוא בחן את רשיונות העסק ואת החנויות שלנו. הוא גם עומד מאחורינו מבחינה משפטית אם תהיה בעיה".

לדברי שביט, "אי אפשר לעצור את המציאות. אני לא פתחתי חודשיים ויכולתי לפתוח כמו האחרים שהביגים נפתחו לפני שבוע. אבל שמרתי על החוק ואני שומר עליו גם היום, אני פתחתי סניפים רק אחרי שוידאתי שאני יכול לעמוד בתקן ובהנחיות.

"אני שונה מכולם. אני בית כלבו ויש שטחים גדולים בחנויות שאפשר לעשות התאמות ולהכניס מוצרים חיוניים. יש לי מרחב הרבה יותר גדול. אין הרבה חנויות בקניונים שיש להן 3,000 מ"ר כמו למשביר ולכן את מה שאני עושה, לא כולם יכולים לעשות".

סניף המשביר לצרכן, צילום: ערן גרנות סניף המשביר לצרכן | צילום: ערן גרנות סניף המשביר לצרכן, צילום: ערן גרנות

החברה דיווחה כי להערכת‏ה "בהסתמך‏ על‏ חוות‏ דעת‏ יועציה‏ המשפטיים, ‏חנויות הרשת‏ עומדות במגבלות התקנות, ‏כפוף ‏להתאמות‏ (ככל ‏שתידרשנה) ‏בתמהיל ובשיעור ‏המחלקות בסניפים השונים. פתיחת‏ החנויות ‏והשארתן ‏פתוחות ‏וכן‏ מתכונת ‏הפעילות ‏שלהן, ‏כפופות ‏להוראות ‏הדין ‏החל ‏בנושא‏ זה, ואולם‏ הוראות ‏אלה ‏משתנות ‏לעיתים ‏קרובות,‏ ועל ‏כן ‏ההחלטה ‏בדבר ‏פתיחת‏ החנויות ‏ו/או‏ השארתן ‏פתוחות‏ לקהל ‏הרחב ‏ו/או ‏מתכונת ‏הפעילות ‏שלהן‏ בהמשך ‏עשויה להשתנות,‏ לרבות‏ סגירת‏ החנויות ‏מחדש ו/או ‏שינוי ‏במתכונת‏ הפעילות ‏של ‏החנויות כתוצאה‏ מגורמים ‏שאינם‏ בשליטת החברה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות