אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפל תשכור משרדים מגב ים בחיפה למשך 7 שנים - ב-30 מיליון שקל לשנה צילום: מיכאל דורון , evolvemedia

אפל תשכור משרדים מגב ים בחיפה למשך 7 שנים - ב-30 מיליון שקל לשנה

עמוק בתוך משבר הקורונה מדווחת גב-ים על חוזה משמעותי להשכרת 28 אלף מ"ר בפארק המשרדים מת"ם בחיפה; עוד נכללים בחוזה 620 מקומות חניה תת-קרקעיים במתחם, ויש לו אופציה להארכה

17.11.2020, 11:25 | חזי שטרנליכט ושלומית צור

הישג עסקי משמעותי לחברת גב ים. עמוק בתוך משבר הקורונה מדווחת החברה על חוזה משמעותי להשכרת 28 אלף מ"ר בפארק המשרדים מת"ם בחיפה. לכלכליסט נודע כי החברה שתשכור את השטחים היא חברת אפל. מדובר בהסכם לטווח של 7 שנים, בתמורה ל-30 מיליון שקל בשנה עם אופציה להארכה. עוד נכללים בחוזה 620 מקומות חניה תת-קרקעיים במתחם. החתימה על ההסכם מגיעה בהמשך למזכר הבנות (LOI) שנחתם בין הצדדים במהלך הרבעון השני של השנה.

קראו עוד בכלכליסט

מתחם מת"ם חיפה, צילום: אלעד גרשגורן מתחם מת"ם חיפה | צילום: אלעד גרשגורן מתחם מת"ם חיפה, צילום: אלעד גרשגורן

אפל תשכור את השלב הראשון בפרויקט, מגדלי מת"ם מזרח, שנמצא בשלבי הקמה בימים אלה. תקופת השכירות תיכנס לתוקף לאחר השלמת הבנייה והאכלוס של השלב הראשון בפרויקט, אשר צפויה להתרחש ברבעון השלישי של שנת 2022.

מגדלי מת"ם מזרח מוקמים על ידי חברת מת"ם. לפי דיווחי גב-ים לשוק ההון, המגדלים המוקמים כוללים שני מבנים עיליים בשטח כולל של כ-56 אלף מ"ר עילי ושטחי חניה תת-קרקעית בשטח של כ-37 אלף מ"ר. חברת אפל מצטרפת לשוכרים בינלאומיים אחרים שמשכירים בו שטחים.

במהלך הרבעון השלישי של שנת 2020, השכירה מת"ם שטח של כ-6,000 מ"ר וכ-120 מקומות חניה בפרויקט לחברת ג'נרל אלקטריק הלת'קייר (GE Healthcare) אשר תעשה בו שימוש הן למשרדים והן למרכז פיתוח הכולל מעבדות.

אפל כבר שוכרת מחברת גב ים משרדים בפארק גב ים בהרצליה: מדובר בקמפוס 2O ברחוב משכית הכולל שלושה אגפים בשטח 23 אלף מ"ר ומושכר במלואו למרכז הפיתוח של חברת אפל בישראל. רק ביולי האחרון, חשף "כלכליסט" כי גב ים מקדמת בצל משבר הקורונה תוכנית להרחבת הקמפוס, על ידי הוספת מגדל בן 30 קומות ולמעלה מ-20 אלף מ"ר. על פי הערכות, מגדל משרדים זה יהיה מיועד אף הוא להשכרה לחברת אפל.

הישגים בדוחות הכספיים 

למרות ההשלכות של מגיפת הקורונה הצליחה גב ים לרשום מספר הישגים בדוחות הכספיים שפרסמה בסוף אוקטובר. החברה רשמה עלייה ריאלית של 6.4% בדמי השכירות שהיא גבתה בחוזים שחידשה במהלך תשעת החודשים הראשונים של 2020. בשלושת הרבעונים הראשונים של השנה, שנחשבים למאתגרים במיוחד לנוכח מגיפת הקורונה, חתמה גב ים על 110 חוזי שכירות חדשים בנכסים קיימים בשטח כולל של 90 אלף מ"ר, שיניבו לחברה 67 מיליון שקל בשנה בדמי שכירות. ה-FFO המיוחס לבעלי המניות של גב ים ירד ברבעון השלישי ב-3.3% ביחס לרבעון המקביל והסתכם ב-59 מיליון שקל.

ההכנסות המתואמות מדמי שכירות לנכסים זהים (Same Property NOI) עלו ב-2.4% ברבעון השלישי ביחס לתקופה המקבילה והסתכמו ב-128 מיליון שקל, וזאת למרות שבמהלך הזמן הזה כבר החל ה"גל השני" בישראל.

מנכ"ל גב ים אבי יעקובוביץ, מסר לכלכליסט עם פרסום הדוחות כי "הקורונה לא עקפה אף אחד, היא משפיעה על כולם. בגב-ים, בלי שידענו שתהיה קורונה, הגענו מוכנים". עוד ציין כי "יש פרויקטים שמרגישים שהדופק חזק כמו במתם בחיפה או ברעננה. חשוב לנו לקדם את לוחות הזמנים. להרוויח שנה וחצי בתכנון של פרויקט גדול זה זמן ובסוף גם כסף. אנחנו מסתערים כיום על הלוגיסטיקה ומרימים כל אבן של לוגיסטיקה בכל הארץ".

דובר חברת גב ים מסר בתגובה: "איננו יכולים להתייחס מעבר לנאמר בהודעת הבורסה".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות